15:55:00 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سارقان خشن ماکسیما سوار در دام پلیس

سارقان خشن  ماکسیما سوار در دام پلیس
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، ساعت ۵ بامداد دوازدهم تیر ماه امسال و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت از یک مغازه فرش فروشی در خیابان پیامبر به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد. با حضور ماموران کلانتری در محل، تعدادی از اهالی محل به آنها اعلام کردند که ۶ […]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، ساعت ۵ بامداد دوازدهم تیر ماه امسال و از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت از یک مغازه فرش فروشی در خیابان پیامبر به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل، تعدادی از اهالی محل به آنها اعلام کردند که ۶ سرنشین دو دستگاه خودرو سواری «ماکسیما» و «پراید» به یک مغازه فرش فروشی مراجعه و پس از تخریب درب مغازه، بنا بر اظهارات صاحب مغازه فرش فروشی، اقدام به سرقت ۱۳ تخته فرش به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کردند.

شاهدان صحنه سرقت در خصوص مسلح بودن سارقان به اسلحه کمری عنوان کردند: با مشاهده صحنه سرقت قصد داشتیم تا مانع شویم که ناگهان سارقان با استفاده از چند قبضه سلاح سرد و در حالی که یک نفر از آنها مسلح به اسلحه کمری بود به سمت ما حمله ور شده و در همان لحظه هر ۶ نفر سوار ماشین‌های خود شده و از محل متواری شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات و در بررسی سرقت‌های مشابه، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی دو محل سرقت دیگر در ۲ مغازه فرش فروشی در مناطق “سیدخندان” و “جنت آباد” کردند که سارقان در این سرقت‌ها نیز به شیوه‌ای مشابه و پس از تخریب در مغازه‌های فرش فروشی، با استفاده از سیم بگسل اقدام به سرقت تخته‌های فرش از آنها کرده بودند.

خبر جدید  شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام به قرار منع تعقیب اعتراض کردند

در شرایطی که این گروه از سارقان، در سرقت‌های خود بسیار ماهرانه عمل کرده و عملا از طریق بررسی‌های میدانی بعمل آمده از محل سرقت امکان شناسایی آنها وجود نداشت، اما با این وجود کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی تمامی اعضای این گروه از سارقان مغازه‌های فرش فروشی شدند.

با شناسایی هر هشت عضو این گروه از سارقان و در بررسی سوابق آنها مشخص شد که تمامی این سارقان از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه سرقت‌های به عنف (سرقت‌های خشن)، سرقت‌های اماکن تجاری، سرقت خودرو و دارای محکومیت‌های متعدد قضایی هستند که با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده و در حال حاضر تحت تعقیب دستگاه قضایی قرار دارند.

با شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرستان‌های تهران، کرمانشاه و اسلام آباد غرب، هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام و چندین تیم عملیاتی از پلیس آگاهی به شهرستان‌های کرمانشاه و اسلام آباد غرب اعزام شدند.

پس از چندین روز تعقیب و مراقبت شبانه روزی و در یک عملیات هماهنگ و همزمان در شهرستان تهران، کرمانشاه و اسلام آباد غرب، تعداد هشت عضو این گروه از سارقان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها ده‌ها تخته فرش و قالیچه مسروقه و همچنین تجهیزات و آلات و ادوات مورد استفاده در سرقت‌ها از جمله قیچی‌های آهن بر ، دستگاه هوابرش گاز ، سیم بگسل و … کشف و توقیف شد.

با دستگیری متهمان و آغاز تحقیقات از آنها، متهمان به چندین فقره سرقت مشابه در تهران و همچنین سایر شهرهای کشور اعتراف کردند که در بررسی پرونده سرقت‌های مشابه مشخص شد که تعدادی از این سرقت‌ها مربوط به سال‌های گذشته و در سایر شهرستان‌های کشور است .

خبر جدید  مجازات درگیری دسته جمعی طبق قانون چیست؟

سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر هماهنگی لازم با دستگاه قضایی انجام شده و کلیه متهمان با قرار بازداشت موقت و جهت شناسایی تمامی جرایم ارتکاب و سرقت ‌ای خود در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: