11:12:29 - جمعه 18 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آزادی متهمان با تودیع وثیقه

آزادی متهمان با تودیع وثیقه
تعدادی از مدیران بانک سرمایه امتیازات و مبالغ قابل توجهی به برخی افراد داده‌اند برای مثال یاسر ضیائی قائم مقام بانک سرمایه در قبال خوش‌خدمتی به حسین هدایتی ۲۵ میلیارد از حسین هدایتی دریافت کرده و اکنون هم در منزل وی سکونت دارد.

شعارسال:در ابتدای جلسه رسیدگی به پرونده ۳ متهم بانک سرمایه پس از قرائت قران قاضی دادگاه تاکید کرد متهمان با تودیع وثیقه کافی در زندان به سر نمی‌برند. در ادامه نماینده دادستان با حضور در جایگاه کیفرخواست را قرائت کرد. در ابتدای کیفرخواست نماینده دادستان با اشاره به این مطلب که بانک سرمایه یکی از ۶ بانک خصوصی ایران است که با سرمایه ۳ هزار میلیاردی از بانک مرکزی مجوز دریافت کرده گفت: ۴۷ درصد سهام بانک سرمایه در اختیار صندوق ذخیره فرهنگیان و ۳۷ درصد آن در اختیار مجموعه ریخته‌گران است.

وی ادامه داد: مدیران شرکت بانک سرمایه با دادن تسهیلات بدون ضابطه خسارت‌های هنگفتی به سرمایه مردم زده‌اند. متهمین حاضر در جلسه با ارائه تسهیلات به شرکت‌هایی که خودشان اقدام به تاسیس آ‌ن کرده‌اند ضررهای زیادی به این بانک زده‌اند.

نماینده دادستان تهران گفت: با اشاره به گزارش بانک مرکزی ۱- مستندات و اقاریر متهمان تخلفات ۳۲ تن مشهود است و فرض سهل‌انگاری متهمان که با توجه به اینکه این افراد در شرف بازنشستگی بودند و سابقه‌ای در حدود ۲۰ سال در حوزه بانکی دارند مردود و خیانتشان مشهود است.

۲ -تعدادی از مدیران بانک سرمایه امتیازات و مبالغ قابل توجهی به برخی افراد داده‌اند بر فرض مسائل یاسر ضیائی قائم مقام بانک سرمایه در قبال خوش‌خدمتی به حسین هدایتی ۲۵ میلیارد از حسین هدایتی دریافت کرده و اکنون هم در منزل وی سکونت دارد. پرویز کاظمی نیز در ازای خدمات و تسهیلات ۶۰۰ میلیارد تومانی به هدایتی به سمت عضویت در هیات مدیره استیل‌اذین درآمده است.

در ارائه تسیهلات به گروه هدایتی و جهانبانی ارکان اعضای هیات مدیره بانک به هشدارهای کارشناسان درخصوص عدم پرداخت وثیقه اعتبارسنجی و … توجهی نکرده بودند که حکایت از سوء نیت متهمان دارد.

اظهارات متهمان حکایت از نقض عالمانه و عامدانه دارد اما این افراد برای توجیه اقدامات خود برخی دستورات شفاهی مدیران ارشد این بانک را علت اقدامات خود اعلام کرده‌اند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار۲۵ دی ۹۷، کد خبر: ۱۳۹۷۱۰۲۵۰۰۰۲۵۱، www.farsnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  رسیدگی به پرونده اختلاس ۳هزار میلیارد‌ی رئیس و معاون ‌سابق بانک مرکزی‌
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: