10:58:39 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اعتبار بیمه رانندگان تاکسی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد

اعتبار بیمه رانندگان تاکسی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: اعتبار مربوط به بیمه رانندگان تاکسی در لایحه بودجه ۹۸ حذف شده است.

مرتضی ضامنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: مقرر شده بود با اختصاص اعتباری مشخص در قانون بودجه سنواتی کشور، بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی شهری با برخورداری از یارانه های دولتی تداوم یابد؛ به این منظور در طرح نمایندگان مجلس برای اصلاحیه بودجه ۹۷ مبلغ ۲۲ هزار میلیارد ریال از محل قانون هدفمندی یارانه ها برای این طرح پیشنهاد شد و مقرر بود در بودجه سال ۹۸ نیز این اعتبار تمدید شود اما اعتبار فوق حذف کرده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با تدبیر نمایندگان مجلس نگاه ویژه ای در بررسی لایحه بودجه ۹۸ به موضوع بیمه رانندگان تاکسی شود و در کمیسیون تلفیق مجددا شاهد احیای این اعتبار به منظور کمک به این قشر زحمتکش باشیم.
ضامنی گفت: در حال حاضر ۳۴۰ هزار راننده تاکسی در کشور مشغول فعالیت هستند و به طور متوسط حدود ۵۰ درصد آنها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
وی تاکید کرد: به دلیل پرشدن سقف شمار بیمه شوندگان رانندگان تاکسی در تامین اجتماعی و محدود بودن این سقف شمار زیادی از رانندگان بیمه نشده اند. همچنین به علت اختصاص نداشتن سرفصل اعتباری مشخص برای این حوزه و عدم پرداخت حق دولت، سازمان تامین اجتماعی مکرر اعلام می کند بیمه رانندگان متوقف خواهد شد.
ضامنی خاطرنشان کرد: آمار و اطلاعات در خصوص بیمه رانندگان تاکسی شفاف نیست و لازم است این اطلاعات از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به صورت بر خط باشد.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به اینکه در سال ۱۳۸۶ مبادی بیمه رانندگان تاکسی متعدد بود، تصریح کرد: لازم است اطلاعات مربوط به رانندگان تاکسی پالایش و راستی آزمایی شود و افرادی که واقعا راننده تاکسی هستند، بیمه شوند.
ضامنی افزود:‌ باید بپذیریم که شرایط فعلی تاکسیرانان، شرایط مناسبی نیست، در سال‌های گذشته وضعیت به مراتب قابل قبول‏‌تر بود، موضوع بسیار مهم بیمه تامین اجتماعی رانندگان طی چند سال اخیر مغفول مانده است. این درحالی است که این افراد به ‌دلیل نوع کاری که انجام می‌دهند، بیش از سایرین دچار فرسایش و فرسودگی می‏شوند و لازم است در چتر حمایتی بیمه قرار بگیرند.
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: امیدواریم بودیم در سال ۱۳۹۸ با اختصاص بودجه و اعتبار مناسب، بیمه رانندگان تداوم داشته باشد، اما با حذف این اعتبار، این امید دست نیافتنی شد. در این رابطه از تمام مسئولان ذیربط به ویژه رئیس جمهوری درخواست داریم تا برای بازگرداندن امید به خانواده بزرگ حمل و نقل عمومی کشور تدبیر کنند، زیرا تاکسیرانان از وضعیت اقتصادی رنج بسیاری می‌برند و هزینه‏‌های بالای زندگی، هزینه‌‏های بالای تعمیر و نگهداری خودرو، هزینه‌‏های درمان، بهداشت، تحصیل، مسکن در برابر درآمد آنها، آن هم با کرایه های بسیار پایین جای گفت ‌و گوی بسیاری دارد.
اجتمام*۲۱۸۱*۱۸۳۴

خبر جدید  چرخ تولید با مهار سوداگری در بازار سرمایه رونق می یابد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: