11:17:04 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اعدام چند نیروی مجرم در قوه‌قضاییه/ دستگاه قضایی از استقلال کامل فاصله دارد

اعدام چند نیروی مجرم در قوه‌قضاییه/ دستگاه قضایی از استقلال کامل فاصله دارد
سخنگوی قوه‌قضاییه درباره قاطعیت در برخورد با تخلف و جرایم مسئولان گفت: معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر، نماینده و حتی افرادی از خود قوه‌قضاییه بوده‌اند که محاکمه شده‌اند. ما از اول انقلاب تا به امروز از داخل قوه‌قضاییه چند نفر را اعدام کردیم.

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیم، قسمت هفتاد و یکم از برنامه "بدون توقف" به تهیه کنندگی رضا غلامحسین نژاد و سردبیری ابراهیم جلالیان دیشب سه شنبه ۱۸ دی ماه ساعت ۱۹:۲۰ به روی آنتن شبکه سه سیما رفت و حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضاییه به عنوان کارشناس، در این برنامه در خصوص عملکرد ۴۰ ساله قوه قضاییه گفت: یکی از خدمات این نظام و قوه قضاییه این بود که دست همه مفسدین را کوتاه کرد و همه اموال آنها را به نفع مردم مصادره کرد. در تمام انقلابهایی که در دنیا اتفاق میافتد در همان اوایل انقلاب بدون محاکمه و بدون رسیدگی کارهایی اتفاق می افتد اما در جمهوری اسلامی ملاحظه می کنید که از همان اول هم نگاه به این بود که اموالی که غصب شده باید به بیتالمال و مردم برگردد و هم در عین حال محاکمات طبق قانون و شرع صورت گرفت.

وی ادامه داد: یکی از مسائل مهم در تثبیت نظام جمهوری اسلامی و امنیت مردم که بسیار مهم است و در جهت جلوگیری و پیشگیری از جرائم اصلی و اساسی همان اقداماتی بود که قوه قضاییه در سالهای اول انقلاب انجام داد. چند کودتا قرار بود در سال های اول انقلاب انجام شود و قوه قضاییه با کمک سایر دستگاه هاعوامل کودتا را شناسایی و مجازات کرد.

محسنیاژهای ادامه داد: در ۳۱ شهریور ۵۹ یک جنگ تمام عیار خارجی نظامی بر کشور تحمیل شد و از سمتی دیگر عوامل دشمن با اسامی مختلف از جمله منافقین همراه با جنگ نظامی بیرونی در داخل کشور دست به اسلحه بردند و امنیت و اموال مردم را در معرض خطر قرار دادند. خرمن کشاورزان و مغازههای مردم را به آتش میکشیدند و مردم کوچه و بازار را ترور میکردند. چه کسی چشم این فتنه را درآورد و با تروریستها مقابله کرد و در آن جنگ تحمیلی تمام عیار علیه ایران با ستون پنجم دشمن در داخل مقابله کرد؟قوه قضاییه به کمک نظام از اینها جلوگیری کرد و جوری برخورد کرد که جلوی بسیاری از ناامنیهای بعدی گرفته شود و امنیت برقرار شد.

خبر جدید  گرانی گوشت به قاچاق دام ربطی ندارد؛ آقایان آدرس غلط ندهند

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به موانع سر راه این قوه برای رسیدن به قله عنوان کرد: برای نمره دادن به قوه قضاییه مراجعه کنیم به آراء عمومی. من به دنبال نمره دادن نیستم و میخواهم شاخص تعیین کنم و معیار را بگویم. کسی کهباید نمره بدهد مردم هستند اما باید برای نمره دادن شاخصی داشته باشند. باید بگوییم هدف قله است اما این موانع وجود دارد و کسانی هم هستند که مرتب آتش میریزند. چنانچه با این فرض کسی تمام تلاش خود را کرد و با مجاهدت و توان بخشی از راه را طی کرد اما به قله نرسید به این نمره میدهیم یا خیر؟ مردم از مسیر و راه پر پیچ و خم خبر ندارند و تنها به قله نرسیدن را نمیبینند. چنانچه همین مردم از جزییات خبر داشته باشند نگاهشان تغییر میکند کمااینکه در برخی موضوعات به این نوع قضاوت رسیدهاند.

وی ادامه داد: آیا قوه قضاییه تلاش خود را کرده است یا خیر؟ طبق قانون قوهقضاییه، قوهای مستقل است و آیا توانسته از این استقلال صیانت کند یا خیر؟ هرچند که من معتقدم که قوه قضاییه تمام لوازم و امکانات لازم را برای این استقلال در اختیار نداشته است اما با وجود همین عدم استقلال کامل قوه قضاییه موفقیت های بسیار خوبی داشته است.

محسنیاژهای با اشاره به مستقل بودن قوه قضائیه، اظهار کرد: قوه قضاییه دست همه اجانبی که در داخل کشور قصد دخالت داشتند را قطع کرده است و در طول این ۴۰ سال به هیچ دولت خارجی اجازه دخالت در قوهقضاییه را نداده است. در داخل هم نهایت تلاش خود را برای عدم دخالت دیگر نهادها و دولت کرده است. معاون اول رئیس جمهور، وزیر، نماینده و حتی افرادی از خود قوه قضاییه بودهاند که محاکمه شده اند و ما از اول انقلاب تا به امروز از داخل قوه قضاییه چند نفر را اعدام کردیم.

خبر جدید  حمایت قوه قضائیه از فعالان اقتصادی با راه‌اندازی سامانه "حامی"

وی گفت: اما اگر بپرسید که آیا ما در نقطه مطلوب هستیم می گوییم خیر و حتما مردم رضایت کامل ندارند. مثال می زنند که جوری برخورد کنید که فردی که مجازات می شود هم برود تشکر کند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: