11:03:54 - سه‌شنبه 22 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آیین نامه حفظ حقوق عامه تصویب شده/ کرباسچی احضار شد رسانه‌ها آدرس غلط ندهند

آیین نامه حفظ حقوق عامه تصویب شده/ کرباسچی احضار شد رسانه‌ها آدرس غلط ندهند
دادستان عمومی و انقلاب تهران آخرین روند رسیدگی به برخی پرونده‌های مهم قضایی را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در تماس با برنامه رادیویی پارک شهر آخرین روند رسیدگی به برخی پروندههای مهم قضایی را تشریح کرد.

وی درخصوص توسعه قضایی پس از انقلاب گفت: در برابر توسعه سیاسی که در برخی دولتها مطرح شد توسعه قضایی یعنی استفاده بیشتری از قانون اساسی.

قانون اساسی وظایف بزرگی مثل احقاق حقوق عامه برای ما در نظر گرفته است و البته باید بگوییم که در برخی موارد نتوانستهایم توسعه قضایی را به طور کامل اجرا کنیم؛ و باید بدانیم این توسعه قضایی به نفع مردم است.

در بحث حقوق عامه قانونش تصویب شده است و منتظر ابلاغ رئیس قوه قضاییه است یا در بحث نظارت ما اقدامات خوبی انجام دادهایم و در دوره جدید ریاست قوه قضاییه به مسئله نظارت توجه بسیاری شده است.

جعفری دولت آبادی گفت: سازمان بازرسی، دیوان عدالت اداریف دیوان عالی کشور همه و همه به دنبال افزایش نظارت برای حفظ حقوق مردم هستند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: ما وقتی میگویم توسعه قضایی باید به سراغ افزایش استفاده مردم از قانون برویم.

وی درخصوص لایحه حقوق عامه گفت: حقوق عامه به این معناست که در مواردی که برای افراد زیادی نقض قانون رخ میدهد مثلا یک کارخانهای که دارد نقض حقوق مردم زیادی را انجام میدهد یا مثلا کوه خواری یا زمین خواری که در یان لایحه جدید دادستانها به عنوان مدعی العموم مسئولیت پیدا کرده اند و این آیین نامه آمده است برخی مواردی را احصا کرده و براساس آن برای مدعی العموم وظایفی در نظر گرفته است.

خبر جدید  میوه‌هایی که برای برخی شهروندان میلیونی آب خورد


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: