10:59:15 - دوشنبه 24 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

شرکت تاسیسات دریایی از ۴ متهم دکل نفتی در لندن شکایت کرد

شرکت تاسیسات دریایی از ۴ متهم دکل نفتی در لندن شکایت کرد
تهران- ایرنا- وکیل مدافع یکی از متهمان پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده گفت: شرکت تأسیسات دریایی علیه چهار متهم این پرونده در لندن طرح دعوا کرده است.

سید محمود علیزاده طباطبایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره آخرین وضعیت پرونده دکل نفتی اظهار داشت: قاضی فضلعلی همچنان مشغول مطالعه پرونده است و هنوز جلسه بعدی دادگاه اعلام نشده است.
این وکیل دادگستری به طرح شکایت شرکت تاسیسات دریایی با هزینه بسیار علیه چهار نفر از متهمان پرونده دکل نفتی در لندن اشاره کرد و گفت: فقط قسمت مربوط به دکل در این پرونده، ۱۰۹ میلیون دلار یعنی حدود هزار میلیارد تومان است. البته شرکت تاسیسات دریایی بالای ۲ میلیارد دلار پرونده مفتوح دارد زیرا حدود ۱۰۰ دکل خریداری کرده است.
علیزاده طباطبایی با بیان اینکه تاسیسات دریایی به اتهام کلاهبرداری علیه «ع.ط»، «م.ش» عمر و «ر.ط» در لندن طرح دعوا کرده است، افزود: این در حالی است که اتهام پرونده مطرح در ایران، خیانت در امانت است که مجازات رد مال ندارد و محکومیت حبس اش هم قابل تعلیق است.
وکیل مدافع یکی از متهمان پرونده دکل نفتی اضافه کرد: نکته جالب توجه دیگر این است که از چهار متهمی که تاسیسات دریایی علیه آنها در لندن طرح دعوا کرده، فقط یک نفر یعنی «ر.ط» در انگلیس به سر می برد و او هم نقش واسطه را در معامله دکل داشته است که به اعتقاد بنده تاسیسات دریایی از طرح این شکایت در دادگاه لندن راه بجایی نمی برد و فقط هزینه هنگفتی بابت وکیل و غیره می شود.
پرونده دکل نفتی ۶ متهم دارد که تا قبل از بازگشت «ن.م» فقط سه نفرشان در ایران بودند و در محاکماتی که تا الان برگزار شده، حضور داشتند.
در حال حاضر «ر.ط» یکی از متهمان این پرونده در لندن و «عمر» متهم دیگر پرونده در قطر به سر می برند.
پیشتر نیز علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع یکی از متهمان پرونده دکل نفتی از شکایت شرکت تاسیسات دریایی به عنوان شاکی این پرونده از تمام متهمان در دادگاهی در لندن خبر داده است.
طباطبایی درباره آخرین وضعیت این پرونده گفته است: قاضی فضلعلی از شعبه ۱۰۶۳ دادگاه امور اقتصادی به دادگاه تجدیدنظر منتقل شده اما قرار شده پیش از آغاز به کار در دادگاه تجدیدنظر، حکم پرونده دکل نفتی را صادر کند.
دکل نفتی فورچونا در دولت محمود احمدی‌نژاد از یک شرکت آرژانتینی خریداری شد، اما با وجود پرداخت کل مبلغ هیچگاه وارد ایران نشد. اولین بار بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت دولت یازدهم خبر گم شدن این دکل نفتی را اعلام کرد و پس از آن، پرونده دکل نفتی در قوه قضاییه تشکیل شد.
سوم دی ماه‌ سال گذشته، اولین جلسه دادگاه متهمان این پرونده برگزار شد. سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل یکی از متهمان این پرونده، همان زمان اعلام کرده بود تا پایان سال ۹۶ این پرونده به صدور حکم می رسد، اما سال ۹۶ تمام شد و دادگاه متهمان پرونده دکل نفتی به پایان نرسید. یازدهمین جلسه دادگاه نیز چهارم اردیبهشت‌ امسال برگزار شد. تا امروز که حدود ۶ ماه می‌گذرد، برای جلسه بعدی دادگاه وقت تعیین نشده است.
اجتمام*۹۱۰۴*۱۸۳۴

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  فروش مرغ گرانتر از 10 هزار تومان تخلف است
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: