3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

اگر دستگاه قضايي اقتدار نداشته باشد، امنيت مردم مخدوش مي شود

اگر دستگاه قضايي اقتدار نداشته باشد، امنيت مردم مخدوش مي شود
خبرگزاري آريا-دادستان عمومي و انقلاب تهران تاکيد کرد : اگر دستگاه قضايي اقتدار نداشته باشد، امنيت مردم مخدوش خواهد شد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران ، دکتر جعفري دولت آبادي افزود : هجمه‌هاي اخير به دستگاه قضايي، عزم قضات را در مقابله با جرايم افزايش خواهد داد […]

اگر دستگاه قضايي اقتدار نداشته باشد، امنيت مردم مخدوش مي شود

خبرگزاري آريا-دادستان عمومي و انقلاب تهران تاکيد کرد : اگر دستگاه قضايي اقتدار نداشته باشد، امنيت مردم مخدوش خواهد شد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران ، دکتر جعفري دولت آبادي افزود : هجمه‌هاي اخير به دستگاه قضايي، عزم قضات را در مقابله با جرايم افزايش خواهد داد و ماهيت عده‌اي را که در تضعيف اقتدار دستگاه قضايي هستند ، آشکار خواهد کرد.
جعفري دولت‌آبادي به نقش نظارتي دادستان بر ضابطان پرداخت و اظهار داشت: حفظ حقوق مردم ايجاب مي‌ کند که مقامات قضايي دادسرا در جهت پيشرفت امور در بخش تحقيقات قضايي، نظارت بر ضابطان را مورد توجه قرار دهند. پليس نيز بايد بپذيرد که نظارت دادستان و قضات حکم صريح قانون است و آنان ملزم به رعايت آن هستند.
دادستان تهران مهم‌ترين نقش دادستان در خصوص ضابطان را ارائه تعليمات لازم به آن‌ها دانست که در قانون آيين دادرسي کيفري تصريح شده است و با اشاره به اين‌که حکم اين ماده در عمل بايد محقق شود و دادستان بايد بر اساس تجارب راهکار ارائه دهد، افزود: پليس در اجراي طرح‌ها بايد با سرپرستان نواحي هماهنگ باشد.
جعفري دولت آبادي به تحولات قانون آيين دادرسي کيفري جديد درباره زندان‌ها و همچنين دستورالعمل ساماندهي زندانيان و کاهش جمعيت کيفري زندان‌ها به ويژه ماده پنج آن اشاره کرد و گفت : مطابق اين ماده نظارت بر بازداشتگاه ها با هدف جلوگيري از بازداشت‌هاي طولاني جزو وظايف دادستان است و پايگاه هاي آگاهي و بازداشت‌گاه‌ها در نگه‌داري متهمان بيش از يک هفته نياز به مجوز کتبي دارند. سرپرستان نواحي بر رعايت بخشنامه‌ها در اين راستا از سوي ضابطان نظارت کنند.
دادستان تهران از صدور بخشنامه‌ ۱۷ بندي خطاب به رئيس پليس ، رؤساي زندان‌ها و نهادهاي امنيتي خبر داد که در آن بر نظارت مستمر سرپرستان نواحي بر بازداشتگاه‌ها با هدف رعايت حقوق متهمان در اين مراکز و توجه به وضع زندانيان بيمار تاکيد شده است و همچنين سرپرستان دادسرا مکلف شده‌اند ضمن برگزاري جلسات مستمر با پليس، بر بازداشتگاه‌ها نظارت جدي کنند.
وي قضات را از صدور دستورات کلي، مبهم و بدون ضابطه ، منع و همچنين بر ضرورت توجه به حفظ اقتدار پليس توام با نظارت بر رفتار ضابطان تاکيد کرد و افزود: رصد اقدامات پليس، مذاکره و گفت‌وگو و در نهايت تذکر به ضابطان براي اصلاح شيوه‌هاي عملکردي آن‌ها مورد توجه قرار گيرد.
دادستان تهران با اشاره به اظهارات اخير وزير نيرو مبني بر اين‌که سال جاري از خشک‌ترين سال‌ها در پنجاه سال گذشته است، پيشنهاد کرد با پذيرفتن خشکسالي به عنوان يک واقعيت، آن را به فرصت تبديل کنيم .
وي تأکيد کرد اصلاح الگوي مصرف آب مستلزم فرهنگ‌سازي است.

خبر جدید  تلفات رانندگی در بهار امسال 3.7 درصد رشد داشت/ استان فارس بیشترین و ایلام کمترین کشته سوانح رانندگی
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: