11:22:00 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم بهداشتی و دامپزشکی در دادسرای قم

تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم بهداشتی و دامپزشکی در دادسرای قم
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از دادستانی کل کشور، مهدی کاهه، دادستان قم گفت: ورود دادستانی به وضعیت بهداشتی تولید و عرضه کنندگان مواد غذایی و مسائل زیست محیطی و دامپزشکی استان در راستای‌ احقاق حقوق عامه است. وی افزود: عدم رعایت استاندارد در تولید و عرضه مواد غذایی غیربهداشتی از جمله به کار […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از دادستانی کل کشور، مهدی کاهه، دادستان قم گفت: ورود دادستانی به وضعیت بهداشتی تولید و عرضه کنندگان مواد غذایی و مسائل زیست محیطی و دامپزشکی استان در راستای‌ احقاق حقوق عامه است.

وی افزود: عدم رعایت استاندارد در تولید و عرضه مواد غذایی غیربهداشتی از جمله به کار بردن رنگ، اسانس و مواد غذایی غیر مجاز در مواد خوردنی و آشامیدنی و یا استفاده در مواد مصرفی لوازم بازی کودکان جرم و مستلزم برخورد قانونی است.

وی افزود: سیاست دستگاه قضایی قم در مواجهه با عرضه کنندگان متخلف در ابتدا آموزش و فرهنگ سازی با همکاری مراجع ذی ربط و در صورت تکرار، تقاضای مجازات قانونی برای مرتکبین این گونه جرائم است.

کاهه تاکید کرد: شعبه ویژه‌ای در دادسرا جهت رسیدگی‌ به جرائم زیست محیطی، دامپزشکی و بهداشتی اختصاص یافته و دستور تشکیل اکیپ‌های بازرسی با حضور نمایندگان ذی ربط و نماینده ویژه دادسرا صادر شده است.

وی ادامه داد: تاکنون از کارخانجات تولیدکننده مواد غذایی از قبیل سوسیس و کالباس، کارگاه‌های بسته بندی چای و قهوه، کارخانجات تولید آرد، کارخانجات مواد شوینده و… و همچین از فروشگاه‌های عرضه کننده مواد غذایی همچون نانوایی‌ها، شیرینی پزی‌ها، آجیل فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و … بازرسی و نتیجه به دادستانی گزارش شده است که با تعدادی از آنان برخورد قضایی صورت گرفته و پرونده قضایی آنان در شعبه تخصصی در حال رسیدگی‌است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  بیش از 2هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف سلماس مختومه شد

نشريه:
نويسنده: