0:58:52 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

درخواست بودجه مستقل برای اجرای طرح پابندهای الکترونیکی

درخواست بودجه مستقل برای اجرای طرح پابندهای الکترونیکی
رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اجرای طرح پابندهای الکترونیکی در انتظار تصویب ردیف بودجه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اصغرجهانگیر در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی گفت: امروز مهمترین دغدغه نظام قضایی کشور کاهش جمعیت کیفری است.برای تسریع این روند باید نگاه تحولی به جمعیت کیفری داشته باشیم.

رئیس سازمان زندانها گفت: برخی از زندانیان با اصلاح قوانین، اصلاح نگاه مدیریتی و اصلاح فرهنگ اجتماعی میتوانند در زندان نباشند.افرادی که دچار جرائم مالی شدهاند نباید در زندان باشند و همچنین نباید در بخش جرائم غیرعمد اولویت با مجازات حبس باشد.

جهانگیر افزود: حتی در برخی از جرائم عمد نیز میتوان از مجازات های جایگزین استفاده کرد که این موضوع نیازمند فرهنگ سازی است.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اظهار داشت: برای استفاده از مجازات های جایگزین بویژه طرح پابندهای الکترونیکی در بودجه سال آتی درخواست تخصیص ردیف بودجه مستقل به مجلس شورای اسلامی ارائه داده ایم که امیدواریم این امر محقق شود.

جهانگیر در ادامه با اشاره به وضعیت زندانهای استان خراسان رضوی گفت: خوشبختانه اقدامات زیرساختی خوبی در استان صورت گرفته است.اولین جرم در این استان با ۳۴درصد جرائم مربوط به مواد مخدر است که ۵درصد از میانگین کشوری پایین تر است. همچنین دومین جرم استان با ۲۷درصد جرم سرقت است.

جهانگیر در ادامه با تقدیر از تمامکارکنان زندانها گفت: خدمت در زندانها کمک به انسانهای آسیب دیده است. نجات یک نفر در بازگردان او به زندگی شرافتمندانه کاری پیامبرگونه است.

رئیس سازمان زندان ها در پایان ضمن تقدیر از زحمات سید محمد موسوی که به افتخار بازنشستگی نائل شدهاست، خشایار جمشیدی را به عنوان مدیرکل زندان های استان خراسان رضوی معرفی کرد.

خبر جدید  کشف ۴.۵ تن مرغ ۱۸ هزار تومانی توسط تعزیرات

در ابتدای این مراسم که با حضور مقامات قضایی و اجرایی استان و همچنین جمعی از کارکنان زندان ها برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گزارشی از وضعیت قضایی استان ارائه کرد.خشایار جمشیدی پیش از این مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی بود.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: