0:41:57 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تحقیقات درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد ادامه دارد

تحقیقات درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد ادامه دارد
تهران- ایرنا- دادستان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقیقات درباره حادثه اخیر علوم و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

عباس جعفری دولت آبادی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب ضمن تسلیت به خانواده‌های حادثه دردناک واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات افزود: تحقیقات ما دیروز (پنجم دی ماه) تا عصر ادامه داشت و بازپرس این پرونده از دو معاون و رئیس مرکز علوم و تحقیقات در خصوص این پرونده تحقیق کرد، مسئول دانشگاه که از شهریورماه به ریاست این دانشگاه منصوب شده اذعان دارد که در حوزه های نظارتی آنگونه که باید و شاید فرایند منظمی را پیش بینی نکرده بودند از این رو در اخبار هم شنیدیم که چند نفر از مدیران این دانشگاه را عزل کردند.
وی ادامه داد: با اینکه دانشگاه آزاد خودش به موضوع ورود کرده هر چند دیر بود ولی از آنها تشکر می ‌کنیم، تحقیقات قضایی امروزهم ادامه پیدا خواهد کرد و دو نفر از افراد دانشگاه آزاد که روز حادثه دستگیر شده بودند کماکان در بازداشت هستند، از پلیس هم خواستیم تا زودتر و حداکثر تا روز شنبه گزارش خودش را به دادستانی بدهد، چون این حادثه می تواند چندین علت داشته باشد و از آنجا که راننده اتوبوس هم فوت شده است ما باید به تحقیقات محیطی و اظهارات مصدومین تکیه کنیم.
دادستان تهران افزود: یکی از دلایل این حادثه، نقص فنی اتوبوس است و این اتوبوس معاینه فنی نداشته و مصدومین هم می‌گفتند که راننده گفته من ترمز ندارم و دلیل دیگر بخش اتومبیل ‌ها بوده که از قدمت برخوردار بوده و همچنین جاده‌ ای که کمتر به آن توجه شده است؛ زیرا در جاده‌هایی که با شیب همراه است و گاردیل‌ ها و علامت‌های هشداردهنده برای راننده‌ها لازم است و پلیس نمی تواند وارد این موضوع شود و باید خود دانشگاه آن را انجام می ‌داد.
وی تصریح کرد: آنچه امروز مورد تاکید است نقش جاده و مسئولان دانشگاه است و اینکه چقدر امکانات پیشگیرانه را فراهم کردند و نقشی که برعهده نظارت بوده که باید اعمال می شده است؛ مثلا نقش راننده چگونه باید تبیین شود و برای این موضوعات کارشناسان حرفه‌ای و مجرب و هفت کارشناس را تعیین کردیم، البته کمی زمان‌ بر است و پلیس هم مجوز خواسته که در حوزه محیطی تحقیقاتی انجام دهد که ما اجازه دادیم.
وی افزود: در تحقیقات پیشرفت داشتیم و دانشگاه همکاری خوبی کرده و امروز هم تحقیقات ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، در حادثه روز سه شنبه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در محوطه داخلی این دانشگاه ۱۰ دانشجو کشته و ۲۷ نفر نیز دچار مصدومیت شدند.
به دنبال این حادثه حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور روز گذشته از دادستان تهران خواست تا به حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد رسیدگی و نتیجه آن را گزارش کند.
اجتمام**۷۰۲۹**۹۱۰۴** ۱۰۵۵

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  تذکر دوباره به متهم پرونده محیط زیست برای انتخاب وکیل جدید
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: