0:40:07 - شنبه 9 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

جمهوری اسلامی، همواره تندیسی هولناک در چشم روسای جمهور آمریکا بوده است

جمهوری اسلامی، همواره تندیسی هولناک در چشم روسای جمهور آمریکا بوده است
رئیس قوه قضاییه با اشاره به ادبیات روسای جمهور آمریکا در قبال ملت ایران، خاطرنشان کرد: وقتی سخنان آنان را می‌شنویم، می‌بینیم که همواره تندیسی هولناک در برابر چشمانشان هستیم و همین امر باعث شده است که حتی حرمت کلام را نسبت به ملت بزرگ ایران با آن سابقه عظیم تمدنی رعایت نکنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، آیت الله آملی لاریجانی در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) و تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر تصریح کرد: انقلاب اسلامی حرکتی بسیار خاص و یکتا در روزگار ما بود و این نهضت واجد ویژگیهای منحصر به فردی از حیث تلفیق مردمسالاری با ارزشهای الهی و انسانی است که هنوز آنگونه که شایسته است، ابعاد گوناگون آن مورد واکاوی و تبیین قرار نگرفته است.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت مطالعه تطبیقی نظام جمهوری اسلامی با سایر نظامهای مبتنی بر فلسفههای سیاسی مختلف از جمله لیبرال دموکراسی غرب ادامه داد: زمانی اندیشه کمونیسم در جهان پیشرونده بود و نظام لیبرال دموکراسی نیز تا آنجا که میتوانست با آن مقابله میکرد. بر همین مبنا فروپاشی شوروی را جشن گرفتند و تصور کردند که همین شیوه (انقلابهای مخملی) را در سایر نقاط جهان میتوانند به کار گیرند، اما با ظهور انقلاب اسلامی و ارائه الگویی جدید در میان نظامهای سیاسی جهان، پیش بینیهای آنها باطل شد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اذعان فیلسوفان سیاسی، جامعه شناسان و صاحبنظران غربی مبنی بر شکست دیدگاهی که سکولاریسم و لیبرالیسم را مسلط بر جهان میدانستند و معتقد بودند که جهان به سمت انزوای دین تا پستوی خانهها پیش خواهد رفت، جمهوری اسلامی را عالیترین مصداق نادرست بودن نظریات فلاسفه غربی در این زمینه برشمرد و اظهار کرد: از زمانی که امام راحل (قدس الله نفسه الزکیه) این انقلاب را به همت مردم پیش برد، آمریکاییها به عنوان قدرتی که خود را مسیطر و مسلط بر دنیا میدانستند، جمهوری اسلامی را در مقابل منافع و اهداف خود دیدند و از آن زمان همواره بابت ایران نگرانند.

خبر جدید  امیدواریم «رئیسی» بتواند عدالت را اجرا کند و با غارت‌گران برخورد قاطع داشته باشد

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ادبیات روسای جمهور آمریکا از کارتر تا ترامپ در قبال ملت ایران، خاطرنشان کرد: وقتی سخنان آنان درباره ایران را میشنویم، میبینیم که ایران همواره همچون تندیسی هولناک در برابر چشمانشان است و همین امر باعث شده است که حتی حرمت کلام را نسبت به ملت بزرگ ایران با آن سابقه عظیم تمدنی رعایت نکنند؛ چنانکه بوش پدر سخن از تنفر نسبت به «انقلاب ایران خمینی» به میان میآورد، بوش پسر ملت ایران را بربر و محور شرارت میخواند و رئیس جمهور کج فهم امروزشان هم با تعابیری زننده، مردم ایران را تروریست میخواند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه پشت صحنه این ناسزاگویی ها، عصبانیت از شکستهای پی در پی در منطقه و جهان است، خاطرنشان کرد: امروز میبینند قدرتی در منطقه پدید آمده که آنها را به سمت خلع سلاح مطلق در منطقه سوق میدهد. همگان دیدند که آمریکاییها و اذنابشان در سوریه نتوانستند اهداف خود را محقق کنند و امروز در حال فرار هستند. در این میان نباید از این نکته غافل شد که پیروزی جبهه مقاومت در منطقه، علاوه بر جهات دیگر، مرهون استقامت و تاکیدات شخص مقام معظم رهبری بوده است و این کار فوق العاده عظیم صرفا با حمایتهای ایشان به ثمر نشست.

رئیس قوه قضاییه با الگوبرداری کشورهای دیگر از انقلاب اسلامی و مقاومت در برابر بیگانگان، ناراحتی آمریکا و اذنابش از جمهوری اسلامی را طبیعی دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مقام نظر و عمل، راهی را گشود که مبنای آن بازگشت انسان به فطرت الهی و اعتماد و اتکا به توانمندیهای خود است. بر همین اساس میبینیم که ۴۰ سال هجمه، تحریم و فشار هیچ تاثیری بر اراده و عزم استوار ملت ایران نداشته و امثال جان بولتون که مدعی بودند جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، ناچار به پذیرش شکست میشوند.

خبر جدید  رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان دستگیر شد

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ایمان، اعتماد به نفس و وطن دوستی ملت ایران به عنوان مولفههای موثر در مقاومت ۴۰ ساله در برابر زیاده خواهیهای دشمن، اظهار کرد: وجود برخی نقایص و کاستیها در کشور قابل انکار نیست، اما انصاف اقتضا میکند که در ارزیابی عملکرد چهل ساله جمهوری اسلامی، حجم بالای خدمات و پیشرفتها نیز دیده شود. این توقع از دشمنان نمیرود، زیرا جمهوری اسلامی منافع آنها را به خطر انداخته است، اما متاسفانه از ناحیه برخی افراد و جریانها در داخل نیز رعایت انصاف نمیشود و گویی پیشرفتها را نمیبینند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به خدمات عظیم و پیشرفتهای فوق العاده جمهوری اسلامی در عرصههای مختلف علمی، فنی، نظامی، سیاسی و … یادآور شد: در این کشور به طور متوسط هر دو سال یک انتخابات برگزار میشود؛ رویداد عظیمی که کشورهای منطقه از آن محروم اند و انتخابات برایشان مفهومی ندارد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اقتدار نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان، به پیشرفتهای دستگاه قضایی طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: اینکه ما اکنون ۱۶ میلیون پرونده را رسیدگی میکنیم، حاکی از تلاش بی وقفه برای احقاق حق و برقراری عدالت در جامعه است؛ گرچه برخی این امر را به عنوان نقص دستگاه قضایی القا میکنند و اینکه اگر دستگاه قضایی به عدالت رفتار میکرد، ما شاهد این مقدار پرونده نبودیم. ولی این سخن صحیح نیست. منشأ دعاوی حقوقی و شکایات مردم، از بیرون دستگاه قضایی پدید میآید و سرریز مشکلات اجرایی و تقنینی به دستگاه قضایی سرازیر میشود.

خبر جدید  خواستگاری فریبکارانه برای اجرای نقشه شوم

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگر سخن خود اضافه کرد: در طول سالهای گذشته همواره بر استقلال قضات و دستگاه قضایی تاکید کرده ام و هرگز نظر و استدلال شخصی و فنی خود را به هیچ یک از قضات تحمیل نکرده ام، زیرا این امر را از نظر شرعی نیز جایز نمیدانم و نسبت به استقلال قوه قضاییه هم ذرهای در برابر فشارها و توصیههایی که گاه تا سطح روسای قوا وجود داشت عقب نشینی نکردم.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز حفظ نظام از هر مجادله و دعوایی مهمتر است، بر ضرورت همکاری دستگاه قضایی و قضات در سراسر کشور با دستگاههای اجرایی بویژه برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور در شرایط دشوار فعلی و جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی اظهار کرد: امروز بهترین عبادت ها، خدمت به مردم است و کمک به مردمی که با وجود مشکلات فراوان پای آرمانهای انقلاب خود ایستاده اند، جهاد به شمار میآید.


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: