2:26:49 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دادستان کل کشور‌ از افزایش هیجانی قیمت کالاها انتقاد کرد

دادستان کل کشور‌ از افزایش هیجانی قیمت کالاها انتقاد کرد
دادستان کل کشور گفت: این در کشور شده یک مسأله‌ای، ارز قیمتش می‌رود بالا و وقتی قیمتش پائین می‌آید، دیگر قیمت سایر اقلام کم نمی‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان تعزیرات حکومتی، حجتالاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در جمع مدیران سازمان تعزیرات در مشهد ضمن اشاره به فرازی از نامه حضرت امیرالمومنین (ع) به مالک اشتر که در آن به موضوع اقتضای برخورد با تخلفات در حوزه مسائل اقتصادی، اقلام، اجناس و کالاهایی که مورد نیاز مردم است، اظهار کرد: این یک دستور حکومتی است، به مالک می فرماید که مالک در حوزه اقتصادی و در بازار که باید نیازهای مردم را تأمین کنید، از احتکار جلوگیری کن و زمانی که ابلاغ کردی که کسی حق احتکار ندارد اگر کسی مرتکب این تخلف شد، باید برخورد کنی اما مراقب باش که در مجازات آدم محتکر هم زیاده روی نکنی!

وی تصریح کرد: امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی طرف هستیم و دشمن تمام توانش را به کار گرفته تا نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط کند و این توطئهها از همان روزهای نخست انقلاب شروع شد.

دادستان کل کشور با بیان این مطلب که اگر بررسی کنیم، یک سیر تاریخی توطئه را در این ۴۰ سال انقلاب به خاطر میآوریم، افزود: از کودتا تا جریان طبس و بهکارگیری تمام توانشان در جنگ ۸ ساله و خلاصه از هر چیزی که در توانشان بوده کوتاهی نکردند اما از آنجا که خداوند متعال اراده فرموده که این نظام باقی بماند، مسائل حیرتآوری را از جمله نصرت الهی در جنگ ۸ ساله و جبهه های جنگ شاهد بودیم.

منتظری افزود: پس از جنگ اتاق فکرهای دشمن به کار افتاد و تلاش کردند در عرصههای گوناگون، کشور را تحت فشار بگذارند، یکی از این جبههها، جبهه فرهنگی بود و تلاش میکنند که اعتقادات و ایمان مردم و جوانان را مورد هدف قرار داده و تضعیف کنند.

خبر جدید  8 ماه حبس جریمه توهین به مأموران یگان حفاظت محیط زیست

وی با بیان این مطلب که خاستگاه انقلاب از گرایش مردم به مسائل دینی بوده و بس و این اعتقادات مردم بود که آنها را از جنگ ۸ ساله نجات داد، گفت: آنها برای گرفتن این ابزار اصلی به دنبال این هستند که مردم را از ایمان و اعتقاد به مبانی دینی تضعیف کرده و نهایتاً تخیله کنند.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: جبهه دیگری که دشمن برای مبارزه انقلاب به راه انداخته جبهه اقتصادی است و بقای اسلام و مسلمین بسته به برگشت به ارزشها است و اگر یک کشور آلوده شد دیگر نمیتوان انتظار بقا برای آن کشور داشت.

منتظری اذعان کرد: آنها گزینه نظامی را دیگر از روی میز برداشتهاند، زیر میدانند نه توانش را دارند و نه امکانپذیر است چون زمانی که قدرت نظامی نداشتیم مردم کشور در مقابل دشمن ایستادند و امروز که دیگر جرأت نمیکنند چپ به کشورمان نگاه کنند.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم که در فشار اقتصادی هستند و میگویند که ما این مسائل را تحمل میکنیم اما در مقابل هدف دشمن زانو نمیزنیم! برخی از برنامههای دشمن برای بیرون کشور و برخی نادانسته است.

دادستان کل کشور افزود: مشکلات اقتصادی کشور را امروز نمیتوان بدون فعالیتهای جهادگونه، کار کرد بلکه جنگ اقتصادی، لازمهاش کار جهادگونه است.

وی با بیان این سوال که چطور در جنگ نظامی میتوانیم یک شرایط عادی در کشور پیاده کنیم؟، گفت: شرایط اقتصادی کنونی ما یک شرایط طبیعی نیست و مسئولان باید در برخی موارد تصمیمات فوری بگیرند و اینکه کسی تصور کند باید تصمیمات اقتصادی در یک شرایط عادی گرفته شود، خیانت به مردم است و همه مسئولان این را به خوبی میدانند که در جنگ اقتصاد باید شرایط جنگی را پیاده کنیم و نمیتوان مشکلات اقتصادی را با شعار دادن یا تصمیمات طولانی گرفتن حل کنیم.

خبر جدید  عفوهای گسترده در چهل‌سالگی انقلاب نشان از رأفت نظام است

منتظری اظهار کرد: شما عزیزان در سازمان تعزیرات حکومتی یک وظیفه و مسئولیتی بر دوشتان است و وظیفه برخورد با کسانی را دارید که به دنبال تزریق ناامیدی اقتصادی به مردم هستند.

دادستان کل کشور افزود: به شما خسته نباشید میگویم برای زحمات یک ساله اخیر، اما جنگ اقتصادی شوخی نیست و باید آماده باشیم و متناسب با حملات آنها به میدان بیایم و آنجا که میتوانیم تدافعی و آنجا که میشود تهاجمی از خودمان دفاع کنیم.

منتظری در ادامه گفت: باید نقشه دشمن، توان، تاکتیکها و راههای نفوذ دشمن را بشناسیم و این موارد مؤلفههایی است که در جنگ نظامی و اقتصادی مؤثر است و این موارد را باید به مردم هم بگوئیم.

وی در ادامه اذعان کرد: به وظیفه خودتان عمل کنید و سعی کنید رضایت عامه را در نظر بگیرید، در حال حاضر در تأمین مایحتاج مردم اعم از گوشت، مرغ، تخم مرغ و سایر اقلام مشکلاتی داریم و وظیفه ما است که نگذاریم کسی از آب گل آلود، ماهی بگیرد.

دادستان کل کشور تأکید کرد: جریمهها باید متناسب باشد و طوری نباشد که اصل کار به سخره گرفته شود، بنابراین اگر قانون مشکل دارد، طرح دو فورتی و سه فوریتی به مجلس برده و جریمهها را اصلاح کنید.

منتظری اظهار کرد: بخش اعظم مبارزه با قاچاق کالا با تعزیرات حکومتی است و یک بخشی به عهده قوه قضائیه است اما باید در چارچوب قانون و با تقابل و همکاری و هم افزایی به این موارد رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به افزایش غیراصولی و هیجانی اقلام، اذعان کرد: این در کشور شده یک مسألهای، ارز قیمتش میرود بالا و وقتی قیمتش پائین میآید، دیگر قیمت سایر اقلام کم نمیشود، چه کسی مسئول است؟ خوب من و شما مسئول هستیم. ما باید از مردم حمایت کنیم و نگذاریم به مردم فشار بیاید.

خبر جدید  ادعای نجفی درباره شنود مکالماتش/ بعد از قتل میترا قصد خودکشی کردم

دادستان کل کشور با بیان این مطلب که بخشی از افزایش قیمتها بخاطر واسطههایی است که آمده، تصریح کرد: امروز اگر کسی واسطه کاری انجام میدهد، اشکالی ندارد اما امروز واسطههایی را میبینیم که با تلفن کارشان را انجام میدهند و بدون صرف وقت و انرژی و هزینه کردن، سودهای زیادی میبرند.

منتظری در پایان افزود: دستگاه قضائی وظیفه خود میداند و از سرمایهگذاران، کارآفرینان و هر چیزی که نقش مؤثری در پیشرفت کشور دارد حمایت جدی کند و حمایت جدی هم میکند و در سطح کشور نباید بگذاریم یک واحد تولیدی فعالیتش را متوقف کند زیرا این مسئله علاوه بر آسیب به تولید و بازار کار، باعث بیکاری کارگران میشود.

انتهای پیام/۴۱۰۵


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: