10:58:41 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک سرمایه آغاز شد

آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیران سابق بانک سرمایه آغاز شد
تهران- ایرنا- سومین و آخرین جلسه رسیدگی به اتهامات برخی مدیران سابق بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم اقتصادی و به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌ مقام آغاز شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، متهمان این پرونده را علی بخشایش مدیرعامل سابق این بانک، پرویز کاظمی رئیس سابق هیات مدیره و وزیر رفاه دولت نهم و محمدرضا توسلی عضو سابق هیات مدیره بانک سرمایه تشکیل می دهد و به گفته رئیس دادگاه در این بانک تخلف ۲۹ هزار میلیارد ریالی با عنوان خیانت در امانت صورت گرفته است.
در اولین جلسه از این دادگاه مهدی صفریان، نماینده دادستان تهران ضمن قرائت کیفرخواست، اتهامات این افراد را مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در نظام پولی و بانکی اعلام کرد. بر اساس کیفرخواست صادره این سه متهم به ترتیب در ۴۶، ۴۱ و ۴۰ فقره خیانت در امانت مشارکت داشته اند.
بخشایش متهم است که در مجموع ۲۹ هزار و ۳۵۴ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال در نظام پولی و بانکی کشور از طریق خیانت در امانت اخلال کرده، کاظمی متهم ردیف دوم این پرونده به ۲۴ هزار و ۸۸۳ میلیارد و ۳۹۹ میلیون ریال و مبلغ اعلام شده برای توسلی درمجموع ۲۵ هزار و ۱۲ میلیارد و ۶۱۶ میلیون ریال است.
در دو جلسه گذشته پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب تهران، بخشایش و کاظمی به ارائه دفاعیات خود پرداختند و توسلی به دلیل بیماری در دومین جلسه حضور نداشت تا به دفاع از خود بپردازد ولی وکیل این متهم ضمن تقدیم لایحه به دادگاه، مطالبی را در دفاع از متهم بیان کرد. وکلای بخشایش و کاظمی نیز در دفاع از موکلان خود به بیان دلائل و استنادات قانونی پرداختند.
قاضی مسعودی مقام در پایان جلسه دوم از وکیل متهم ردیف سوم خواست تا مستند پزشکی قانونی توسلی را ارائه کند در غیر این صورت ضبط وثیقه نامبرده صادر خواهد شد و در ادامه گفت که آخرین دفاعیات متهمان بانک سرمایه در جلسه امروز برگزار می شود.
اجتمام *۱۰۰۳* ۳۰۶۳

خبر جدید  دادستان ها با استدلال حقوقی به حقوق عامه رسیدگی کنند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: