11:55:00 - سه‌شنبه 27 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دستگیری ۲۴۱ اراذل و اوباش پایتخت در ۷۸ عملیات/ قاطعانه با توزیع و فروشندگان مواد محترقه برخورد می‌کنیم

دستگیری ۲۴۱  اراذل و اوباش پایتخت در ۷۸ عملیات/ قاطعانه با  توزیع و فروشندگان مواد محترقه برخورد می‌کنیم
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح ارتقا امنیت و آرامش در تهران بزرگ و دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در جمع خبرنگاران گفت: در ادامه سلسله عملیات‌های پلیس مبنی بر دستگیری اراذل و اوباش در روز گذشته با هماهنگی مقامات قضایی و طی ۷۸ مرحله عملیات […]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح ارتقا امنیت و آرامش در تهران بزرگ و دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات در جمع خبرنگاران گفت: در ادامه سلسله عملیات‌های پلیس مبنی بر دستگیری اراذل و اوباش در روز گذشته با هماهنگی مقامات قضایی و طی ۷۸ مرحله عملیات و بازرسی ۹۸ واحد صنفی که عمدتا قهوه خانه ها و باشگاه‌های بدنسازی بودند در مجموع ۲۴۱ نفر از اراذل و اوباش و مزاحمان محلات دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در ۴۰ مورد از این اقدامات عملیاتی مردم درخواست اقدام عملیاتی و جمع کردن مزاحمین و اراذل و اوباش را در محله‌های خود از پلیس داشتند، افزود: همچنین ۵۴ پارک و تفرجگاه عمومی هم در این عملیات‌ها پاکسازی شد.

سردار رحیمی در پاسخ به این سوال که‌ آیا هنوز تهران اراذل و اوباش سطح یک دارد، بیان کرد: بله، متاسفانه بیشتر این اراذل دستگیر شده مربوط به مناطق جرم خیز و جنوب تهران بوده‌اند.

۶۳ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شده جوان بودند

وی با بیان اینکه از ۲۴۱ نفر اراذل دستگیر شده ۶۳ نفر زیر ۱۸ سال داشتند، تصریح کرد: تمام این افراد تحویل خانواده‌هایشان داده شدند. این افراد مرتکب جرائمی از قبیل چاقوکشی، زورگیری با شبه سلاح، درگسیری دسته‌ جمعی، تخویب اموال عمومی و خضوی و تهیه مواد شده بودند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: یکی از اقدامات این افراد ایجاد مزاحمت در محله‌ها و مزاحمت نوامیس بوده است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه آیا این اراذل و اوباش کم‌تر از ۱۸ سال دارای سابقه بوده‌اند، تصریح کرد: کم‌تر از ۱۰ درصد این افراد دارای سابقه بوده‌اند. در این عملیات‌ها ۹ قبضه سلاح جنگی، ۱۷۰ قبضه انواع چاقو و قمه، ۹۵ کیلو مواد مخدر و انواع و اقسام مشروبات الکی و سه هزار داروی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته کشف شد.

خبر جدید  شادی عید را برای همه بخواهیم-سمانه زین العابدین*

سردار رحیمی تاکید کرد: تاکید کرد: موضوع برخورد قاطع، جدی و بی‌امان با اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و مزاحمینی که در محلات موجبات آزار و اذیت را برای مردم ایجاد می‌کنند ادامه خواهد داشت و پلیس با قدرت در مقابل این‌ها خواهد ایستاد.

ضرورت برخورد قاطعانه با شبه سلاح

رئیس پلیس پایتخت در خصوص شبه سلاح‌هایی که توسط اراذل و اوباش زیر ۱۸ سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: شبه سلاح‌ها اسباب‌بازی هستند. اخیرا این شبه سلاح‌ها هم از نظر وزن و شکل بسیار شبیه سلاح‌های واقعی شده است و حتی در واقع این مسائل و ترقه‌ای که در آن استفاده می‌شود در بعضی از مواقع از فاصله نزدیک می‌تواند موجبات ضربه سخت و سنگین را به طرف مقابل ایجاد کند به نظر می‌رسد که باید مثل تصمیمی که برای سلاح‌های سرد گرفته شد به صورت جدی‌تر و قاطعانه‌تر با شبه سلاح‌ها نیز برخورد کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی براینکه آیا افراد دستگیر شده تا پایان ایام نوروز دستگیر خواهند شد، خاطرنشان کرد: افراد که چنین اقداماتی انجام داده باشند به همراه خودروهایشان تا بعد از ایان نوروز در خدمت دستگاه قضایی خواهند بود.

برخورد با توزیع و فروشندگان مواد محترقه

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص اقدامات انجام شده برای چهارشنبه پایان سال، بیان کرد: برای این روز با تهیه و توزیع‌کنندگان مواد محترقه برخورد خواهیم کرد و به آنها هشدار و تذکر جدی می‌دهیم که با‌ آنها به خصوص فروشندگان برخورد جدی خواهد شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  خلخال از شهرستان های پیشتاز در آزادی زندانیان مالی است

نشريه:
نويسنده: