10:37:00 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دریافت فاینانس برای اجرای طرح‌های ریلی منوط به مجوز رهبری شد

دریافت فاینانس برای اجرای طرح‌های ریلی منوط به مجوز رهبری شد
نمایندگان مجلس مصوب کردند که دریافت فاینانس جهت تامین سهم ۱۵ درصدی طرح‌های ریلی منوط به مجوز از مقام معظم رهبری باشد. به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز و در ادامه رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷، بند الحاقی دو به تبصره ۴ را اصلاح کردند. براساس این مصوبه به […]

نمایندگان مجلس مصوب کردند که دریافت فاینانس جهت تامین سهم ۱۵ درصدی طرح‌های ریلی منوط به مجوز از مقام معظم رهبری باشد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز و در ادامه رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان در بودجه ۹۷، بند الحاقی دو به تبصره ۴ را اصلاح کردند.

براساس این مصوبه به هیئت عامل صندوق توسعه ملی اجازه داده می شود در صورت مجوز از مقام معظم رهبری نسبت به تامین سهم ۱۵ درصد طرح‌های ریلی که قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) آنها منعقد شده، اقدام نمایند.

همچنین نمایندگان بخشهایی از تبصره ۵ را اصلاح کردند از جمله آن این است که ضوابط نقل و انتقال اوراق و چگونگی توثیق مطالبات بانکها از دولت نزد بانک مرکزی براساس آیین نامه‌ای انجام شود که به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

همچنین تسویه مطالبات نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی، بانکها و بیمه ها، اتحادیه‌ها و آستانهای مقدسه با حسابرسی ویژه و با رعایت ضوابط قانونی مطابق آیین نامه‌ای خواهد بود که به پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

از دیگر موارد اصلاحی مربوط به جزء الحاقی ۶ در تبصره ۵ است که براساس آن کلیه وجوه جریمه‌های تسویه اصل و سود مطالبات بانکهای موضوع این حکم در مورد اشخاصی که اصل و بدهی مطالبات آنها طبق این جزء تهاتر و تعیین تکلیف شده‌اند، بخشوده می شود و بانکها ادعایی در این خصوص از دولت و بدهکاران که بدهی آنها تسویه شده، نخواهند داشت.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  تاييد ممنوعيت عمل ليزر درماني بوسيله پزشکان عمومي

نشريه:
نويسنده: