0:40:22 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بازنمایی دستاوردهای حقوق بشری ایران مطلوب نیست

بازنمایی دستاوردهای حقوق بشری ایران مطلوب نیست
تهران- ایرنا- وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود این که در بسیاری از مسائل حقوق بشری پیشرو بوده و کارهای بزرگی در این خصوص انجام داده است، اما قادر به بیان گسترده و بازنمایی دستاوردها نیست.

به گزارش ایرنا از وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی روز سه شنبه در بیست و سومین جلسه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که با حضور نمایندگان دستگاه های اجرایی و سازمانهای مردم نهاد عضو این شورا برگزار شد از ضعف تبلیغات و عدم بازنمایی درست کارهای انجام شده در کشور انتقاد کرد.
وی اظهارداشت: در حوزه گزارش دهی و ارائه آمار به نهادهای بین المللی شاهد هستیم که کشوری همچون عربستان سعودی با سابقه ای که برای هیچکس پوشیده نیست، گزارش ۴۰ صفحه ای از وضعیت حقوق کودک خود ارائه می کند و با تکیه بر قدرت تبلیغات، به دفاع از آن در مجامع بین المللی می پردازد.
وزیر دادگستری با اشاره به برگزاری موفق کنفرانس منطقه ای حقوق کودک در آذر امسال، با تقدیر از عملکرد معاون حقوق بشر و اموربین الملل و سایر همکاران و دست اندرکاران برگزاری این کنفرانس، گفت: خوشبختانه برگزاری این کنفرانس دستاوردهای مطلوبی برای کشور به همراه داشته است.
وی با بیان این مطلب که ما همواره نیازمند پیگیری مباحث نظری و علمی هستیم افزود: نیاز امروز ما به کارهای عملی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و برای نمونه ایجاد تغییرات محسوس در شاخص هایی نظیر رتبه جهانی ما در حوزه حقوق کودک و نیز کاهش آمار کودکان در معرض آسیب، کودکان کار و خیابان و برنامه ریزی دقیق در این خصوص، می تواند امید آفرین باشد و انگیزه بیشتری برای ادامه کار ایجاد کند.
آوائی تصریح کرد: حکومت به تنهایی نمی تواند در اجرای امور موفق باشد و هرجا که از مردم کمک گرفته شده، کار با موفقیت بیشتری انجام شده است؛ برای ارتقای حقوق کودک در جامعه نیز می بایست از سازمانهای مردم نهاد و فعالان غیر دولتی بهره گرفت.
اجتمام*٣٢٢٩*۱۱۹۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  فروش مرغ گرانتر از 10 هزار تومان تخلف است
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: