0:57:53 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دستگیری باند ۵ نفره سارقان تلفن همراه تهران

دستگیری باند ۵ نفره سارقان تلفن همراه تهران
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۵ نفره سارقان تلفن همراه خبر داد که به صورت غیر قانونی وارد کشور شده اند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، در پی وقوع سرقتهای مشابه موبایل قاپی در مناطق مختلف شهر تهران با ظاهری مشابه و یکسان، شناسایی و دستگیری این گروه از سارقان، در دستور کار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انجام اقدامات ویژه پلیسی و بررسی اظهارات تعدادی از مالباختگان و نهایتا انجام چهره نگاری و بدست آمدن تصاویر اولیه از سارقان، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که گروهی از سارقان جوان با میانگین سنی ۲۰ الی ۲۵ ساله با استفاده از انواع موتورسیکلت در رنگهای مختلف در مراکز و مناطق پر تردد و شلوغ شهر تهران از جمله بازار، شوش و مولوی اقدام به سرقت میکنند.

همچنین در چهره نگاری صورت گرفته و اظهارات مالباختگان در خصوص گویش و لهجه سارقین، بررسی فرضیه انجام سرقتها توسط گروهی از سارقان غیرایرانی در دستور کار قرار گرفت و نهایتا کارآگاهان موفق به شناسایی گروهی ۵ نفره از سارقان با تابعیت یکی از کشورهای همسایه در شرق کشور شدند.

سرانجام با شناسایی مخفیگاه از سارقین در حوالی منطقه دروازه غار تهران، کارآگاهان اداره هجدهم با اطمینان از حضور تمامی اعضای گروه در مخفیگاهشان، آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

با دستگیری متهمان و در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که این ۵ متهم به صورت غیر قانونی وارد کشور شده و طی مدت فعالیت مجرمانه خود از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب گروههای یک یا دو موتوره در سطح شهر تهران اقدام به انجام دهها فقره سرقت کردند.

معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتراف صریح متهمان به سرقت بیش از ۱۵۰ دستگاه گوشی تلفن همراه اعتراف کردند، عنوان داشت: اعضای این گروه از سارقین، گوشیهای مسروقه را به قیمتی بسیار پایینتر از قیمت واقعی آنها به فروش رسانده و دهها دستگاه از گوشیهای سرقتی توسط اعضای آن به خارج از کشور انتقال داده شده است.

خبر جدید  تشکیل٥٦٣ پرونده در رابطه با فساد‌های اقتصادی اخیر

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی با اعلام این خبر، افزود: در بازرسی از مخفیگاه متهمان، دهها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف شد که در ادامه بیش از ۲۵ مالباخته شناسایی و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: متهمان پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.
منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: