3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

توسعه بانک هاي اطلاعاتي در جهت کشف علمي جرم

توسعه بانک هاي اطلاعاتي در جهت کشف علمي جرم
خبرگزاري آريا-سخنگوي ناجا با اشاره به راه اندازي و افتتاح بانک اطلاعاتي چهره با ثبت ميليون ها نمونه و ايجاد آزمايشگاه ادله الکترونيک جنايي در جهت کشف علمي جرم، گفت: توسعه بانک هاي اطلاعاتي در اولويت است.به گزارش خبرگزاري آريا، سردار دکتر سعيد منتظر المهدي در بيستمين نشست خود با خبرنگاران رسانه ها گفت: توسعه […]

توسعه بانک هاي اطلاعاتي در جهت کشف علمي جرم

خبرگزاري آريا-سخنگوي ناجا با اشاره به راه اندازي و افتتاح بانک اطلاعاتي چهره با ثبت ميليون ها نمونه و ايجاد آزمايشگاه ادله الکترونيک جنايي در جهت کشف علمي جرم، گفت: توسعه بانک هاي اطلاعاتي در اولويت است.
به گزارش خبرگزاري آريا، سردار دکتر سعيد منتظر المهدي در بيستمين نشست خود با خبرنگاران رسانه ها گفت: توسعه بانک هاي اطلاعاتي بيومتريک و غير بيومتريک و مکانيزه کردن روند صدور گواهي نامه عدم سوء پيشينه در کشور و تجهيز خودرو هاي پليس آگاهي به دوربين هاي پلاک خوان از جمله اقداماتي است که در پليس آگاهي به منظور مقابله با مجرمين و کمک به تامين امنيت هر چه بيشتر انجام شده است.
وي افزود: انهدام ۳ هزار و ۴۰۰ باند فعال در کار سرقت و دستگيري ۴۹۹ مالخر، کشف ۹۰ درصد خودرو هاي مسروقه و کاهش ۳۴ درصدي سرقت از بانک ها ، کاهش ۱۰ درصدي سرقت از طلا فروشي ها، کاهش ۸ درصدي سرقت از اتومبيل ها، کاهش ۷ درصدي سرقت به عنف و کاهش ۳ درصدي سرقت مسلحانه از جمله فعاليت هاي ستودني ماموران پليس آگاهي است که شبانه روز در حال مقابله با مجرمان در حوزه مختلف هستند.
معاون اجتماعي ناجا با بيان اين که بيشترين سرقت ها بين ساعات ۱۸ تا ۲۱ رخ داده است، گفت: متاسفانه در سال ۹۶ با افزايش ۲ درصدي سرقت هاي خرد و افزايش ۳ درصدي سرقت از منزل مواجه بوديم هر چند در اين زمينه شاهد افزايش ۲ درصدي کشف هم بوده ايم.
قاچاق کالا و ارز
وي در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از افزايش ۶۳ درصدي کشفيات پرونده هاي بالاي ۵۰۰ ميليون تومان خبر داد و گفت: ارزش ريالي کشفيات بالغ بر ۳۸ تريليون و ۱۴۷ ميليارد و ۲۰۹ ميليون و ۷۲۶ هزار و ۷۰۷ ريال بوده است.
مواد مخدر
سخنگوي ناجا اجراي طرح هاي ويژه،پاکسازي پيرامون محيط هاي آموزشي به ويژه مدارس از عناصر توزيع کننده مواد مخدر و راه اندازي يگان هاي ضربت مبارزه با مواد مخدر در مناطق ۲۲ گانه پايتخت و تشديد نظارت بر پايانه ها، گاراژها، اماکن عمومي را از جمله اقدامات پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا دانست.
وي گفت: در راستاي مبارزه بي امان و خستگي ناپذير ماموران ما در اين حوزه و با استفاده از سگ هاي کارآمد ، تمرکز بر مرز ها، تقويت يگان هاي انتظامي در کوير، مبارزه در استان هاي شرقي کشور و با محوريت سيستان و بلوچستان در اولويت برنامه ها قرار گرفته است.
وي خاطرنشان کرد: پياده سازي برنامه هاي ذکر شده، باعث کشف ۷۷ درصد از موادمخدر در همان بدو ورودي برخي از استان هاي شرقي شده و از ورود مواد مخدر به شهرها ومحله ها جلوگيري کرده است و همچنين شاهد افزايش ۱۴ درصدي کشفيات مواد مخدر بوده ايم به گونه اي که بالغ بر ۶۸۴ تن از انواع مواد مخدر به ويژه ترياک، کشف و ضبط گرديده است.
منتظر المهدي در راستاي مبارزه بي وقفه پليس با سوداگران مواد مخدر از افزايش ۷ درصدي درگيري ها و افزايش ۱۲ درصدي دستگير شدگان مواد فروش ( حدود ۹۸ هزار و ۸۹ نفر) خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۵۵ هزار و ۲۴۰ نفر از معتادان متجاهر که نشان از افزايش ۱۹ درصدي دارد و همچنين افزايش ۱۰۴ درصدي کشفيات قرص هاي روان گردان و پيش ساز هاي شيشه از جمله ترامادول، ريتالين، زولپيدم، متافتامين به ميزان ۳۴ ميليون بوده است.
اين مقام ارشد انتظامي يادآور شد: در حوزه ايجابي بالغ بر ۲۰ مرکز مشاوره پيشگيري از اعتياد ايجاد شده، ۳هزار و ۳۰ ساعت برنامه هاي راديويي و تلويزيوني، ۴ هزار و ۵۰ جلسه آموزشي از جمله مدارس، مساجد و ۱ ميليون و ۵۷۰ هزار آموزش چهره به چهره انجام شده است تا بتوانيم هر چه بيشتر رنگ نازيباي اعتياد را چهره کشور عزيزمان پاک کنيم.
ضرورت توجه ويژه به ايستگاه هاي خانواده و مدارس در راستاي پيشگيري از اعتياد و توجيه و ايجاد رزوليانس يا تاب آوري رواني در بين جوانان و نوجوانان با آموزش و مشاوره هاي لازم، از ديگر صحبت هاي سخنگوي ناجا در اين نشست بود.

خبر جدید  39 نفر بدلیل سوء مصرف موادمخدر در چهارمحال و بختیاری جان باختند
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: