15:39:41 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ضرورت احداث شهری مختص معتادان خیابانی

ضرورت احداث شهری مختص معتادان خیابانی
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در تشریح گزارش عملکردی از مرحله جدید طرح مبارزه با مواد فروشان و معتادان متجاهر پایتخت، اظهار کرد: در مرحله جدید این طرح همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق شدند در هفته گذشته و طی ۸ عملیات ۷ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار حسین رحیمی در تشریح گزارش عملکردی از مرحله جدید طرح مبارزه با مواد فروشان و معتادان متجاهر پایتخت، اظهار کرد: در مرحله جدید این طرح همکاران ما در پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق شدند در هفته گذشته و طی ۸ عملیات ۷ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر را منهدم کنند.

وی ادامه داد: به دنبال عملیات‌های اجرا شده بیش از یک تن انواع مواد مخدر و یک تن انواع پیش سازهای تولید مخدر کشف و ضبط شد.علاوه براین موارد، بیش از ۵۰۰ کیلوگرم انواع قرص، شربت و داروهای متادون و مواردی از این دست کشف شد.

رحیمی با بیان اینکه پلیس به صورت توأمان مبارزه با قاچاقچیان عمده، خرده‌فروشان و ساماندهی معتادان خیابانی را دنبال می‌کند، گفت: در طرح اخیر۲۰ قاچاقچی عمده، ۲۳۰ خرده‌فروش مواد مخدر و ۸۰۰ معتاد متجاهر شناسایی و دستگیر شدند و ۱۹ دستگاه انواع خودرو نیز از قاچاقچیان دستگیر شده ضبط شد.

وی با اشاره به گزارشی از میزان کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر طی ۱۱ ماهه امسال تصریح کرد: طی این ۱۱ مامه بیش از ۲۱ تن انواع مواد مخدر کشف شد که در مقایسه با کشفیات مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشت.

رئیس پلیس پایتخت افزود: ۲۰ هزار معتاد متجاهر نیز جمع آوری شدند و ۷۰ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر نیز متلاشی شد که براساس این آمار، دستگیری‌های انجام شده در این حوزه حاکی از افزایش ۷ درصدی دستگیری قاچاقچیان به نسبت مدت مشابه سال قبل است.

رحیمی در ادامه با تاکید بر بازگشت ۹۰ درصد معتادان خیابانی ساماندهی شده به چرخه اعتیاد، اضافه کرد: به نظر می‌رسد با توجه به آمارهای موجود ما در مسیر اشتباهی گام برمی‌داریم و باید برای حل مشکلات معتادان متجاهر فکر و ایده جدیدی را به کار گیریم.

خبر جدید  هشدارهای پلیس پیشگیری پایتخت درباره مراقبت از کودکان

وی گفت: در پیشنهادی که به ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز ارائه دادم عنوان کردم که به نظر می‌رسد شهر یا مکانی خاص با امکانات پزشکی، روان پزشکی و حتی اشتغال مناسب برای این افراد درنظر گرفت تا این معتادان به چنین مکان‌هایی منتقل و در دوره مدتی طولانی تحت درمان قرار گیرند و طی این مدت اشتغال نیز در همان مکان برای آنها فراهم شود.

رئیس پلیس پایتخت در پایان با اعلام خبر دستگیری اعضای یک باند سه نفره ایرانی و ترکیه‌ای توزیع کوکائین در تهران افزود: از این باند ۵۰۰ گرم کوکائین که از کشور ترکیه وارد ایران شده بود کشف و هر سه عضو سابقه دار این باند دستگیر شدند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: