11:19:40 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

حکم ۶ ماه حبس عضو شورای شورای شهر / موضوع شکایت، توئیت‌های انتقادی بود

حکم ۶ ماه حبس عضو شورای شورای شهر / موضوع شکایت، توئیت‌های انتقادی بود
مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و عضو شورای شهر اصفهان به خاطر توئیت‌های انتقادی به شش ماه حبس محکوم شد.

شعارسال: مهدی مقدری، دبیرکل سازمان عدالت و آزادی و عضو شورای شهر اصفهان به خاطر توئیت‌های انتقادی به شش ماه حبس محکوم شد.

اصلاح طلبان شورهای شهر یکی پس از دیگری با شکایت مدعی العموم و شاکیان خصوصی احضار می‌شوند.

پیش از این مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز بازداشت شده بود و البته به شورای شهر بازگشت. رضا مهرداد، عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور چندی پیش به جرم اهانت به مقدسات بازداشت شده بود.

غلامعلی سفید، رئیس شورای شهر یزد که برای بازگرداندن سپنتا نیکنام بسیار تلاش کرده بود، از جمله کسانی بود که حکم زندان و شلاق برایش صادر شد.

امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد نیز با تصمیم دادستانی مدتی در بازداشت به سر برد و البته دوباره به شورای شهر بازگشت.

محمود میرلوحی، عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران نیز این روزها به خاطر صحبت درباره املاک نجومی با شکایت محمدباقر قالیباف در راهروهای دادگاه در رفت و آمد است.

مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان نیز از جمله اصلاح طلبانی است که به شش ماه حبس محکوم شده است.

او گفته: حکم شش ماه حبس برای شش توئیت انتقادی صادر شده بود که نسبت به آن اعتراض کردیم، با این حال همان حکم شش ماه حبس مورد تائید دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت.

عضو شورای شهر اصفهان درباره شاکی پرونده‌اش خبر داد که این حکم در پی شکایت مدیرکل اطلاعات استان اصفهان در شعبه ۱۱٩ دادگاه کیفری اصفهان صادر شد و در شعبه یک دادگاه تجدیدنظر به تایید رسید.

مقدری درباره توئیت‌های مورد اشاره گفته این توئیت‌ها شامل «انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی»، «انتقاد از مدیریت دوره اصولگرایان در کشور و شهرداری اصفهان»، «انتقاد از محروم شدن دوچرخه سواری زنان» و ارائه یک پیشنهاد اجرایی در این خصوص»، «دفاع از رای سال ٩۶ به روحانی» و در نهایت «انتقاد از فیلترینگ شبکه‌های مجازی» بوده است.

مقدری افزود: بنده به عنوان دبیرکل یک حزب سیاسی کشوری وظیفه شخصی و تشکیلاتی خود می‌دانم از باب امر به معروف و نهی از منکر که از وظایف ذاتی احزاب سیاسی است نسبت به رفتار حکمرانی انتقاد یا دفاع کنم و در بیان آن‌ها باید آزاد باشیم.

او گفت: تعجب می‌کنم که مدیرکل دولت اعتدالی حسن روحانی که افتخارشان ابلاغ منشور شهروندی است، شاکی پرونده بود و این نشان از عدم باور بخش‌هایی از دولت به حقوق شهروندی، آزادی بیان و احزاب است.

عضو شورای شهر اصفهان می‌گوید: با وجود این شکایت و حکم صادره، کماکان رای به حسن روحانی را عاقلانه‌ترین کنش سیاسی ایرانیان برای پرهیز از حاکمیت تندرو‌ها و نجات کشور می‌دانم.

مهدی مقدری پیش از احضار توسط پلیس امنیت، با شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به دادگاه احضار شده بود. او در توییتر خود نوشته بود «جریانی مشکوک کمر به حذف کنشگران امیدوار بسته‌اند؛ غافل از این‌که نابودی امید آغاز فروپاشی است! شاید هم ماموریت عده‌ای همین است! تاریخ همه چیز را روشن خواهد کرد

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از سایت خبری اسکان نیوز، تاریخ انتشار:۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ، کدخبر:۱۷۴۱۰ ،www.eskannews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌های محلات
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: