0:58:48 - سه‌شنبه 8 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی| ۶ متهم «دومان توکان» فردا محاکمه می‌شوند

دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی| ۶ متهم «دومان توکان» فردا محاکمه می‌شوند
متهمان شرکت سرمایه پیشرو «دومان توکان» که در دی ماه سال ۱۳۹۶ از سوی بانک مرکزی غیر مجااز اعلام شده بود و یک روز بعد از بانک مرکزی بابت این اطلاعیه شکایت کرد، فردا به اتهام کلاهبرداری، توسط قاضی صلواتی محاکمه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادستان تهران ۲۷ مهرماه سال جاری از صدور کیفرخواست علیه ۶ نفر در پرونده شرکت کلاهبرداری دومان و توکان با ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی خبر داده بود.

متهمان این پرونده که ۱۸۶ شاکی دارد، فردا سهشنبه هجدهم دی ماه، در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی، به صورت علنی محاکمه میشوند.

۴ دیماه ۱۳۹۶ روابط عمومی بانک مرکزی طی اطلاعیهای اعلام کرد «شرکت سرمایه پیشرو دومان توکان (سهامی خاص) به شماره ثبت ۴۷۵۶۸۰، واقع در تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخبهائی، کوچه معصومی، پلاک ۴۱ و ۴۳، واحد ۲۸، بدون اخذ مجوز از این بانک به جذب سپرده و پرداخت سود به عموم مردم (واسطهگری وجوه و پرداخت سود نامتعارف) اقدام میکند. از این رو ضروری است هموطنان عزیز به منظور جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود، با در نظر داشتن غیرقانونی بودن جذب سپرده توسط این شرکت، از سپردن دارایی های خود به آنخودداری کنند. در غیر اینصورت، بانک مرکزی هیچگونه مسئولیتی در قبال تضییع حقوق مشتریان این شرکت به خصوص استرداد وجوه نخواهد داشت. لازم به ذکر است بانک مرکزی از طریق مراجع قضایی نسبت به پیگیری موضوع اقدام کرده است.

ضمناً بار دیگر از هموطنان گرامی درخواست می شود قبل از سپرده گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی به نشانی WWW.CBI.IR از فهرست بانک ها و موسسات اعتباری مجاز اطلاع پیدا کنند.»

یک روز بعد روابط عمومی این شرکت از شکایت علیه بانک مرکزی با موضوع نشر اکاذیب و افترا خبر داد و در اطلاعیه خود نوشت که «فعالیت شفاف این شرکت و نوع فعالیت آن برخلاف ادعای بانک مرکزی هیچگونه تشابهی با واسطهگری مالی و جذب سپرده ندارد و تنها طبق اساس نامه به هدایت سرمایه در پروژههای مختلف میپردازد و سرمایه سرمایهگذاران این شرکت در چارچوب عقود شرعی و قانونی در پروژههای اشاره شده در اساسنامه هدایت میشود. بر همین اساس فعالیت این شرکت هیچگونه نیازی به مجوز هیچگونه نهاد مالی از جمله بانک مرکزی ندارد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

خبر جدید  آیت‌الله رئیسی از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: