11:01:31 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند

رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند
تهران – ایرنا – رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به اهمیت فعالیت این شوراها در حل وفصل مسایل قضایی مردم گفت: هم اکنون بیش از ۷ هزار و ۲۰۰ شعبه حل اختلاف در سراسر کشور فعال است.

حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدی احمدی میانجی» شامگاه چهارشنبه در همایش سرپرستان شورای های حل اختلاف استان تهران، افزود: در حال حاضر بیش از ۳۲ هزار نفر در شوراهای حل اختلاف سراسر کشور مشغول کار هستند.
معاون قضایی رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور با بیان اینکه در استان تهران برای رسیدگی به مشکلات و مسایل قضایی شهروندان ۶۴۳ شورای حل اختلاف فعال است، گفت: در شهر تهران نیز ۴۶۰ شعبه شورای حل اختلاف با رویکرد سازش به مسایل قضایی مردم رسیدگی می کند.
وی از زحمات تمام کارکنان و قضات شورا‌های حل اختلاف برای ایجاد صلح و سازش و رسیدگی به پرونده‌های مردم قدردانی کرد و گفت: وظیفه اصلی این نهاد رسیدگی به اختلافات مردم بر پایه صلح و سازش است تا مشکلات قضایی مردم با تفاهم در اسرع وقت حل و فصل شود.
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور اظهارداشت: اخیرا در پنج مجتمع شورای حل اختلاف اقدام به بازرسی کردیم و نتیجه گزارش ها به مسئولان مربوط ارایه شده و انتظار داریم با توجه به مشکلات موجود در این شوراها، به مسایل آنها رسیدگی شود.
احمدی میانجی با اشاره به نظر سنجی های انجام شده در مورد فعالیت شوراهای حل اختلاف در کشور یادآورشد: در این نظر سنجی که در اصفهان انجام شده ۷۶ درصد مردم و مراجعه کنندگان به این شوراها از عملکرد آنها اعلام رضایت کردند و این نشان می دهد که این نهاد در بین مردم توانسته جایگاه خود را به خوبی پیدا کند.
وی بیان کرد: در سال ۹۶ حدود ۳۹ درصد و در سال ۹۷ حدود ۶۶ درصد از مجموع درآمدهای شورای حل اختلاف از طریق سازمان برنامه بودجه به این شوراها اختصاص یافت در حالی که همواره شوراها با کمبود منابع مالی مواجه هستند.
رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور در پایان خواستار برگزاری کارگاه های آموزشی به جای آموزش های کلاسی شد و گفت: با برگزراری کارگاه های آموزشی راندمان شوراهای حل اختلاف نیز بیش از پیش تقویت خواهد شد.
در همایش سرپرستان شورای های حل اختلاف استان تهران علاوه بر کارشناسان و قضات فعال در این شوراها، غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و سخنکوی قوه قضاییه حضور داشتند.
شبد**۱۱۰۸**۱۳۷۹

خبر جدید  مردم آسیب ها را از طریق سامانه سجام گزارش کنند


منبع ::

رئیس شورای حل اختلاف: ۷۲۰۰ شعبه با رویکرد سازش در کشور فعال هستند

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: