3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

امربه معروف و نهي از منکر ضامن قوام جامعه است

امربه معروف و نهي از منکر ضامن قوام جامعه است
خبرگزاري آريا- فرمانده انتظامي استان گفت: بايد فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر را درجامعه نهادينه کنيم چرا که عمل صحيح به اين فريضه مهم الهي، ضامن قوام جامعه است و در اين راستا فلسفه کار پليس امر به معروف و نهي از منکر است.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري […]

امربه معروف و نهي از منکر ضامن قوام جامعه است

خبرگزاري آريا- فرمانده انتظامي استان گفت: بايد فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر را درجامعه نهادينه کنيم چرا که عمل صحيح به اين فريضه مهم الهي، ضامن قوام جامعه است و در اين راستا فلسفه کار پليس امر به معروف و نهي از منکر است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار”کامراني صالح” در جلسه کميته اجرايي امر به معروف و نهي از منکر فرماندهي انتظامي استان اظهار داشت: اگر از کنار ناهنجاري هاي اجتماعي بي تفاوت بگذريم و براي اصلاح آن گامي برنداريم، درحقيقت زمينه هاي گسترش و رواج آنها را فراهم کرده ايم و عواقب سوء آن در نهايت متوجه خودمان خواهد شد.
وي ضمن تأکيد بر برخورد صحيح با مظاهر غيراخلاقي بيان کرد: اجراي درست فريضه امر به معروف و نهي از منکر ضامن سلامت و قوام جامعه در ابعاد مختلف است.
سردار کامراني صالح با اشاره به اهميت مقوله آموزش در اين حوزه افزود: براي اجراي اصولي و نهادينه شدن فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر بايد با نحوه انجام صحيح و شرايط آن آشنا باشيم و براي اين کار بايد به عموم جامعه و دستگاه هاي متولي، آموزش هاي مورد نياز داده شود.
رئيس پليس همدان خاطرنشان کرد: نيروي انتظامي نيز در راستاي وظايف ذاتي خود با ناهنجاري ها و فسادهاي اجتماعي به عنوان مصاديق نهي از منکر مبارزه مي کند و اين رسالت را افتخار خود مي داند. امروز پليس با نگرش جامعه محورانه با بسياري از معضلات و آسيب هاي اجتماعي روبرو مي شود و براي مبارزه با آنها با اولويت پيشگيري ورود و برروي آموزش و فرهنگ سازي در جامعه سرمايه گذاري مي کند. امر به معروف و نهي ازمنکر يک اقدام موثر پيشگيرانه است که زمينه ساز کاهش آسيب هاي اجتماعي و بروز جرم مي شود.
اين مقام انتظامي افزود: براي ترويج فرهنگ امر به معروف، استفاده از ظرفيت رسانه ها، ساخت برنامه هاي راديويي و تلويزيوني فاخر، انجام اقدامات فرهنگي و استفاده از اساتيد و کارشناسان اين حوزه بسيار موثر خواهد بود. ضمن اين که پليس در اين حوزه اقدامات خوبي انجام داده است.
سردارکامراني صالح تأکيد کرد: براي سالم سازي جامعه بايد ابتدا از خود و خانواده خودمان شروع کنيم و پليس با درک اين موضوع برنامه هاي متعددي را براي حفظ و صيانت از کارکنان و تعالي رفتار سازماني در دستورکار دارد تا ان شاءالله بتواند الگوي شايسته اي از پليس اسلامي را به جهان عرضه کند.
فرمانده انتظامي استان همدان درپايان گفت: فلسفه اصلي کار پليس، ترويج معروف ها و جلوگيري از منکرهاست و از اين منظر کارکنان نيروي انتظامي آمران به معروف و ناهيان از منکر هستند بنابراين مسئوليت سنگيني به عهده ناجا گذاشته شده است.

خبر جدید  کاهش 20 درصدی جرایم در تعطیلات نوروز
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: