13:56:00 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

دستگیری ۹۰ دلال و اخلال‌گر بازار ارز در کمتر از ۱۰ دقیقه / ۱۰ صرافی غیرمجاز پلمپ شد

دستگیری ۹۰ دلال و اخلال‌گر بازار ارز در کمتر از ۱۰ دقیقه / ۱۰ صرافی غیرمجاز پلمپ شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر وضعیت بازار ارز مناسب نبوده و نوسانات زیادی داشته است، اظهار کرد: وضعیت ارز طی روزهای گذشته رو به رشد بوده به همین دلیل با جلساتی که پلیس با دستگاه قضا […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر وضعیت بازار ارز مناسب نبوده و نوسانات زیادی داشته است، اظهار کرد: وضعیت ارز طی روزهای گذشته رو به رشد بوده به همین دلیل با جلساتی که پلیس با دستگاه قضا و سایر ارگان‌های مرتبط داشت، قرار شد تا این روند رو به افزایش را کنترل کند.

وی با بیان اینکه با رصد اطلاعاتی طی روزهای گذشته صبح امروز همکارانم در پلیس آگاهی تهران بزرگ با همکاری سایر پلیس‌های یگان امداد، پیشگیری، امنیت به این موضوع وارد شده و تا به این لحظه ۹۰ نفر از دلالان و اختلال‌گران بازار ارز را دستگیر کرده و همچنین طی این مدت حدود ۵۰۰ هزار قطعه انواع و اقسام ارز کشف و ضبط شده است.

رحیمی با اشاره به دستگیری افراد اصلی و سرکرده روند صعودی بازار ارز، تصریح کرد: تا این لحظه ۱۰ صرافی غیرمجاز که عامل این بی‌نظمی بوده، پلمپ شده و ۱۶ واحد صرافی نیز در بررسی‌های پلیس اماکن به همراه همکارانم و با حضور کارشناسان بانک مرکزی تذکر گرفته‌اند.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: به دنبال اجرای این طرح و پس از عملیات، همکارانم در پلیس آگاهی و انتظامی و همچنین یگان امداد در محل‌های اصلی که محل تجمع دلالان ارز و دلار است مستقر شده و با مخلان برخورد قانونی و قضایی خواهد شد. در همین راستا، همکاران تعزیرات حکومتی و دادسرای اقتصادی نیز برای برخورد قضایی و رسیدگی به تخلفات در کنار ماموران پلیس هستند.

خبر جدید  توصیه‌های پلیسی برای گذراندن یک چهارشنبه سوری بی‌خطر

وی با بیان اینکه امیدواریم فضا و عرصه بر این افراد تنگ شود و وضعیت ارز که نوسان رو به بالا را در پیش گرفته بود، کنترل شود گفت: براساس آخرین اطلاعات به دست آمده پس از این عملیات قیمت ارز بیش از ۱۰۰ تومان کاهش پیدا کرده البته قیمت فعلی هم خریداری ندارد. در واقع می‌توان گفت این افراد یکی از عاملین اصلی افزایش قیمت ارز بوده‌اند، زیرا آنها اجازه نمی‌دادند که قیمت کاهش پیدا کند.

رحیمی در مورد افرادی که با کد ملی اشخاص دیگر اقدام به خرید ارز از بانک مرکزی می‌کردند، توضیح داد: اداره ۲۸ پلیس آگاهی، معاونت ویژه جرائم اقتصادی روی این موضوع کار کرده و موارد تخلف را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه هم‌اکنون همه دلالان اصلی و سرکرده جمع‌ شده‌اند، عنوان کرد: مشخص نیست این افراد به چه کسانی وابسته هستند، اما پلیس برای جلوگیری از حضور مجدد سایر متخلفان به صورت دائم در خیابان منوچهری، پاساژ افشار و سبزه میدان واقع در بازار بزرگ حضور خواهد داشت و اگر پاتوق این افراد هم عوض شود، مجددا پاتوق جدید آنها را پیدا خواهد کرد و از حضور مخلین جلوگیری می‌کند.

رحیمی با تاکید بر این موضوع که در برخی از ایام مثل عید درخواست برای ارزهای خارجی افزایش پیدا می‌کند، گفت: این موضوع هم در روند افزایش قیمت ارز بی‌تاثیر نیست، اما همه باید بدانند که این روند افزایشی سریع غیرمتعارف است و مسئولین دولت و بانک مرکزی خواستار این بودند تا هرچه سریع‌تر متخلفان از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شوند.

خبر جدید  نخستین جلسه دستگاههای اجرایی در ستاد حقوق بشر برگزار شد

وی با تاکید بر این موضوع که برای دستگیری هریک از این دلالان دو مامور در نظر گرفته شده بود، گفت: از زمان اجرای عملیات تا دستگیری این ۹۰ نفر حدودا ۱۰ دقیقه بیشتر زمان طول نکشید.

به گفته رئیس پلیس پایتخت، ماموران پلیس فتا نیز در فضای مجازی روند افزایش قیمت دلار را پیگیری کرده تا در صورت فعالیت دلالان آنها را شناسایی کنند، اگرچه آنها در فضای مجازی چندان فعال نیستند و در دورهمی‌های خود قیمت ارز را روزانه افزایش می‌دهند.

رئیس پلیس تهران بزرگ در خصوص دستگیری جمشید بسم‌الله که پیش از این به عنوان یکی از عوامل اخلال در قیمت ارز در سنوات قبل معرفی شده بود در این عملیات پلیسی گفت: در این عملیات فردی که جایگزین او در سوداگری ارز شده بود به نام “س” دستگیر شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: