10:54:21 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

توجه به خانواده زندانیان یکی از راهبردهای سازمان زندان‌هاست

توجه به خانواده زندانیان یکی از راهبردهای سازمان زندان‌هاست
نشست سراسری معاونین و مدیران کل سازمان زندان‌ها با هدف بررسی عملکرد سال جاری و تبیین برنامه های سال آتی برگزار شد. به گزارش ایسنا، جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در ابتدا، طی سخنانی با طرح فلسفه خلقت و مبداء آفرینش گفت: ذات انسان مطلق‌گراست و این یک ویژگی سیری‌ناپذیر در انسان‌ها راز بی‌قراری ما در این […]

نشست سراسری معاونین و مدیران کل سازمان زندان‌ها با هدف بررسی عملکرد سال جاری و تبیین برنامه های سال آتی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها در ابتدا، طی سخنانی با طرح فلسفه خلقت و مبداء آفرینش گفت: ذات انسان مطلق‌گراست و این یک ویژگی سیری‌ناپذیر در انسان‌ها راز بی‌قراری ما در این جهان است که همه به سوی خداوند که مطلق واقعی است می‌رویم.

وی با اشاره به مساله تزکیه نفس و ضرورت توجه به خودسازی گفت: باید با خودسازی و خود آگاهی به سوی خدا آگاهی و خداشناسی برویم و برای این کار نیاز به یک انقلاب درونی و تغییر نگاه به خود و به اطراف‌مان داریم.

وی گفت: خدمات زندانبانی و خدمت به آسیب دیدگان جامعه را باید به عنوان یک وظیفه انسانی قلمداد کنیم و این روحیه را به زیرمجموعه ها منتقل کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها  با بیان این‌که «همه کارها باید در راستای ایمان به خداوند باشد» گفت: هر قدمی که برای اصلاح زندانیان برداشته شود اثرات خود را در جامعه و زندگی ما خواهد گذاشت.

وی در ضرورت تبیین فعالیت‌های سال آتی اظهار کرد: سازمان زندان‌ها یکی از نهادهایی است که به طور جدی با آسیب‌های اجتماعی درگیر است و ما باید در این خصوص برنامه‌ریزی‌های جدی داشته باشیم.

وی عنوان داشت: برای این‌که بتوانیم در خصوص مقابله با آسیب‌های اجتماعی عملکرد خوبی داشته باشیم ابتدا بایدآسیب‌های درون سازمانی را شناسایی و رفع کنیم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود به اهداف پیشگیرانه دست یابیم.

در این نشست که با هدف بررسی عملکرد سال ۹۶ و تبیین برنامه‌های سال آتی برگزار می‌شد رئیس سازمان زندان‌ها گفت: محیط زندان یک محیط خاص است و نباید به عنوان یک محیط اداری معمولی به آن نگاه کرد و باید تمام مسئولین و کارکنان با دقت در انجام مسئولیت های خود مانع بروز هرگونه رخداد نامطلوب شوند که تمام زحمات مجموعه زندانبانی را به زیر سوال ببرد.

خبر جدید  توهین به چه افرادی جرم است؟

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار وضعیت جعمیت کیفری زندان‌ها و میزان ورودی آنان گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها برنامه بلند مدتی است که باید به طور مرتب رصد شود وبرای انجام آن باید با مراجع قضایی هماهنگی‌های لازم را داشته باشید.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه توجه به خانواده زندانیان و همچنین خانواده معدومین را راهبرد دیگر سازمان زندان ها عنوان کرد و گفت: باید خانواده‌های زندانیان را که در معرض آسیب‌های جدی هستند تحت پوشش‌های لازم قرار دهیم تا خدای ناکرده اعضای این خانواده‌ها در مواجه با مشکلات متعدد وارد چرخه جرم نگردند.

این مقام ارشد قضایی ادامه داد: برای انجام مطلوب فعالیت‌ها باید اخلاق حرفه‌ای در زندان‌ها در دستور کار قرار گیرد و آسیب های ناشی از کم کاری، ایرادات ساختاری، بی انگیزه گی شغلی و … مرتفع شود.

وی به اصلاح ساختار فیزیکی زندان ها نیز اشاره کرد و گفت: فضای فیزیکی زندان ها باید طوری طراحی شود که با سیاست های اصلاحی و تربیتی همسو باشد تا ضمن بهره گیری از استاندارد های روز دنیا بتوانیم برنامه های متعدد در حوزه سلامت و اصلاح و تربیت را اجرا کنیم.

وی صرفه جویی و پرهیز از کارهای تجملی را یکی دیگر از نکاتی عنوان کرد که باید مدنظر مدیران و کارکنان زندان ها قرار بگیرد.

در ادامه این نشست رئیس سازمان زندان ها ضمن ارائه آمارها در بخش های مختلف رئوس فعالیت های سال آتی را تبیین نمود.

در این نشست که به مدت نیم روز برگزار شد تمامی معاونین و مدیران کل ستادی و استانی سازمان زندان ها حضور داشتند.

خبر جدید  ترافیک نیمه سنگین در مسیر کرج به چالوس

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: