1:28:20 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دادستان‌ها با قاچاق کالاهای اساسی شدیداً برخورد کنند

دادستان‌ها با قاچاق کالاهای اساسی شدیداً برخورد کنند
رئیس قوه قضائیه به دادستان‌های کشور دستور داد تا با قاچاق کالاهای اساسی از جمله قاچاق دام به اشد وجه برخورد قانونی کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابطعمومی قوه قضائیه، آیتالله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضائی، پیشاپیش فرارسیدن ایامدهه فجر را تبریک گفت و تصریح کرد: دهه فجر، نماد استقامت و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر ظلم و سلطه جهانی است؛ مقاومتی که در طول ۴ دهه گذشته استمرار داشته است؛جمهوری اسلامی ایران توانست مدل جدیدی از مردمسالاری را به جهان عرضه کند و استقامت برخاسته از ایمان انقلابی و ارزشهای الهی نیز مسیر تکامل را برای مردم ما باز کرد.

رئیس قوه قضائیه، خودشناسی و خودباوری را رکن همه پیشرفتها دانست و ادامه داد: هرجا مردم خود را باور کردند، توانستند قلههای پیشرفت و افتخار را فتح کنند؛امروز نیز جمهوری اسلامی مقاومتر و توانمندتر از هر زمان دیگر در صحنه حضور دارد و مردم ما مشکلات و تحریمها را به فرصت تبدیل کردهاند؛ چنانکه بر اثر تحریمها و فشارها، جوانان ایران به تکاپو و جهاد افتادند و توانستند مشکلات را بدون وابستگی به کشورهای بیگانه حل کنند.

وی این امر را از نعمات بزرگ الهی دانست و با تأکید بر اینکه جامعه صبور و اهل استقامت قطعاً پیروز است،افزود: امروز باید همان مسیر و منش یعنی خودباوری و استقامت را ادامه دهیم؛ دشمنان جمهوری اسلامی و سلطهگران عوض نشدهاند بلکه راههای جدیدی را برای وارد آوردن فشار به مردم ایران آموختهاند؛البته دشمنان ایران اسلامی به اهداف خود دست نخواهند یافت زیرا مردم ما ایستادهاند و موانع را پشت سر خواهند گذاشت.

رئیس قوه قضائیهبا بیان اینکه آمریکا و اذناب اروپایی آن تصور میکنند ملت ایران با این فشارها و تهدیدها تسلیم میشود، اظهار کرد: مردم ایران در طول چهل سال گذشته آبدیده شدهاند؛امیدواریم به فضل الهی بتوانیم با خودباوری و استقلال، مسیر پیشرفت خود را طی کنیم و انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی(عج) به روند تکاملی خود ادامه دهد و آنچه از اهداف و ارزشهای الهی مدنظر داشته، محقق شود.

خبر جدید  مراسم ختم والده رئیس مرکز فناوری اطلاعات قوه قضائیه برگزار شد

کودتای آمریکایی در ونزوئلا، ماهیت واقعی آمریکا و اروپا را نشان داد

آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به حوادث اخیر ونزوئلا تصریح کرد: آنچه در قالب یک کودتای آمریکایی در ونزوئلا رخ داد، حادثه جدیدی نبود؛ منتها انسان از منش غربیها تعجب میکند که با آن همه ادعای حقوق بشر و دموکراسی، اینگونه در امور داخلی یک کشور دخالت میکند؛ گرچه این کودتا ناکام ماند اما تجربهای شد برای ملتها که ماهیت واقعی آمریکا و اروپا را بیش از پیش بشناسند.

رئیس قوه قضائیهادامه داد: هنوز کودتا صورت نگرفته، آمریکا کودتاچیان را به رسمیت شناخت و با روانه ساختن میلیونها دلار، یک کشور را به آشوب کشید تا منابع انسانی و ثروتهای آن نابود شود؛در یمن، میلیونها انسان را تحت فشار قرار دادند و هزارانانسان را با گرسنگی روبرو کردند اما برایشان مهم نیست زیرا حقوق بشر از نگاه آنها صرفاً متعلق به شهروندان اروپا و آمریکاست.

وی با اشاره به سوابق آمریکا در برپایی کودتا در کشورهای آمریکای لاتین، افزود: اینها مکرر در آمریکای لاتین کودتا ترتیب دادند و با وضع ظالمانهای، حکومتهای مردمی را کنار زدند و در سایر نقاط جهان نیز مرتکب چنین رفتارهایی شده اند؛منتها باید بدانند که روزگار این قبیل کودتاها سپری شده و دیگر آن دوران نیست که عدهای معدود را با پول به خیابانها بکشانند تا یک حکومت مردمی را ساقط کنند.

جمهوری اسلامی، یک نمونه متعالی و رشدیافته در مقابله با دخالت بیگانگان است

آملی لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ۴۰ سال است ایادی استکبار را از کشور قطع کرده است، اظهار کرد: خوشبختانه ملتهای دیگر هم بیدار شدهاند و به آمریکا و اروپا فهماندهاند که دنیای امروز، دنیای قرن نوزدهم نیست که با استعمار و سلطه، منابع را به یغما ببرند؛هدف از کودتاهای آمریکایی که اروپا نیز فوراً به تبعیت از آمریکا از آنها حمایت میکند، دو چیز است؛ یکی چپاول داراییها و ثروتهای یک کشور و دیگری قدرتنمایی از این باب، که نشان دهند دولتهای مردمی مخالف اروپا و آمریکا نمیتوانند سر پا بایستند؛خوشبختانه ایران در مقابله با این دو هدف، یک نمونه محکم، متعالی و رشدیافته است و امیدواریم کشورهای دیگر نیز در این عرصه از جمهوری اسلامی الگوبرداری کنند.

خبر جدید  بازدید رئیس شورای عالی قضائی عراق از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بروز مشکلاتی در تأمین برخی کالاها از جمله برخی افزایش قیمتها، تصریح کرد: واقعاً دولت و سایر دستگاهها باید توجه داشته باشند که این وضع، زیبنده مردم ما نیست؛درست است که تحریم هستیم و دشمن فشار بیسابقهای را وارد میکند اما مسئولان نیز باید کار جهادی کنند و رفع مشکلات امروز مردم را جهاد فی سبیل الله بدانند.

رئیس قوه قضائیهبا بیان اینکه عدهای دست به قاچاق گوشت و سایر اقلام میزنند و عده دیگری نیز با دلالبازی، کالاهای دولتی با قیمت مناسب را خریداری کرده و به قیمت بالاتر میفروشند، بر ضرورت برخورد اساسی و محکم با این پدیده تأکید کرد و گفت: دادستانهای سراسر کشور با قاچاق کالاهای اساسی و همچنین این قبیل دلالبازیها به اشد وجه برخورد قانونی کنند و اجازه ندهند که عدهای در این برهه دشوار، اقدام به سودجویی کنند.

ضابطین قضائیبا سودجویان در حوزه کالاهای اساسی برخورد جدی کنند

آملی لاریجانی با تأکید بر لزوم همکاری همهجانبه ضابطین قضائیبا قوه قضائیهدر برخورد با این سودجوییها، یادآور شد: عمده مردم با درآمدهای محدود و ثابت، تورم کمرشکنی را تجربه میکنند و ما اطلاع داریم که دولتنیز تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار گرفته است، منتها نتیجه این تلاشها نیز مهم است؛همه دستگاههای نظارتی اعم از دستگاههای نظارتی در قوه مجریه و قوه قضائیه در کنار ضابطان انتظامی و امنیتی باید پای کار باشند و اجازه ندهند همین مقدار کالاهایی که برای مردم تأمین میشود، به کانالهای دیگری برود و مردم در تهیه ضروریات خود با مشکل مواجه شوند.

خبر جدید  حق‌الوکاله‌ها باید شفاف باشد/ سلامت قوه قضائیه در گرو سلامت وکلا

ویتأکید کرد: امروز خدمت به مردم مقاوم، صبور و بصیر ایران اسلامی، جهاد است و همه موظفیم برای رفع مشکلات مردم، تمام توان خود را به کار ببندیم.

بر اساس این گزارش، بحث و بررسی پیرامون لایحه «تأمین امنیت زنان در برابر خشونت» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضائیقرار داشت.

انتهای پیام/۴۱۱۰/خ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: