0:58:08 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اطلاعات جدیدی درباره پرونده عراقچی به دست رسیده است

اطلاعات جدیدی درباره پرونده عراقچی به دست رسیده است
محسنی‌اژه‌ای گفت: اطلاعات جدیدی درباره پرونده احمد عراقچی به دست رسیده است که اگر صحت داشته باشد شرایط پرونده را تغییر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجتالاسلام محسنیاژهای در ادامه نشست خبری امروز خود، درباره اینکه وزیر خارجه انگلیس ایران را به خاطر نازنین زاغری تهدید کرده است اظهار کرد: وزیر خارجه انگلیس غلط کرده که بابت نازنین زاغری ایران را تهدید کرده است. این افراد حق دخالت در آزاد شدن یا نشدن کسی را ندارند.

محسنیاژهای درخصوص ادعای اسماعیل بخشی مبنی بر شکنجه شدن در زمان بازداشت از سوی وزارت اطلاعات گفت:دیدم که این فرد نامهایخطاب به وزیر اطلاعات نوشته است؛خود وزارت حفاظت دارد و پیگیری میکنند و اگر تخلفی شده باشد به قوه ارجاع میدهند.اگر خودش هم شکایت کند حتما مرجع قضایی و دادستان ورود خواهند کرد.

وی درخصوص آخرین وضعیت پرونده احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی گفت: ما همدوست داریم هر پروندهای سریعتر به نتیجه برسداما برخی پروندهها نیاز به کار کارشناسی و تحصیل دلیل در همان مراکز دارد.

سخنگوی قوهقضاییه ادامه داد: گزارش جدیدی درباره همینپروندهرسیده است که اگر صحیح باشد مبلغ و شرایط متفاوت خواهد بود.با گزارش جدید ممکن است فاز جدیدی در پرونده شروع شود،آقاخان میزان دلارهایی را که برای توزیع در بازار دریافت کرده پذیرفته اما مبلغ ۳۹ میلیون یورو را نپذیرفته و میگوید ۲۱ میلیون یورو گرفته است.آخرین نامه رییس کل بانک مرکزی هم آن را ۳۱ میلیون یورو اعلام کرده است.

معاون اول قوهقضاییه همچنین درباره تصمیمات قضایی برای فیلترینگ برخی شبکههای اجتماعی گفت: ورود قوهقضاییهبرای فیلتر کردن فضای مجازی زمانی است که به لحاظ امنیتی و… چاره ای نمانده باشد، شورای عالی فضای مجازی و متولیان فنی موضوع باید پیش از آن موضوع را تمهید کنند.

محسنیاژهای درباره حادثه مرگبار در دانشگاه آزاد، با اظهار تأسف و تأثر عمیق بابت درگذشت جوانان دانشجو، اظهار کرد:همه دستگاههای ذیربط از قوهقضاییه،دولت،مجلس و دانشگاه موضوع را دنبال میکردند.قاضی نمیتواند به طور قطع اظهارنظر کند و این کار کارشناسی است، مثلاً موضوع سکته باید توسط پزشک بررسی میشد که پزشکی قانونی اعلام کرد اینچنین نیست.موضوع نقص فنی، مسائلمربوط به محل ساخت دانشگاه باید کارشناسی شود.
هیأت هفت نفره ای که تشکیل شده با تمام توان در حال پیگیری است.

خبر جدید  مدیر پروژه تنقیح قوانین کشور منصوب شد

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: