2:19:07 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ته‌مانده حراج‌های خارجی برتن مارک‌پوشان ایرانی

ته‌مانده حراج‌های خارجی برتن مارک‌پوشان ایرانی
مدیرکل پیشگیری و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات گفت: ته‌مانده بازار حراج خارجی وارد کشور شده و با قیمت بالا به مردم فروخته می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان تعزیرات حکومتی، عبدالمجید اجتهادیاز آمار ۹۰ درصدی پوشاک قاچاق در بازار خبر داد و گفت: نمیتوان به بهانه اینکه تولید داخل کفاف نمیدهد، اجازه دهیم قاچاق پوشاک اتفاق افتد.

وی با رد این مسئله که تولید در داخل نباید انحصاری و جزیرهای باشد، افزود: گزارشهایی بهدست ما میرسد که اجناس (تهمانده بازار خارجی)است و اجناسی وارد کشور میشود که با قیمت بسیار پایین در حراجیها خریداری شده و در کشور با قیمت بالا به مردم فروخته میشود.

مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتیخاطرنشان کرد: ما میدانیم این قاچاق وارد میشود و برای ما محرز است ولی قانوناً نمیتوانیم برخورد کنیم!

وی گفت: برخی برندهای جا افتاده در کشور مورد استقبال مردم است، تصور میکنم مشکل از تولیدکننده است که به اندازه نیاز مردم اقدام به تولید نمیکند.

اجتهادی ادامه داد: تولیدات باید انبوه و گسترش یابد تا با قیمت بالاتر در اختیار مردم قرار گیرد.

ویافزود: به حدود ۱۰۰ نفر از آقایان که صاحبنام هستند و قاچاق آنها محرز است اعلام کردیم اگر خواهان واردات کالای خوب خارجی هستید، از راه قانونی وارد شوید.

اجتهادی تصریح کرد: عدهای جوسازی می کنند که واردات قانونی پوشاک خارجی امکانپذیر نیست؛اما چرا؟ ما قانون داریم و حاکمیت آنقدر مقتدر است که قادر به اجرای قانون باشد.

وی پیشنهاد داد: قصد جلوگیری از کالاهای قاچاق را داریم؛ اما باید بهگونهای برنامهریزی شود که تولید داخل پاسخگوی نیاز مردم باشند.

اجتهادی ابراز امیدواری کرد مسیر صادرات تولیدکنندگان داخلی هموار و توزیعکنندگان کالای خارجی قانون را رعایت کنند و افزود: امیدواریم تعزیرات مجبور به برخوردهای قهری نشود!

خبر جدید  آزادی 2200 زندانی در تهران با عفوهای گسترده رهبر معظم انقلاب

انتهای پیام/۴۰۷۶


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: