11:00:33 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سرکشی‌ها آغاز شده‌/ با گرانفروشان و احتکار کنندگان برخورد خواهیم کرد

سرکشی‌ها آغاز شده‌/ با گرانفروشان و احتکار کنندگان برخورد خواهیم کرد
دادستان تهران در گفتگو با رادیو تهران آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در گفتگو با برنامه پارک شهر رادیو تهران آخرین وضعیت رسیدگی به پروندههای قضایی را تشریح کرد.

درخصوص عفوهای مربوط به چهل سالگی انقلاب گفت: به خاطر اینکه در چهل سالگی انقلاب قرار داریم و به لحاظ این اهمیت و به مناسبت ۲۲ بهمن همیشه عفوهایی داده میشده است، اما استثنائاتی دادشتیم که باعث میشد تعداد بالا نباشد، اما امسال برخی از استثنائات کاهش یافته است

البته اینگونه نیست که با مسائل امنیتی و مهم دچار مشکل شویم بلکه با برخی جرایمی که میشود کنار آمد تلاش کنیم تا از افرادی که برای اولین بار به زندان رفته اند یا شرایط خاصی دارند از این عفوها استفاده کنند.

محکومان مالی اگر شاکی خصوصی داشته باشند باید رضایت بگیرند یا ترتیبی برای اخذ رضایت بدهند بعد آزاد شوند.

وی درخصوص مبارزه با گرانفروشی هم گفت: همانطور که گفتیم یکی از موار نقض حقوق عامه گرانفروشی است و مصرف کننده حقوقی است که باید توسط دولت و سایر دستگاهها مورد توجه قرار گیرد بعد از دستور رئیس قوه قضاییه و دادستانی کل کشور یک دستورالعملی تهیه و ابلاغ شد و ما از چهارشنبه هفته گذشته اولین گشتهای خودمون را آغاز کردیم.

جعفری دولت آبادی گفت: در ۴ نقطه متمرکز شدیم اولا بحث تأمین کالا و بعد از آن قیمت گذاری که ما دخالتی در قیمت گذاری نداریم، اما خواستیم که قیمتها را اعلام کنندو نقط سوم بحث توزیع است که در این زمنیه مشکلاتی داریم مثل همین صفهایی که تشکیل میشود که قرار شد تدبیر بیشتری شود مثل اینکه حداقل ساعت توزیع مشخص شود و نقطه چهارم که موضوع نظارت است، چون احساس کردیم در توزیع گوشت و مرغ میوه و لبنیات نظارت کمتری میشود.

خبر جدید  شلیک ۱۷ گلوله برای دستگیری سارقان فراری

دادستان تهران تصریح کرد: از روز چهارشنبه این تیمها سرکشیهای خودشان را آغاز کرده اند از امروز هم این تیمها افزایش پیدا میکند و در نقاطی که گوشت و مرغ توزیع میشود حضور بیشتری داشته باشیم.

جعفری دولت آبادی خاطرنشان کرد: البته ما قرار نیست اصلا در حوزه وظایف دولت دخالت کنیم بلکه کمک میکنیم به دولت تا نظارت بهتری کند و بنا نیست ما در اقتصاد کشور دخالت کنیم البته بدانید که اگر جایی فسادی مثل احتکار و رانت و گرانفروشی ببینیم حتما ورود کرده و برخورد خواهیم کرد، اما بنا اولیه ما کمک به دولت است.

دادستان تهران گفت: از مردم میخواهیم اگر مواردی میبییند که ناظر به تخلف است به ما اطلاع بدهند، زیرا ما در برخی از بازدیدها دیدیم که گوشت را در نقاطی پنهان کرده بودند یا در خارج از فروشگاه با قیمت بالاتری میفروختند.

وی افزود: فساد منحصر به یک جا نیست بلکه میتواند در هرجایی که منفذی وجود داشته باشد وقتی شما اجازه بدهید رانتی برای یک عده خاصی ایجاد شود حتما فساد به بار میآورد و رانت را ما برخورد میکنیم، اما متاسفانه برخی موارد ما متوجه نمیشویم که از مردم میخواهیم به ما این رانتها و فسادها و امضاهای طلایی را اطلاع دهند.

جعفری دولت آبادی درخصوص یک حکم صادر شده برای یک فرد رسانهای گفت: این پرونده دو بخش داشت که یک بخش همین مطلب بحث عمومی بود و یک بخشی هم بخش شکایت افراد بود ما اعتقاد داریم که حفظ آبروی افراد یک چیز است و مبارزه با فساد یک چیز دیگری است.

خبر جدید  کشف بیش از ۴۵۳/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان کالای قاچاق در تهران


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: