0:40:53 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رمز دوم یک‌بارمصرف گام نخست ارتقاء ایمنی بانکداری الکترونیک

رمز دوم یک‌بارمصرف گام نخست ارتقاء ایمنی بانکداری الکترونیک
رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان‌یافته پلیس فتا ناجا گفت: ارائه سرویس رمز دوم یک‌بارمصرف ضرورتی مهم و گامی نخست برای ارتقاء ایمنی بانکداری الکترونیک است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مصطفی نوروزی رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمانیافته پلیس فتا ناجا اظهار کرد: توسعه خدمات در بستر الکترونیک بهعنوان مهمترین رهآورد فضای سایبر دستاوردهای بسیاری را به دنبال داشته و بهعنوان یک فرصت برای تسهیل ارائه خدمات کاربرد دارد.

وی با اشاره به تهدیدات فضای مجازی، گفت: با توجه به مخاطراتی که بیتوجهی به امنیت فضای سایبر در زیرساختهای حیاتی سازمانها و نگهداشت اطلاعات افراد به دنبال دارد، ضروری است که در این حوزه گامهای پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد.

این مقام انتظامی بر ضرورت ساماندهی و مدیریت یکپارچه فضای مجازی تأکید کرد و افزود: ماهیت شناسی فضای سایبر و تشخیص شرایط و الزامهای تبدیل شدن به بازیگری توانمند در این عرصه، گامی مهم و از ضروریات اولیه است که هرگونه بیتوجهی و غفلت نسبت به این پدیده، صدمهها و آسیبهای خطرناکی را متوجه جامعه خواهد ساخت.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمانیافته پلیس فتا ناجا در ادامه به تحلیل مهمترین جرایم در فضای مجازی پرداخت و گفت: برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب بانکی افراد، کلاهبرداری رایانهای و مزاحمت اینترنتی در صدر جرایم سایبری در کشور است.

سرهنگ نوروزی با تأکید بر ضرورت ارتقاء ایمنی بانکداری الکترونیک در کشور افزود: راستای اقدامات ایجابی با پیگیری پلیس فتا ناجا و با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای جلوگیری از سهولت دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب از ابتدای آذرماه سال جاری کلیه بانکها و مؤسسات مالی ملزم به ارائه سرویس رمز دوم یکبارمصرف شدند.

این مقام انتظامی گفت: با راهاندازی این سرویس شهروندان میتوانند در هر نوبت خرید اینترنتی از رمز یکبارمصرف که صرفاً برای یک تراکنش و با مدت زمان کوتاه فعال و دارای اعتبار است، استفاده کرده و از دسترسی مجرمان و هکرها به رمز حسابهای بانکی خود جلوگیری کنند و از حضوری امن و بیخطر در حوزه بانکداری الکترونیک در فضای وب بهرهمند شوند.

خبر جدید  شماره گذاری موتورسیکلت‌ها ۳۵ درصد افزایش یافت


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: