11:14:58 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تعزیرات: استانداری درباره توقف برخورد با برند پوشاک قاچاق پاسخ دهد

تعزیرات: استانداری درباره توقف برخورد با برند پوشاک قاچاق پاسخ دهد
مدیرکل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: علت توقف این طرح را باید از استانداری تهران سوال کرد، زیرا این طرح با یک برنامه ریزی خیلی خوب آغاز شد و مدیریت کار نیز با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق بود.

به گزارش گروه اجتماعیخبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی درباره علت توقف طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق اظهار کرد: علت توقف این طرح را باید از استانداری تهران سوال کرد زیرا این طرح با یک برنامه ریزی خیلی خوب آغاز شد و مدیریت کار نیز با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق بود. این طرح خواست بخش عمده ای از اصناف و بخش خصوصی پوشاک بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پوشاک در اولویت مبارزه با قاچاق قرار گرفت، عنوان کرد: طبق ماده ۱۳ قانون مبارزه با قاچاق، وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت این بود که کد شناسایی کالا و رهگیری را تعیین کند. در آئین نامه اجرایی این ماده که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، قرار شد کالاها اولویت بندی شود که نخستین اولویت طرح رجیستری موبایل بود و کاملاً موفق بود و پوشاک نیز اولویت بعدی محسوب می شد.

مدیر کل پیشگیری و نظارت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی اشاره کرد: وزارت صمت درباره شناسه کالای پوشاک، اقدام کرد و پس از نگارش دستورالعمل، آن را ابلاغ کردند و در حوزه پوشاک خارجی آن را نهایی کردند.

اجتهادی با اشاره به پوشاکبرند خارجی که در طرح مبارزه با قاچاق قرار بر جمعآوری آن ها بود، گفت: این نوع پوشاک مورد استفاده عموم مردم نیست و فروشندگان این کالاها، افرادی هستند که هیچ گونه مجوزی ندارند و جالب اینکه برخی از این برندها، ایران را تحریم کردهاند و کالا را به ایران نمیدهند و به همین جهت، مشخص است این کالاها یا قاچاق است یا برند اصلی نیست و تقلبی است.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  "وکالت" جایگزین پشت‌نویسی برای وصول وجه چک
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: