0:38:35 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اولیای دم، فرد محکوم به قصاص را در شیراز بخشیدند

اولیای دم، فرد محکوم به قصاص را در شیراز بخشیدند
شیراز-ایرنا- روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد: با تلاش اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف این استان و با گذشت اولیای دم (مقتول)، فرد محکوم به قصاص در شیراز بخشیده شد.

به گزارش دریافتی روز یکشنبه ایرنا از این روابط عمومی، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس در این مورد اظهار داشت: در سال ۹۳ در جریان یک نزاع و ایراد ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد، جوانی در شیراز به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه خود اقرارکرد و بازداشت شد و در نهایت مقدمات اجرای حکم قصاص او فراهم شد.
حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی افزود: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استان، پس از برگزاری ۱۸ جلسه مصالحه با خانواده مقتول و صحبت با اولیای دم، رضایت شکات حاصل و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و با اعلام رضایتشان، متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند.
وی، از صبر و متانت اعضای شورا در نشست های مکرر و حضور در منزل خانواده مقتول و استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین محلی برای جلب رضایت اولیای دم تقدیر کرد.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون این سی و دومین پرونده قتل محکوم به قصاص است که با رضایت اولیای دم به مصالحه ختم شده است.
موسوی ادامه داد: رسالت اصلی نهاد شورای حل اختلاف، دستیابی به صلح و سازش و اصلی ترین نقطه هدف گذاری آن سوق دادن پرونده ها به محبت، دوستی و برادری بین مومنان است که این امر نیازمند تدبیر همه اعضا و کارکنان این نهاد است که با تکیه بر اعتقادات و مبانی دینی، گام در مسیر بسیار دشوار اخذ رضایت از اولیای دم گذاشتند و تا کنون عملکرد آنها موفقیت آمیز بوده است.
وی بیان کرد: کیمیای گمشده بشریت در دنیای به ظاهر متمدن امروز، گذشت، عفو و محبت است که چنانچه انسان ها در مواجهه با یکدیگر به آن اهتمام داشته باشند، بی شک با مشکلاتی که امنیت، آسایش و آرامش همنوعان را به خطر بیندازد، مواجه نخواهند شد.
۶۱۱۳ /۶۱۱۸/ ۲۰۲۷

خبر جدید  مردم هنوز از حقوق شهروندی خود آگاهی ندارند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: