2:10:58 - دوشنبه 28 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رشد ۱۶ درصدی کشف قاچاق دام زنده نسبت به سال گذشته

رشد ۱۶ درصدی کشف قاچاق دام زنده نسبت به سال گذشته
جانشین فرمانده ناجا گفت: در ۱۰ ماهه سال جاری، کشفیات قاچاق دام زنده رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشته است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه خبری پلیس، سردار ایوب سلیمانی امروز در حاشیه نشست تخصصی سالانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی سراسر کشور در جمع خبرنگاران، درباره اقدامات پلیس برای مبارزه با قاچاق دام، اظهار کرد: درباره قاچاق دام زنده صحبتهای بسیاری مطرح شده که بسیاری از این صحبتها و اظهارات غیردقیق و غیرواقعی بوده اما با گذشت زمان وقتی بهصورت دقیقتر به این موضوع پرداخته شد اعداد و ارقام واقعیتر اعلام شد.

وی افزود: از ابتدای سال، برای مبارزه با قاچاق دام زنده، برنامههای عملیاتی توسط پلیس تدوین و این برنامهها به همه یگانهای مرزی و انتظامی بهویژه در مرزهای جنوبی و غربی ابلاغ شد.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به کشفیات پلیس در این حوزه، افزود: در ۱۰ ماهه سال جاری، کشفیات قاچاق دام زنده، رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشته که این میزان ۱۶۴ هزار رأس بوده و کشفیات به لحاظ وزنی نیز بیش از ۳ هزار تن میباشد.

سلیمانی ادامه داد: قاچاق دام زنده صرفاً مربوط به این شرایط زمانی نیست، بعضاً در شرایط دیگری نیز وجود داشته و در واقع باید بگویم امسال ما نسبت به سال گذشته در حوزه قاچاق دام زنده تفاوت معناداری را نداشتیم که بخواهد قیمت گوشت را بهطور ناگهانی افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: کمبود گوشت ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد اما تفاوت نرخ ریال و دلار ممکن است یکی از دلایلی باشد که برای برخی سودجویان جذابیت ایجاد کرده تا به امر قاچاق گوشت اقدام کنند.

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: برآورد ما این است که حداکثر میزانی که در حوزه قاچاق دام صورت گرفته بیش از یک درصد نیاز جامعه نیست در حالیکه جوسازیها به گونهای است که عدهای بهدنبال پمپاژ ناامیدی در جامعه هستند و لازم است مسئولان کشور تفاوت بین آنچه واقعیت دارد با آنچه به صورت شایعه و جوسازی در جامعه پراکنده میشود را به مردم توضیح دهند و این فضای التهابآفرینی عدهای سودجو را بشکنند.

خبر جدید  آیین‌نامه قانون رسیدگی به دارایی کارگزاران نظام ابلاغ شد

سلیمانی تأکید کرد: مبارزه با قاچاق دام زنده یکی از برنامههای اولویتدار پلیس در سال جاری بوده به طوریکه این موضوع را به یگانهای مرزی و انتظامی ابلاغ کردهایم و ایستگاههای ایست و بازرسی نیز فعال است، این در حالی است که همه گذرگاههای مرزی را کنترل میکنیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز قاچاق دام زنده به خارج از کشور پدیده نگرانکنندهای نیست و باید بگویم اقدامات کنترلی پلیس برای جلوگیری از قاچاق دام زنده تشدید شده است.

جانشین فرمانده ناجا تأکید کرد: با کسانی که بخواهند با نیازمندیهای اصلی مردم بازی کنند برخورد قاطع و بدون مسامحه خواهیم داشت.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از صحبتهای خود درباره اقدامات پلیس برای مبارزه با قاچاق سوخت سخن بهمیان آورد و گفت: در این حوزه نیز اقدامات لازم را انجام دادهایم و به تأیید وزارت نفت قاچاق سوخت روند کاهشی داشته است.

سلیمانی اذعان کرد: با فعالیتهای صورتگرفته توسط نیروی انتظامی و هماهنگی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شاهد مقابله جدی با قاچاق سوخت به خارج از کشور هستیم هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

جانشین فرمانده ناجا در پایان گفت: از طرف ستاد کل نیروهای مسلح نیز ابلاغیهای صورت گرفته و در این حوزه ارتش و سپاه با ما همکاری دارند وبه دستاوردهای مطلوبی خواهیم رسید.

انتهای پیام/۴۱۰۵/ ۴۰۰۷/پ


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: