17:27:39 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

برای بسیجیان در آینده‌ای نزدیک کارت ضابطین صادر خواهیم کرد

برای بسیجیان در آینده‌ای نزدیک کارت ضابطین صادر خواهیم کرد
به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، با قدردانی از زحمات حجت الاسلام جعفری دادستان پیشین مرکز این استان، برای سید یونس حسینی عالمی دادستان جدید آرزوی توفیق و موفقیت کرد. وی افزود: استان مازندران ویژگی های خاصی هم به […]

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران، با قدردانی از زحمات حجت الاسلام جعفری دادستان پیشین مرکز این استان، برای سید یونس حسینی عالمی دادستان جدید آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

وی افزود: استان مازندران ویژگی های خاصی هم به لحاظ گستردگی و هم از نظر اقلیمی و سرزمینی دارد و به عنوان یک استان گردشگری و یک منطقه صنعتی، کشاورزی و با مردمی خوب شناخته می‌شود که در دوران چهار دهه انقلاب انصافا جایگاه رفیع خود را در حمایت از اسلام، قرآن و ولایت عملا نشان داده اند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر خطه سرسبز مازندران و تسلیت به مناسبت وفات حضرت ام البنین(س) با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) و بیان داشت: به فرموده حضرت محمد (ص) هنگامی که کاری می‌خواهید انجام دهید سعی کنید کارتان مبتنی بر دو اصل علم و عقل باشد و مراقب باشید که کاری را بدون دانش و تدبیر انجام ندهید.

دادستان کل کشور اظهار کرد: طبیعتا برای درمان دردمان به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه می کنیم، یا برای هر کار دیگری سراغ متخصص آن می‌رویم؛ لذا این دو اصل در همه کارها باید مورد توجه قرار دهیم.ما که سنگردار حقوق مردم هستیم و در مقام قضاوت و یا ایجاد امنیت، حفظ حقوق عمومی و عدالت گستری وظایف متوجه ما است، اگر فاقد این دو اصل مهم باشیم مسلما ضرر آن هم برای خودمان و هم برای مردم بسیار خواهد بود.

وی با احصای وظایف دادستان‌ها گفت: به موجب قانون بیش از ٣٦٠ وظیفه و تکلیف متوجه دادستان‌هاست و جایگاه دادستان به عنوان مدعی العموم و ریاست و نظارت بر دادسراها، بسیار مهم است.دادستان در فرآیند رسیدگی به یک پرونده از نقطه شروع تا اجرای حکم، نقش بی بدیلی دارد، همچنین نظارت بر دادسراهای استان از وظایف دادستان مرکز استان است که حتما باید در این زمینه نظارت ها جدی‌تر شود.

ضابطین در حوزه ضابط بودن باید تحت ریاست دادستان باشند

وی دادستان‌ها را ملزوم به استقرار معاونت نظارت بر دادسراها کرد و ادامه داد: علاوه بر این دادستان وظیفه نظارت بر ضابطین اعم از نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، بسیج و بقیه نیروهایی که به موجب قانون به عنوان ضابط شناخته می‌شوند را به عهده دارد. ضابطین در حوزه ضابط بودن باید تحت ریاست دادستان و در هر جایی که دادستان امری را به آن‌ها ارجاع داد تحت نظارت دادستان باشند.

خبر جدید  سردار مهماندار: هیجان فوتبال را در رانندگی دخیل نکنید

کارت ضابطیت نیروی انتظامی اعطا شده است

دادستان کل کشور ادامه داد: این موضوع منوط به داشتن کارت ضابطین است که صدور آن به عهده دادستانی کل می باشد و این اقدام آغاز شد و کارت ضابطیت نیروی انتظامی اعطا شده و اکنون نیز مشغول صدور کارت ضابطین خاص وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه هستیم و در آینده‌ای نزدیک هم برای بسیجیان کارت ضابطین صادر خواهیم کرد.

وی این اقدامات را نشان دهنده اهمیت جایگاه دادستان دانست و گفت: به موجب قانون یکی از وظایف خطیر دادستان‌ها و دادستانی کل  بخش دفاع از حقوق عامه است و یکصد و هفتاد عنوان حقوق عمومی استخراج کرده‌ایم .

وی با تاکید بر صیانت از حقوق دریاها و جنگل‌ها و منابع طبیعی در استان مازندران گفت: چرا باید یک کارخانه‌ای به خود اجازه دهد مواد مسموم را در رودخانه‌ای که محل زیستگاه ماهیان است ، رها کند و در اینجا دادستان باید وارد شود. همه کارها را نباید به عهده دستگاه قضا بگذاریم که پرونده قضایی تشکیل شده و یک مدیر را به دادگاه بفرستیم و بعد او را مجازات نماییم بلکه باید مدیران اجرایی را مکلف کرد که به وظایف و تکالیف خود عمل کنند تا دستگاه قضایی و دادستان نخواهد ورود پیدا کند.

این مسئول عالی قضایی تصریح کرد: اگرچنانچه مسئولان اجرایی در مقام اجرا آن‌گونه که شاید و باید عمل کنند دیگر نوبت به دستگاه قضایی نخواهد رسید. در استان مازندران یکی از مصیبت‌هایی که با آن مواجه هستیم تجاوز به دریا، جنگل و منابع طبیعی است و باید  شورای شهر، شهرداری، اداره حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست به وظایف خودشان عمل کنند و مطمئن باشند دستگاه قضایی پشتیبان آن‌هاست.

وی بیان داشت: وظیفه دستگاه قضایی است که در جهت رشد اقتصاد مقاومتی همراه با دستگاه های مرتبط تلاش کند.

خبر جدید  گشت های محیط بانان خراسان شمالی در نوروز تشدید شد

وی یکی از راه‌های ضربه زدن دشمن به کشور و نظام را حوزه اقتصاد عنوان کرد و گفت: با بصیرت دقت کنید که مسئله برجام و تحریم ها به کجا دارد می رسد؟ کار به جایی می رسد که این دشمنان غدار، پست فطرت، بی وجدان و غیرقابل اعتماد به وزیر امور خارجه کشور جمهوری اسلامی ایران که در سفر رسمی به آلمان می‌رود حاضر نمی‌شوند به هواپیمای ایشان بنزین دهند و آیا ما می‌خواهیم به این غرب و نظام استعمارگر آمریکا و غرب اعتماد کنیم؟ تنها راه آن همان چیزی است که مقام معظم رهبری فرمودند و همان تکیه به تولید داخلی است و تقویت اقتصاد مقاومتی است.

منتظری استان مازندران را در بخش اقتصاد مقاومتی مستعد نقش آفرینی دانست و بیان داشت: دادستان‌ها در این زمینه هر کمکی بتوانند دریغ نخواهند کرد.

وی با اشاره به مسئله نفوذ خاطرنشان کرد: عناصر نفوذی در برخی مراکز اقتصادی نمی گذارند اقتصاد مقاومتی پا بگیرد و سنگ اندازی می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که «عوامل نفوذ دو دسته هستند»، تصریح کرد: یک عده وابستگی به خارج دارند و جاسوس هستند، همان‌هایی که ما مدام به دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هشدار و اخطار می دهیم که مراقب جاسوس‌ها و دوتابعیتی‌ها و عاملان دشمن که راه پیدا کرده‌اند، باشید.

دادستان کل کشور اظهار کرد: دسته دوم عوامل نفوذی هستند که ممکن است ریشه در خارج از کشور نداشته باشند اما ریشه در درون خود کشور دارند و یک اختاپوسی را برای سودجویی های کلان و خیانت به ملت به وجود آوردند کع نمونه آن در قضیه خودروها و کالاهای قاچاق و ارز و موسسات مالی غیرمجاز و اقایی از وزارت نفت فرار کرد و اموالی که از او باقی مانده دیده می شود.

وی در بیان جزییات پرونده اختلاس در وزارت نفت گفت: این فرد چندین ماشین خارجی و لوکس و فوق لوکس و املاک فراوان داشته است و یک فرد مگر چقدر می تواند درآمد داشته باشد که اینقدر بخواهد امکانات برای خود فراهم کند، و بعد هم بی صدا فرار می کند و بعد از آن هم به ما اعلام می شود که وی فرار کرده و او را تعقیب کنید. آیا کانادا آن خاوری خبیث را که با همه دزدی فرار کرد برگرداند که این را برگرداند.

خبر جدید  ا­عطای ۹۳۹ مورد ملاقات ویژه نوروز در ندامتگاه قزلحصار

وی افزود: دستگاه های اجرایی و سربازان گمنام امام زمان (عج) که ابزار لازم را در اختیار دارند باید این عوامل را شناسایی و به دادستان ها معرفی کنند.

منتظری با بیان این‌که «امنیت بسیار مهم است و حرف اول را در کشور می‌زند»، یادآور شد: اگر امنیت داشته باشیم اقتصاد، صنعت،علم و کشاورزی رشد پیدا خواهد کرد و در غیر اینصورت به همه آسیب خواهد رسید که ایجاد امنیت وظیفه یک مجموعه ای است که باید با هم همکاری کنند.

باید مسئله امنیت را جدی گرفت

وی گفت: اگر خدای نکرده یک ناهماهنگی داشته باشیم دشمن از این ناهماهنگی سواستفاده می‌کند؛ لذا باید مسئله امنیت که دشمن در زمینه سلب آن از کشورمان خیلی سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی می‌کند را باید خیلی جدی گرفت و همانگونه که در طول این چهل سال ملت و مسئولان با حضور خودشان چشم فتنه را کور کردند بعد از این هم هرگز اجازه نخواهیم داد کسانی که به جان و مال و ناموس مردم خیانت کرده و می کنند بخواهند مجددا اقدامات خبیثانه خود را انجام دهند.

وی ادامه داد: اگر حزب الله را قلع و قمع کردند، اگر سربازان گمنان امام زمان (عج) را در این کشور قلع و قمع کردند، اگر بسیجیان جان بر کف این کشور را قلع و قمع کردند، اگر خانواده معزز شهدا را قلع و قمع کردند و اگر این ملت بصیر در صحنه را قلع و قمع کردند تشریف بیاورند ولی کور خوانده اند.

دادستان کل کشور با اشاره به شعر ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست، عرض خود میبری و زحمت ما میداری یادآور شد: درست است که برای ما زحمت ایجاد می کند اما آبرو و حیثیت خودشان بیشتر از بین می رود این همه سرمایه گذاری هایشان به کجا رسید؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: