14:31:50 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دستگاه دیپلماسی بدون اغماض و مصلحت اندیشی از هاشمی دفاع کند

دستگاه دیپلماسی بدون اغماض و مصلحت اندیشی از هاشمی دفاع کند
یک فعال حقوق بشر و حقوق زنان گفت: اگر خبر آزادی هاشمی تا پایان امشب به ما نرسد دستگاه دیپلماسی ما باید بدون اغماض و مصلحت‌اندیشی از وی دفاع کند.

به گزارش خبرنگار حوزه زنان و جوانان خبرگزاری فارس، نرگس هوشمند فعال فرهنگی در نشست کدام حقوق بشر که در خصوص ابعاد بازداشت مرضیه هاشمی در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به اینکه توقعی از نظام سرمایه‌داری برای دفاع از حقوق بشر نداشته باشیم گفت: دفاع از حقوق بشر از سوی این نظام شبیه یک جوک اندیشه‌ای است.

وی ادامه داد: ذات نظام سرمایه‌داری به گفته اندیشمندان ‌آمریکایی ذات تبعیض‌آمیز با شکاف بسیار بالا در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است چرا که انباشت سرمایه منجر به دیدگاه‌های اقلیتی و سودآوری می‌شود که توسط یک درصد از جامعه و یک قشر  خاص تأمین می‌شود. حال سوال اینجاست که آیا این تفکر می‌تواند منافع عموم مردم را برآورده کند.

هوشمند خاطرنشان کرد: اکنون اهداف نظام سرمایه‌داری قابل تشکیک است چون ادعای حقوق بشر از سوی خودشان نقض شده آنها ادعای دفاع از حقوق زنان را دارند اما زنان غربی در اسفل‌ترین درجه حقوقی قرار گرفته‌اند به طوریکه ۲۳ درصد بین دستمزد زنان و مردان آمریکایی تفاوت وجود دارد.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه دستگیری مرضیه هاشمی به عنوان یک خبرنگار بین‌المللی در زمان تعطیلی دولت آمریکا رخ داده است،‌اظهار داشت: دستگیری او با فجیع‌ترین وضع ممکن انجام گرفته و این در واقع یک خطای راهبردی از سوی سیاست‌مداران آمریکایی است چون باعث شد هاشمی و شبکه حق‌طلب پرس‌تی‌وی شناخته شود.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با تمام ادعایی که خود را کشور مهد آزادی بیان می‌دانند با فیلترهای مختلف مانع از این بودند که این شبکه شناخته شود، اما این دستگیری باعث شناخته شدن پرس‌تی‌وی شد.

خبر جدید  آغاز ثبت نام ششمین آزمون دستگاه‌های اجرایی از ۳۰ دیماه/ جذب ۲۵۰ نفر در سازمان تعزیرات

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد:‌اگر خبر آزادی هاشمی تا پایان امشب به ما نرسد دستگاه دیپلماسی ما باید بدون اغماض و مصلحت‌اندیشی از وی دفاع کند.

هوشمند ادامه داد:‌در حوزه رسانه‌ای نیز باید دست به دست هم بدهیم و بیانیه‌های مختلفی را در عرصه بین‌المللی در دفاع از هاشمی صادر کنیم.

مسئول سایت بهدخت در نشست کدام حقوق بشر که در خصوص ابعاد بازداشت مرضیه هاشمی در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به اینکه نظام سرمایه‌داری برای پشتیبانی از حرکت‌ها و سیاست‌هایش در جهت بسط سلطه‌اش برای اغناء افکار عمومی و فریب آنها نیازمند پشتوانه فرهنگی، خبری و رسانه‌ای است گفت: این نظام با کمک کارتل‌های خبری غول ‌پیکری اهدافش را دنبال می‌کند در این شرایط یک انحصارطلبی خبری و سلطه در عرصه اطلاع‌رسانی به وجود آمده که جریان‌های رسانه‌ای که با اهداف نظام سرمایه‌داری مخالف هستند سرکوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: خبر بازداشت و برخورد خلاف قانون و عرف بین‌الملل با مرضیه هاشمی بر اساس همین باورها و سلطه رسانه‌ای جهانی است. 

وی ادامه داد: مرضیه هاشمی اهداف انقلاب اسلامی را دنبال می‌کرد و با فعالیت رسانه‌ایش به دنبال انعکاس صدای مظلومان جهان با نظام سرمایه‌داری در چالش بود و طبیعی است جریان انحصارطلبی نظام سرمایه‌داری وجود وی را بر نمی‌تابد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: