19:00:00 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

برخورد جدی با اخلالگران نظم عمومی چهارشنبه آخر سال

برخورد جدی با اخلالگران نظم عمومی چهارشنبه آخر سال
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از برخورد جدی دستگاه قضا با عاملان اخلال در نظم عمومی چهارشنبه آخر سال در اردبیل و بازداشت آنان تا پایان تعطیلات خبر داد. به گزارش ایسنا، سیدناصر عتباتی در جلسه بررسی و پیشگیری از آسیب‌های خطرات مراسم چهارشنبه آخر سال با حضور مسئولان انتظامی و امنیتی استان اردبیل اظهار […]

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از برخورد جدی دستگاه قضا با عاملان اخلال در نظم عمومی چهارشنبه آخر سال در اردبیل و بازداشت آنان تا پایان تعطیلات خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدناصر عتباتی در جلسه بررسی و پیشگیری از آسیب‌های خطرات مراسم چهارشنبه آخر سال با حضور مسئولان انتظامی و امنیتی استان اردبیل اظهار کرد: ما مخالف شادی و نشاط اجتماعی در بین مردم نیستیم اما هر جا ردپایی از ایجاد اخلال در نظم عمومی مشاهده شود هیچ مسامحه‌ای از طرف دستگاه قضا صورت نمی‌گیرد و نسبت به دستگیری و تعقیب این افراد اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که «مردم خواهان ایجاد نظم، امنیت روانی و امنیت اجتماعی از دستگاه قضا و نیروی انتظامی هستند»، خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای ما به ویژه در ایام منتهی به پایان سال تشدید شده و تمام تلاش خود را در راستای ایجاد نظم و امنیت پایدار در سطح استان به کار خواهیم بست.

وی امنیت را مهمترین زیرساحت در جوامع اعلام کرد و گفت: اگر این امنیت در جامعه خدشه‌دار شود هیچ توسعه و پیشرفتی را در جامعه شاهد نخواهیم بود و برهمین اساس دستگاه قضایی نیز با ورود هوشمندانه و عالمانه نسبت به ایجاد امنیت اجتماعی، روانی، اقتصادی و … مردم با هرگونه اخلال مبارزه قاطع خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل برگزاری جلسات همفکری و هم‌اندیشی در راستای کاهش آسیب‌ها و خطرات چهارشنبه آخر سال را نیز یادآور شد و بیان کرد: به دلیل حساسیت موضوع ما از چند هفته قبل وارد این بحث در استان اردبیل شدیم تا علاوه بر جلوگیری از ایجاد حادثه‌ای دلخراش نسبت به کاهش این اتفاقات بد و ناگوار در استان نیز اقدام کنیم.

خبر جدید  1022 مورد تخلف در بازارهای کردستان شناسایی شد

وی به حادثه تلخ چهارشنبه‌سوری سال قبل در استان که منجر به فوت چندین نفر و تخریب منازل مسکونی شد اشاره کرد و افزود: این انفجار که سبب عزادار شدن چندین خانواده در آستانه سال نو در اردبیل شد حادثه‌ای تلخ بود به طوری که با انعکاس رسانه‌ای آن سیمای استان نیز از بعد امنیتی در کشور در کانون توجه قرار گرفت که علیرغم تمام تلاش‌های امنیتی صورت گرفته از ناحیه عوامل انتظامی و پیشگیری باز هم شاهد چنین اتفاقات ناگوار در استان هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بی‌احتیاطی از سوی مردم را عامل اصلی چنین اتفاقات تلخ و تکان‌دهنده اعلام و بیان کرد: در سیستم قضایی و نیروی انتظامی از اواخر بهمن ماه و ابتدای اسفندماه ما اقدام به برگزاری جلسات و ستادهای برخورد با مخلان امنیت عمومی کردیم و اقدامات فوق‌العاده‌ای در برخورد با عوامل ایجاد اخلال در نظم عمومی شهروندان انجام شده است.

وی گفت: مخاطب ما افرادی هستند که از رهگذر این حوادث و خدشه‌دار کردن نظم عمومی به فکر منفعت‌طلبی خود هستند و با افزایش تخریب اموال عمومی و مزاحمت‌های گوناگون در ابعاد مختلف مردم را با مشکل مواجه می‌کنند. افرادی که با ساخت و قاچاق مواد محترقه غیرمجاز و غیراستاندارد تقلبی قصد سودجوئی داشته و با کشاندن جوانان به اماکن مختلف زمینه‌ساز حوادث در سطح شهر می‌شوند را شناسایی و نسبت به دستگیری آنان اقدام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تاکید بر این‌که «مدت زمان بازداشت افراد دستگیر شده در برخی مواقع به تعطیلات بعد عید نوروز نیز کشیده می‌شود»، ابراز کرد: سال گذشته موارد متعددی که منجر به قطع و نقص عضو و نابینائی تعدادی از هموطنان شد حوادث تلخی بود که مردم باید با هوشیاری و آگاهی نسبت به این موارد در جامعه برخورد کنند.

خبر جدید  بازداشت 9 عضو شوراهای شهر استان تهران و سلب عضویت 6 تن

وی مطالبه جدی مردم را از دستگاه قضایی برخورد با مخلان نظم و امنیت اعلام کرد و گفت: مردم ما از نظر روانی، اجتماعی و … نیازمند آرامش هستند و نباید اجازه دهیم عده‌ای سودجو به خاطر منافع شخصی خود حریم خصوصی مردم را خدشه‌دار کرده و برای خود منافع کسب کنند.

وی تقویت حوزه آموزش را نیز در این خصوص مهم ارزیابی کرد و افزود: در حوزه آموزش و پیشگیری نیز باید دستگاه‌های مرتبط فعالانه وارد شده و در راستای ارتقای سطح اطلاعات و آموزش اقدام شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل رسانه‌ها و صدا و سیما را از نهادهای تاثیرگذار در این عرصه دانست و خاطرنشان کرد: نیاز است تا رسانه‌ها با اقدام به آموزش‌های تکنیکی و تبلیغات گسترده در این حوزه مردم را نسبت به آثار و تبعات اینگونه اقدامات آگاه کرده و در کنار آن تقویت همکاری‌های آموزشی با آموزش و پرورش نیز صورت گیرد.

وی از فعالیت و ورود بسیج به این حوزه نیز خبر داد و گفت: پیگیری گشت‌های محله‌محور بسیج در این روز صورت خواهد گرفت و تفاهمنامه همکاری مشترک در این بخش تهیه شده که تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت بسیج اقدامات اولیه را در راستای شناسایی مکان‌های پرخطر به ویژه در حاشیه شهرها و مناطق کمتربرخوردار نسبت به کاهش این حوادث در استان اقدام کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: