10:18:30 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

تعیین شروط مجلس برای برداشت دولت از صندوق توسعه ملی

تعیین شروط مجلس برای برداشت دولت از صندوق توسعه ملی
نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان شروط شش گانه‌ای را برای برداشت دولت از صندوق توسعه ملی تعیین کردند. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷ یک بند را به عنوان بند الحاقی ۳ به تبصره ۴ الحاق و تصویب کردند. […]

نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان شروط شش گانه‌ای را برای برداشت دولت از صندوق توسعه ملی تعیین کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) و در ادامه بررسی ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷ یک بند را به عنوان بند الحاقی ۳ به تبصره ۴ الحاق و تصویب کردند.

براساس این مصوبه تسهیلات بندهای «و« و «ز» این تبصره با شرایط زیر اختصاص می یابد:

۱- تسهیلات مذکور در بودجه های سنواتی ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۳ منظور و به حساب صندوق توسعه ملی واریز گردد.

۲- برنامه عملیاتی و جریان وجوه (با رویکرد بودجه ریزی عملیاتی) با تاکید بر تعیین اهداف و تعهدات دولت برای هریک از موارد تهیه شده و به تایید سازمان برنامه و بودجه برسد.

۳- گزارش عملکرد شش ماهه این مجوز توسط سازمان برنامه و بودجه و هیئت نظارت صندوق توسعه ملی به طور مستقل تهیه و ارسال شود.

۴- تعیین هرگونه تکلیف خارج از این مجوز در قانون بودجه ۹۷ و مقررات برای استفاده و تخصیص منابع صندوق توسعه ملی ممنوع است.

۵- گزارش نظارتی تبصره ۴ قانون بودجه سال ۹۶ توسط سازمان برنامه و بودجه و هیئت نظارت صندوق توسعه ملی به طور مستقیم تهیه و ارسال می گردد.

۶- اصلاحات ساختاری و نهادی و اجرایی به منظور افزایش درآمدها، کاهش هزینه‌ها در چارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، اصل ۴۴ قانون اساسی و قانون برنامه ششم ( به ویژه رعایت قواعد مالی مندرج در ماده ۷ و جدول شماره ۴) و جهت تامین منابع اجرای طرح های مشمول این مجوز در سالهای آتی از محل منابع بودجه عمومی ( بدون استفاده از منابع صندوق توسعه ملی) ضروری است.

خبر جدید  ثبت نام در سامانه ثنا دستگاه قضایی ضروری است

در بند و تبصره ۴ ، مجلس برای تحقق اهداف مندرج در قانون برنامه ششم توسعه به دولت اجازه داده که معادل مبلغ ۱۴۳ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال از ورودی سال ۹۷ صندوق توسعه ملی برداشت کند.

همچنین در بند ز نیز به دولت اجازه داده شده که مبلغ ۳۵۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به صورت تسهیلات با نرخ سود متعارف نظام نامه آن صندوق برای تکمیل طرح انتقال آب کشاورزی با لوله به ۴۶ هزار هکتار اراضی دشت سیستان برداشت کند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: