11:22:26 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بهره مندی۱۹۲ نفر از مددجویان زندان‌های خراسان شمالی از رأفت اسلامی

بهره مندی۱۹۲ نفر از مددجویان زندان‌های خراسان شمالی از رأفت اسلامی
به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله مبارک فجر جمع زیادی از مددجویان زندانهای خراسان شمالی مشمول عفو و تخفیف مجازات قرار گرفته و از رأفت اسلامی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، بر اساس بررسی صورت گرفته اولیه مسئولین زندان های استان، تاکنون ۱۹۲ نفر از زندانیان زندان های خراسان شمالی مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

مددجویان واجد الشرایط و مشمول عفو زندان بجنورد طی مراسم جشنی که با حضور محمدی مدیر کل زندانهای استان، مسلم محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد، حاتمی رئیس زندان و جمع زیادی از زندانیان در سالن آمفی تاتر این زندان برگزار شد از زندان آزاد شدند.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با بیان اینکه همزمان در سطح زندانهای استان این بررسی و آزادی ادامه دارد افزود همکاران ما در زندانهای تابعه با بررسی دقیق در تلاشند تا با همکاری دستگاه قضایی تمامی مددجویان مشمول عفو مقام معظم رهبری را در اولین فرصت از زندان آزاد نمایند.

محمدی تصریح کرد: تعامل و همکاری نزدیک مراجع قضایی روند آزادی این دسته از زندانیان را تسریع کرده و این مهم باعث کاهش جمعیت کیفری درزندانها خواهد شد.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی که در جشن آزادی  زندانیان زندان بجنورد سخن می گفت یادآورشد:‌ اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود افراد به زندان درجامعه ما ضروری است و این کار، آسیبهای اجتماعی ناشی ازتحمل حبس در جامعه را کاهش می دهد.

محمدی با بیان اینکه در زندان، زمینه اصلاح و تربیت زندانیان فراهم است، اضافه کرد: در زندانها براساس رافت اسلامی با زندانیان برخورد می شود.

محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد نیز در جشن آزادی زندانیان با بیان اینکه رافت اسلامی در انتظار مددجویانی است که مورد اصلاح قرار می‌گیرند اظهار داشت : عفو و گذشت همواره مورد توصیه موکد در دین مبین اسلام بوده و رافت اسلامی از نکات برجسته در حکومت پیامبر(ص) و شیوه قضاوت امیرالمومنین(ع) بوده است.

خبر جدید  هزینه 150 هزار میلیاردی بابت انتقال پایتخت/ جابه‌جایی 240 هزار تهرانی به خارج از شهر

وی افزود: فردی که مرتکب جرم می‌شود در عین حال که باید مجازاتی عادلانه را تحمل کند، باید همواره راه بازگشتی داشته باشد تا بتواند با امید به گذشت حاکم اسلامی به آغوش خانواده و جامعه باز گردد و عفو مجرمان می‌تواند تاثیر فراوانی در کاهش درد و رنج خانواده‌هایی که سرپرست آنها در زندان به سر می‌برند داشته باشد، چرا که در واقع خانواده مجرمین نیز با زندانی شدن آنها مجازات می‌شوند که عفو آن دسته از مجرمان که به واقع از کرده خود پشیمان‌اند هم آثار تربیتی برای زندانیان و هم برکات فراوان برای خانواده‌های آنان دارد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد این عفو را گسترده‌ترین عفو در طول دوران انقلاب اسلامی ایران دانست و در سخنان خود به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و خطاب به مددجویان اظهار داشت : یکی از دلایل شرکت ما در این مراسم آزادی بیان لطف مقام معظم رهبری می‌باشد که شامل شما مددجویان شده است.

 یاران در خصوص نکات مثبت عفو زندانیان نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران با عفو زندانیان نشان می‌دهد در عین اینکه در مجازات قاطع است اما اصراری بر ماندن مجرمین در زندان تا پایان مدت محکومیت ندارد و هر زمان احساس کند در این افراد تغییر ایجاد شده آنها را عفو می‌کند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد در خاتمه اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از‌سیاست‌های قوه‌قضاییه است و مددجویانی که با اصلاح رفتار گذشته، شرایط زندگی در اجتماع را داشته باشند، با بهره‌گیری از  تسهیلات نوین قضایی به جامعه باز می‌گردند.

انتهای پیام/

خبر جدید  آغاز تدوین سند تحول دادسرای نظامی استان تهران


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: