11:25:17 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

انهدام باند سارقان قبل از سرقت مسلحانه/ دستگیری ۱۳۸ سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای پایتخت

انهدام باند سارقان قبل از سرقت مسلحانه/ دستگیری ۱۳۸ سارق سابقه‌دار و حرفه‌ای پایتخت
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح دستگیری سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با همت و غیرت همکارانم و اقدامات رعد آسای پلیس در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش ۸ درصدی وقوع سرعت […]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح دستگیری سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با همت و غیرت همکارانم و اقدامات رعد آسای پلیس در ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش ۸ درصدی وقوع سرعت بوده‌ایم، اظهار کرد: همچنین در همین مدت شاهد افزایش ۵ درصدی کشفیات هم بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه طی عملیات ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۸ نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌ دار دستگیر شده‌اند، گفت:‌ این سارقان را سارقان به عنف، کیف‌قاپان، سارقان محموله، منزل، اماکن خصوصی، خودرو، لوازم خودرو و موتورسیکلت تشکیل می‌دادند.

به گفته رئیس پلیس پایتخت در بین این افراد محکومان متواری دارای احکام قطعی که از زندان فرار کرده یا به بهانه مرخصی دیگر به زندان بازنگشته بودند، دیده می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه این افراد در قالب۳۰ باند دستگیر شده‌اند، گفت: اغلب این افراد در تهران و شهرهای حاشیه‌ای طی یک ماه کار اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شده‌اند.

دستگیری باند سارقان ۵ نفره قبل از وقوع سرقت مسلحانه

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری باند سرقت ۵ نفره طی یک کار عملیاتی قبل از وقوع سرقت مسلحانه توضیح داد: این افراد در حال تهیه سلاح بودند و قصد داشتند قبل از عید به یک صرافی یا طلافروشی دستبرد بزنند و البته محل خرید اسلحه کلاش هم توسط آنها مشخص شده بود که با اشراف خوب پلیس در یک اقدام پیش دستانه این باند دستگیر شد.

انهدام ۴ باند کالای قاچاق

خبر جدید  ادامه دادگاه م ث از ساعت 13

رحیمی با اشاره به انهدام ۴ باند کالای قاچاق با توجه به فعالیت‌های شب عید آنها اقدام به انتقال کالای قاچاق به سمت تهران می‌کردند و تا الان بیش از ۲۲ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق کشف شده است که از این میزان ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مربوط به لوازم صوتی و تصویری است همچنین در این بین ۴۰ تن خشکبار که به گفته قاچاق‌چیان گردو و بادام آمریکایی هم در آن دیده می‌شد، کشف شده است.

وی با اشاره به دیگر کشفیات از قاچاق‌چیان عنوان کرد: همچنین در این بین ۳ هزار باتری و بیش از ۳۰۰ کارتن کفش کشف شده است.

به گفته رئیس پلیس پایتخت ۵۲ قاچاق‌چی نیز طی عملیات ۲۴ ساعت گذشته که از سمت جنوب و جنوب غرب به سمت تهران کالا قاچاق می‌کردند، دستگیر شدند.

رحیمی با اشاره به اینکه در طرح قبلی ۱۴۲ نفر در قالب ۲۹ باند دستگیر شدند، گفت: تا امروز در این دستگیری ۲ هزار و ۴۴۰ پرونده سرقت جرم و جنایت تحویل دادگاه شده است.

وی با اشاره به اقدامات پلیس برای داشتن تعطیلات امن تصریح کرد: پلیس آنچه را که در توانش هست برای عید انجام خواهد داد. از شهروندان می‌خواهیم تا اشیاء قیمتی خود را در داخل منزل نگذارند و خانه‌شان را به یک فرد مورد اعتماد بسپارند همچنین به منظور امنیت بیشتر هر گونه اسباب‌کشی و جابجایی از ۲۹ اسفند تا ۱۵ فروردین در پایتخت ممنوع است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: