0:58:28 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

حضور متهم ردیف اول بانک سرمایه در "جشن تولد" همسر دوم قندالی!

حضور متهم ردیف اول بانک سرمایه در "جشن تولد" همسر دوم قندالی!
نماینده دادستان در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل سابق بانک سرمایه با بیان اینکه سودهای این بانک صوری بوده، گفت: شما (بخشایش) در جشن تولد همسر دوم مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان شرکت داشتید و اینگونه با هم در ارتباط بودید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ قاضی مسعودی مقام در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات سه نفر از ۳۲ متهم فساد در بانک سرمایه از بخشایش مدیرعامل اسبق بانک و متهم ردیف اول پرونده پرسید: در زمان مدیریت خود چند بار به دبی سفر کرده است؟

متهم در پاسخ با بیان اینکه در طول مدیریتش حدود دو سه بار به دبی سفر کرده است، گفت: من کارمند سرمایهگذاری بانک پارسیان بودم و به خاطر مسئولیتی که داشتم به آن جا میرفتم و تردد من به دبی بحث کار اجرایی بوده است.

متهم در ادامه دفاعیات خود و در خصوص ماجرای ویلای دبی افزود: من عید در دبی بودم که آقای احسان دلاویز زنگ زد و گفت جلسهای دارد و از من خواست که به آن جا بروم؛ آقایی در آنجا بود که خود را بهروز معرفی میکرد و میگفت که میخواهد بانک کفالت را بخرد و از من توصیه خواست من نیز چند توصیه به او کردم، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

وی با اشاره به اینکه با حضور قندالی در مهر ماه سال ۹۲ در صندوق ذخیره فرهنگیان همه چیز تغییر کرد، گفت: از همان ابتدا اعمال نفوذ کردند و ما را تحت فشار گذاشتند که با بهره ۴ درصد به فلان شرکت وام بدهید!

نماینده دادستان در این بخش از جلسه دادگاه اظهار کرد: آقای بخشایش هفته گذشته در دفتر من حاضر شدند و گفتند از آبدارچی تا هیئت مدیره مهرهچینی شده بودند، من از او میخواهم که در این خصوص در دادگاه توضیح دهد.

خبر جدید  دادستان تهران: ادعای اختلاس ۶ میلیارد دلاری در پرونده پتروشیمی کذب است

بخشایش به عنوان متهم ردیف اول این پرونده در این باره گفت: آقای امامی و چند نفر دیگر مشاور من در امور بازاریابی بودند اما زمانی که مرکز قدرت به سمت آقای قندالی رفت، همه مسائل عوض شد.

وی تصریح کرد: زمانی که آقای ضیایی در مدیریت سرمایهگذاری فرهنگیان آمد، روابط خیلی خوبی با قندالی داشت به طوری که مرکز وصول مطالبات را کندند و بردند.

نماینده دادستان نیز خطاب به متهم گفت: اتهامی که ما متوجه شما میکنیم امضا بهعنوان عضو هیئت مدیره است البته من به عنوان نماینده دادستان اعلام میکنم اتهام مدیران بانکی متوجه ۳۲ نفر است و شما ۳ نفر از آنها هستید؛ به زودی کیفرخواست آنها نیز صادر میشود و تحقیقات تقریباً به پایان رسیده است.

نماینده دادستان خطاب به بخشایش اظهار کرد: شما در جشن تولد همسر دوم مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان شرکت داشتید و اینگونه با هم در ارتباط بودید.

قاضی نیز در ادامه گفت: جلسات باید در بانک برگزار شود و نه در منازل و ویلاها چرا که این یک رفتار حرفهای برای مدیرعامل نیست.

متهم بخشایش نیز در دفاع از خود گفت: من معصوم نیستم، اشتباه من این بود که زمانی که این اتفاقات رخ داد از بانک سرمایه باید میرفتم البته من استعفای خود را نیز ارائه کرده بودم.

در ادامه، وکیل متهم بخشایش برای ارائه دفاعیات در جایگاه حاضر شد و گفت: ماحصل دو سال مدیریت موکل من در بانک سرمایه رشد قیمت سهام در بورس بوده و با کیفرخواست صادره هیچگونه سنخیتی ندارد؛ مطابق آمار گزارشات مالی سالیانه نه تنها در طول مدیریت موکل من، ضرری متوجه بانک نبوده بلکه بانک و سهامداران منتفع شده است.

خبر جدید  متهم پرونده پتروشیمی: هیئت مدیره شرکت بازرگانی پتروشمی مسلوب‌الاختیار بود

در ادامه وکیل به عدم اخذ وجه از مشتری اشاره کرد و افزود: به نظر میرسد موکل من ریالی از کسی تحت هیچ عنوان دریافت نکرده است.

وکیل همچنین به استفاده از واژه بیتالمال در کیفرخواست اشاره کرد و گفت: بانک سرمایه بانک خصوصی است و اموال و دارایی سهامداران محسوب میشود.

وکیل متهم با بیان اینکه تسویه حساب بدهکاران با تودیع وثایق مناسب انجام شده است،گروههای شاملویی، جهانبانی، هادی رضوی و مدلل را مثال زد.

وی افزود: با عنایت به خدمات موکل من و سابقه درخشان و عدم وجود سابقه کیفری صدور حکم برائت موکلم را از دادگاه خواستارم.

در ادامه قاضی توضیح داد: درباره ضرر که گفته میشود در مفاهیم ما ضرر یعنی خارج کردن مال از حیطه تسلط بزه دیده که به عقیده نماینده دادستان صورت گرفته است.

نماینده دادستان نیز در پاسخ به دفاعیات وکیل متهم گفت: درباره افزایش سود بانکی باید بگویم که سودهای بانکی صوری بوده است؛ اگر شما موارد زیادی از سودهای بانکی را به این شکل بخواهید توضیح بدهید بله سودهای زیادی بوده، اما صوری بودند.

وی در خصوص استفاده از واژه بیتالمال درکیفرخواست نیز گفت: درست است که بیتالمال توسط متهم ضایع نشده اما اموال زیادی از فرهنگیان را تضییع کرده است.

در ادامه نماینده دادستان مدارکی را نشان داد که به امضای متهمین رسیده بود و از آنها خواست مدارک را رویت و صحت امضای خودشان را در این مدارک تأیید کنند.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  دیوان عدالت: پرونده انتخابات شورایاری‌ها جزو موارد خارج از دستور نیست
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: