15:08:47 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ضرورت تشکیل سازمان‌های بازرسی کشورهای اسلامی با همکاری ایران،‌ ترکیه و پاکستان

ضرورت تشکیل سازمان‌های بازرسی کشورهای اسلامی با همکاری ایران،‌ ترکیه و پاکستان
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی ناصر سراج در دیدار با شریف مالکوچ رئیس آمبودزمان جمهوری ترکیه با تاکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین سازمان بازرسی و آمبودزمان ترکیه گفت: دو کشور باید در زمینه مشترکات آمبودزمانی فعال‌تر ظاهر شده و تلاش کنیم خروجی جلسات و دیدارهای […]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، قاضی ناصر سراج در دیدار با شریف مالکوچ رئیس آمبودزمان جمهوری ترکیه با تاکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین سازمان بازرسی و آمبودزمان ترکیه گفت: دو کشور باید در زمینه مشترکات آمبودزمانی فعال‌تر ظاهر شده و تلاش کنیم خروجی جلسات و دیدارهای دوجانبه، نتیجه عملی و عینی در توسعه روابط و همکاری‌های دو کشور در این حوزه داشته باشد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به لزوم تقویت آمبودزمان‌ها گفت: با توجه به تجریه آمبودزمان‌های اروپایی می‌بایست در آمبودزمان آسیایی تمرکز اصلی و ضمانت اجرایی فعالیت‌های خود را روی افکار عمومی قرار دهیم تا از این طریق گستره فعالیت‌های خود را توسعه داده و تقویت کنیم.

قاضی سراج، با انتقاد از تصمیم‌گیری یک طرفه موسسه آمبودزمان بین‌المللی برای آمبودزمان آسیایی اضافه کرد: چرا همیشه باید آمبودزمان بین‌المللی برای آمبودزمان آسیا تصمیم گرفته و مواردی که مد نظرشان است را به آمبودزمان آسیایی تزریق کند؟! چرا نباید ما به آنان پیشنهاد یا طرحی ارائه دهیم تا آن‌ها اجرایی کنند؟

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر حضور موثر آمبودزمان ترکیه در آمبودزمان آسیایی گفت: اگر ترکیه حضور فعال‌تری در آمبودزمان آسیایی داشته باشد، می‌توانیم با بالا بردن سطح کیفیت فعالیت‌های آمبودزمان آسیایی، در سطح بین‌الملل نقش مؤثرتری ایفا کنیم. از این رو پیشنهاد می‌کنیم ترکیه در هیات مدیره آمبودزمان آسیایی نقش فعال داشته باشد و این موضوع را حتما در انتخابات آینده آمبودزمان آسیایی مطرح خواهیم کرد.

تشکیل آمبودزمان اسلامی

در ادامه این دیدار شریف مالکوچ، رئیس آمبودزمان جمهوری ترکیه با استقبال از فعالیت بیشتر این آمبودزمان در آمبودزمان آسیایی گفت: در نشستی که آمبودزمان آسیایی در سئول برگزار کرد، راجع به عضویت ترکیه تصمیم‌گیری شد ولی تا جایی که اطلاع دارم بعد از آن جلسه‌ای برگزار نشد.

خبر جدید  کشف 19 رأس احشام قاچاق در داراب

رئیس آمبودزمان ترکیه ادامه داد: عقیده ما بر این است که آسیا یک جغرافیای گسترده با فرهنگ‌های متفاوت و مختلف را شامل می‌شود که این موضوع روی فعالیت کمرنگ آمبودزمان آسیایی تاثیر گذاشته است. از این رو معتقدم آمبودزمان کشورهای اسلامی را راحت‌تر می‌توان فعال کرد که در این رابطه قرار است ترکیه در سال ۲۰۱۹ میزبان آمبودزمان کشورهای اسلامی باشد.

شریف مالکوچ با تأکید بر توسعه روابط دوجانبه ایران و ترکیه در زمینه آمبودزمان گفت: اگر شما صلاح بدانید با رهبری مشترک ایران و ترکیه و همچنین آمبودزمان پاکستان می‌توانیم آمبودزمان‌های کشورهای اسلامی را جمع‌بندی کنیم و بعد راحت‌تر می‌توانیم آمبودزمان آسیایی را فعال کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: