13:59:42 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تحقق شاخص های عدالت جنسیتی در بودجه ۹۸ آمده است

تحقق شاخص های عدالت جنسیتی در بودجه ۹۸ آمده است
تهران- ایرنا- معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و اقداماتی که در تمام استان ها انجام شده است، موضوع اجرا و تحقق شاخص های عدالت جنسیتی در بودجه سال ۹۸ وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی گنجانده شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، معصومه ابتکار روز دوشنبه در چهارمین نشست تخصصی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با موضوع بررسی شاخص های عدالت جنسیتی افزود: موضوع شاخص های عدالت جنسیتی در ماده ١٠١ و ١٠٢ قانون برنامه ششم توسعه آمده است و همه دستگاه ها موظف به اجرای آن هستند.
وی افزود: بر اساس تکلیف برنامه ششم توسعه و تصویب ستاد ملی زن و خانواده، همه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی باید این شاخص ها رو اجرایی کنند، حتی برنامه‌ریزی برای عدالت جنسیتی داشته باشند.
ابتکار اظهار داشت: به همین منظور هر استانی سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده را در شورای برنامه ریزی تصویب کرده است. برنامه های استانی برای ارتقا و بهبود وضعیت زنان درحال انجام است تا یک حرکت برنامه ای مبتنی بر این شاخص ها در سطح ستاد و استان ها داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: حرکت این معاونت بر اساس این سندها و شاخص های عدالت جنسیتی است، ما یک سازوکار اجرایی برای هر استان خواهیم داشت، نمونه ای از شاخص ها در بخش آموزش، اشتغال، حقوق، بهداشت و ورزش است.
ابتکار اضافه کرد: موضوع شاخص های عدالت جنسیتی را در بخش های آموزش، بهداشت و حتی اجتماعی تصویب کرده ایم تا در دستگاه ها به خوبی اجرایی شوند. ستاد ملی زن و خانواده نیز این شاخص ها را تصویب و به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دستگاه های اجرایی هر کدام باید شاخص های عدالت جنسیتی را اجرایی کنند؛ زیرا شاخص های اختصاصی برای آنها تدوین شده است.
وی اظهار داشت: امیدواریم در تدوین برنامه و اجرای شاخص های عدالت جنسیتی تلاش های خوبی انجام شود تا زمینه تحقق این شاخص ها فراهم شود.
چهارمین نشست تخصصی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امروز دوشنبه با حضور جمعی از مشاوران امور زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در محل استانداری تهران برگزار شد.
اجتمام* ٧٢۶٨*۱۸۳۴

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  جایابی برای مدارس مناطق سیل زده صورت گرفت
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: