3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

جمعيت معتادان کشور رو به کاهش است

جمعيت معتادان کشور رو به کاهش است
خبرگزاري آريا- قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش ميل و گرايش به اعتياد در کشور خبر داد و گفت: جمعيت معتادان در کشور روبه کاهش است.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، “علي مويدي” در حاشيه کارگاه مبارزه با مواد مخدرغرب کشور که در کرمانشاه برگزار شد، با […]

جمعيت معتادان کشور رو به کاهش است

خبرگزاري آريا- قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش ميل و گرايش به اعتياد در کشور خبر داد و گفت: جمعيت معتادان در کشور روبه کاهش است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، “علي مويدي” در حاشيه کارگاه مبارزه با مواد مخدرغرب کشور که در کرمانشاه برگزار شد، با بيان اينکه از ابتداي انقلاب اسلامي تاکنون رويکردهاي متفاوتي در قبال اعتياد و مقابله با آن اتخاذ شده، اظهارداشت: در حال حاضر رويکرد کشور در قبال اين پديده و معضل، رويکرد اجتماعي است.
وي افزود: رويکرد اجتماعي در قبال معضل اعتياد مبتني بر کارهاي علمي و تحقيقاتي، در بسياري از کشورهاي جهان نتايج خوب و مثبتي داشته است.
مويدي به افزايش سمن هاي فعال در حوزه مقابله با اعتياد اشاره کرد و افزود: در حال حاضر۲ هزارو ۳۶۵  سمن در اين زمينه فعال هستند و پيش بيني ما اين است که اين تعداد تا پايان سال به ۲ هزار و ۵۰۰ سمن برسد.
قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اينکه چشم انداز روشني در راستاي اجتماعي کردن مقابله با اعتياد در کشور وجود دارد، گفت: گام ها و مراحل ما در اين زمينه کاملا روشن و مشخص است.
وي، آموزش را گام اول اين حرکت عنوان و تصريح کرد : براي اجتماعي کردن مقابله با اعتياد در گام اول نياز به آموزش داريم ؛ با آموزش است که افکار و ايده‌ها شکل گرفته و در گام بعد تبديل به برنامه و فعاليت مي شود.
مويدي با اشاره به برگزاري کارگاه هاي آموزشي براي سمن هاي فعال در حوزه مقابله با اعتياد گفت: در گام بعدي ما بايد اين آموزش را به درون خانواده، مدرسه و دانشگاه و ساير نهادهاي اجتماعي ببريم که اين کار تا حدي شروع شده است.
قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: معتقدم از رويکرد خشک دولتي و تک محور تقريبا خارج شده و وارد حوزه اجتماعي مقابله با اعتياد شده‌ايم.
مويدي با بيان اينکه رويکرد اجتماعي در حوزه مقابله با مواد مخدر نيز اتخاذ شده است، گفت: مرزنشينان را بايد نسبت به خطرات ورود موادمخدر آگاه کنيم تا آنها ناخواسته وارد زمين مافياي مواد مخدر نشوند که اين گامي در جهت اجتماعي کردن مقابله با مواد مخدر است.
وي به اتخاذ رويکرد اجتماعي در حوزه درمان مخدرها نيز اشاره کرد و افزود: درمان دولتي پاسخگوي حجم آسيب ها در حوزه مواد مخدر نيست و بايد در اين زمينه از ظرفيت هاي سمن‌ها و نهادهاي اجتماعي استفاده شود.
مويدي با بيان اينکه آثار اجتماعي کردن مقابله با اعتياد در سال هاي اخير آثار خود را در جامعه گذاشته، گفت: اثرات اين رويکرد به مرور در حال افزايش و هم اکنون در جامعه به صورت ملموس قابل مشاهده است.
 قائم مقام دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کاهش معتادان در کشور خبر داد و اظهار کرد: طي سال هاي گذشته رويکرد اجتماعي در مقابله با اعتياد، آثار خود را در زمينه تعداد معتادان و ميزان گرايش به مواد مخدر نيز نشان داده است.
وي افزود: درشيوع شناسي سال ۱۳۹۰ بيش از ۳ ميليون معتاد در کشور شناسايي شد که اين تعداد بعد از گذشت ۵ سال و انجام اقدامات بسيار فرهنگي و اجتماعي در حوزه مقابله با اعتياد و مواد مخدر به ۲ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر رسيده است.
مويدي تصريح کرد: اين آمار نشان مي‌دهد تعداد معتادان کشور در حال کم شدن است و ما بايد تا به حداقل رساندن تعداد آنها تلاش کرده و اين تلاش خود را مضاعف کنيم.
وي افزود: اگر تعداد معتادان به انگشتان دست هم برسد باز هم نبايد از تلاش دست برداريم، چون حتي ميل يک نفر به مواد مخدر هم خطرناک است و بايد از آن پيشگيري شود.

خبر جدید  هزار و 12 مصدوم هفته گذشته به مراکز درمانی منتقل شدند
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: