6:09:17 - جمعه 25 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بیان اولویت حجاب برای مردان بر اساس اصول اسلام است

بیان اولویت حجاب برای مردان بر اساس اصول اسلام است
تهران- ایرنا- رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری در وزارت ارتباطات بر اساس اصول دین اسلام گفت که حجاب اول برای مرد است و او نیز باید از نگاه خود حفاظت کند؛ اما هر کس از این صحبت ها برداشتی داشت و آن را بر اساس منافع خود منعکس کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا، در رابطه با واکنش های به صحبت های اخیر رئیس جمهوری، اظهار داشت: باید از حاشیه سازی بپرهیزیم و برای حل مشکلات کشور همه دست به دست هم بدهیم و یکصدا حرکت کنیم و البته برخی بحث ها مخصوصا مسائل دینی باید در حوزه علیمه مطرح شوند.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری افزود: در رابطه با صحبت های رئیس جمهوری، دولت اطلاعیه ای صادر و اصل صحبت ها را منتشر کرده است که این اطلاعیه بدون شک حاشیه سازی ها را کم خواهد کرد.
اکرمی با اشاره به حاشیه های ایجاد شده در این رابطه گفت: ما اصول اساسی را رها کرده ایم و به مسائل فرعی می پردازیم؛ مساله اصلی کشور گرانی، بیکاری، اختلاس و نبود نظارت است.
وی با بیان اینکه ایران کشوری غنی است، توضیح داد: ۷۵ درصد مشکلات امروز کشور داخلی و ۲۵ درصد آنها خارجی هستند. باید این دوعرصه را از هم جدا کنیم؛ برای حل مشکلات داخلی همه دست به دست هم بدهیم و از پرداختن به مسائل فرعی بپرهیزیم.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری گفت: دولتمردان به خوبی به فکر مشکلات خارجی کشور هستند و مدام برای حل آنها تلاش می کنند؛ اما می بینیم که دشمنان ما برای لطمه زدن به ایران اسلامی هر روز از راه جدیدی وارد می شوند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه اول بهمن در وزارت ارتباطات صحبت هایی در رابطه با حجاب و رسانه ها مطرح کرد که باز نشر تقطیع شده این صحبت ها با واکنش هایی همراه بود.
پس از انتشار این واکنش ها دفتر رئیس جمهوری با صدور اطلاعیه ای درباره سخنان روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: انتظار می رود هرگونه روایت یا قضاوت در مورد این سخنان با مراجعه به متن سخنرانی صورت پذیرد و افراد تحت تاثیر روایت های غیر مستقیم یا تحریف و تقطیع شده ای که گاه با انگیزه ای سیاسی و تخریبی از سوی برخی جریان ها صورت می گیرد، واقع نشوند.
سیام *۹۶۱۲ * ۳۰۶۳

خبر جدید  استقلال کانون وکلا نقطه قوتی برای کشور و نظام است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: