11:35:00 - جمعه 16 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اختتامیه سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها آغاز شد

اختتامیه سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها آغاز شد
اختتامیه سومین جشنواره ملی ابده ها و فرصت ها (اولین استارت آپ در حوزه آسیب‌های اجتماعی) در دانشگاه شریف آغاز شد. به گزارش ایسنا، این جشنواره با هدف کارافرینی و اشتغالزایی برگزار شده و  ۷۰ تیم از سراسر کشور در سامانه سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها ثبت نام کردند. مهدی افتخاری دبیر […]

اختتامیه سومین جشنواره ملی ابده ها و فرصت ها (اولین استارت آپ در حوزه آسیب‌های اجتماعی) در دانشگاه شریف آغاز شد.

به گزارش ایسنا، این جشنواره با هدف کارافرینی و اشتغالزایی برگزار شده و  ۷۰ تیم از سراسر کشور در سامانه سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها ثبت نام کردند.

مهدی افتخاری دبیر این جشنواره با اعلام ثبت بی سابقه ۳۷۰ تیم شرکت کننده در این جشنواره گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته رشد ۵.۳ برابری داشته است.

وی افزود: ۲۲۵ تیم از تعداد تیم‌های ثبت نام شده پس از غربالگری اولیه به مرحله داوری میانی جشنواره راه
یافتند.

رییس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها اظهار کرد: ایده این تیم‌ها در روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن توسط کمیته داوران میانی جشنواره بررسی شد و تعداد ۶۵ تیم (۵۴ تیم در بخش  بزرگسال و ۱۱ تیم در بخش دانش آموزی) امکان حضور در مرحله نهایی جشنواره را کسب کردند.

افتخاری ادامه داد: سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها در ۲ رده سنی بزرگسالان و دانش آموزی در حال برگزاری است و آسیب‌های حوزه خانواده، آسیب‌ها و جرایم فضای مجازی، اعتیاد و سایر عادات مخرب، تخلفات رانندگی و ترویج فرهنگ آمد و شد سالم، جرایم و آسیب‌های حوزه سلامت جسم و روان، جرایم مالکیت معنوی و سرقت ادبی، جرایم اقتصادی و سایر جرایم، آسیب‌های اجتماعی و همه آسیب ها به عنوان هشت محور سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصتها تعیین شد که موضوعات تخلفات رانندگی با ۴۶ ایده، سایر جرایم و آسیبهای اجتماعی با ۴۱ ایده، آسیبها و جرایم فضای مجازی با ۳۳ ایده و آسیب‌های حوزه خانواده با ۳۲ ایده به ترتیب بیشترین تعداد ایده‌ها را به خود اختصاص داده اند.

خبر جدید  تعدادی از خبرنگاران سفیر فرهنگ ترافیک شدند

دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی، اطلاع رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تیمهای راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ترکیبی از ۲۰ استان کشور هستند و استان تهران با ۲۰ تیم و استان‌های اصفهان و خراسان رضوی هر کدام با شرکت ۸ تیم بیشترین تیمهای راه یافته به مرحله پایانی جشنواره را دارا هستند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون رویداد استارتاپی با این حجم در کشور برگزار نشده، افزود: بیشترین آمار مربوط به رویدادی با ۶۳ تیم بوده است.

دبیر سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها گفت: تیمهای راه یافته به مرحله پایانی در روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن
در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت خواهند پرداخت و ۵ اسفند ماه همراه با اعطای جوایز به تیم‌های برگزیده اختتامیه این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی افزود:  رونمایی از دو ایده برتر سال ۹۵ با نام های مرد قانون و دو یار در حاشیه مراسم اختتامیه انجام می‌شود.
مرد قانون یک بازی است که در قالب پلتفرم اندروید طراحی شده است و قوانین راهنمایی و رانندگی را به کاربران در رده‌های سنی مختلف آموزش می دهد. ایده دو یار نیز اپلیکشن ویژه بانوان است که به منظور ارتقای سبک زندگی سالم بعد از طلاق طراحی شده است.

افتخاری در پایان از داوران و کارشناسانی که بیش از ۳۰۰ ایده را داوری کردند و نیز از دانشگاه شریف و دبیرخانه های مناطق چهارگانه ( اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و البرز ) تشکر و قدردانی کرد.

براساس این گزارش، دقایقی پیش، نیری رییس ستاد فناوری های نرم و هویت معاونت ریاست جمهوری و مجاوری مشاور وزیر اموزش و پرورش از سومین جشنواره فرصت ها و ایده ها بازدید کردند.

خبر جدید  ادعای نقض حقوق اقلیت‌های دینی در ایران، اشک تمساح است

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: