3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ضرورت تقويت مرزهاي کشور به تجهيزات متناسب با تهديدات/ قوانين و مقررات مرزي، بازدارنده نيست

ضرورت تقويت مرزهاي کشور به تجهيزات متناسب با تهديدات/ قوانين و مقررات مرزي، بازدارنده نيست
خبرگزاري آريا- فرمانده مرزباني نيروي انتظامي با بيان اينکه امکانات، تجهيزات، سيستم هاي پايشي و الکترونيکي در مرز ها با تهديدات متناسب نيست، گفت: مرزباني با باندهاي مافيايي و گروهک هاي تروريستي درگير است بايستي سيستم اطلاعاتي دقيق، امکانات و تجهيزات به روزي داشته باشد.به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار […]

ضرورت تقويت مرزهاي کشور به تجهيزات متناسب با تهديدات/ قوانين و مقررات مرزي، بازدارنده نيست

خبرگزاري آريا- فرمانده مرزباني نيروي انتظامي با بيان اينکه امکانات، تجهيزات، سيستم هاي پايشي و الکترونيکي در مرز ها با تهديدات متناسب نيست، گفت: مرزباني با باندهاي مافيايي و گروهک هاي تروريستي درگير است بايستي سيستم اطلاعاتي دقيق، امکانات و تجهيزات به روزي داشته باشد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار “قاسم رضايي” با اشاره به وسعت ۸۷۵۵ کيلومتري مرزهاي کشور، اظهارداشت: جمهوري اسلامي ايران با ۱۵ کشور جهان همسايه است، که پس از چين و روسيه، سومين کشور جهان هستيم که بيشترين همسايه را داريم؛ به جز سه کشور، بقيه همسايگان ما مسلمان هستند که البته اين براي کشور ما يک فرصت به شمار مي آيد.
وي به ۲ هزار و ۷۰۰ کيلومتر مرز دريايي از مجموع مرزهاي کل کشور و نيز مرزهاي رودخانه اي و خشکي اشاره و تصريح کرد: مرزبانان نيروي انتظامي در کليه نقاط مرزي کشور مستقر هستند البته در بعضي از نقاط مرزي خلاء هايي نظير عدم وجود جاده ، پاسگاه و … وجود دارد که به علت محدوديت اعتبار مرتفع نشده است.

لزوم بهسازي جاده هاي مرزي
فرمانده مرزباني ناجا، تردد در جاده هاي مرزي را يکي از مشکلات جدي عنوان و بيان کرد: بخشي از اين جاده ها به اقدامات جدي درمباحث مهندسي و راهسازي نياز دارند.
سردار رضايي به بيش از ۲ هزار کيلومتر مرز مشترک با دو کشور پاکستان و افغانستان اشاره و خاطر نشان کرد: بزرگترين مشکل ما در مرزهاي شرقي، وجود مواد مخدر است؛ توليد مواد مخدر در کشورهاي همسايه و نيز حمايت هاي استکبار از اين امر موجب بروز مشکلاتي براي جمهوري اسلامي ايران شده است.

خبر جدید  حضور یاسین رامین در دادگاه کارکنان دولت

روزانه ۲۰ الي ۵۰ درگيري مرزبانان با سوداگران مرگ
اين مقام ارشد مرزباني کشور، ميانگين درگيري مرزبانان با قاچاقچيان مسلح مواد مخدر در مرزهاي مشترک ايران با افغانستان و پاکستان را روزانه ۲۰ الي ۵۰ مورد اعلام و تصريح کرد: در اين درگيري ها، مواد مخدر در اوزان مختلف حتي تني به همراه سلاح و مهمات کشف مي شود؛ اين کشفيات با شرارت ها و حمايت و پشتيباني گروهک هاي تروريستي و همچنين کشورهاي منطقه همراه است.
وي، مبارزه قاطع مرزبانان با قاچاقچيان و جلوگيري از ورود مواد افيوني به کشور را يکي از مأموريت هاي مرزباني برشمرد و افزود: در ۱۰ ماهه امسال مرزبانان کشور طي چندين عمليات و درگيري با قاچاقچيان مسلح از ورود ۶۵ تن مواد مخدر به داخل کشور جلوگيري کردند.

تجهيزات، سيستم هاي پايشي و الکترونيکي در مرزها با تهديدات متناسب نيست
سردار رضايي با بيان اينکه امکانات، تجهيزات، سيستم هاي پايشي و الکترونيکي در مرزها با تهديدات متناسب نيست، گفت: مرزباني با باندهاي مافيايي و گروهک هاي تروريستي درگير است، بايستي سيستم اطلاعاتي دقيق، امکانات و تجهيزات به روزي داشته باشد و تقويت شود البته کار واقعي ميداني با تعاريف و گفت و گو انجام نمي شود.
فرمانده مرزباني ناجا به مرز دريايي اشاره و بيان کرد: يکي از مشکلات جدي ما در درياي جنوب، وجود انواع قاچاق است براي مبارزه با اين پديده شوم، بايستي تجهيزات و امکانات متناسب با ماموريت هاي آن را در اختيار داشته باشيم تا با رعايت تاکتيک ها و تکنيک ها، اعمال قانون بلافاصله انجام شود اما در اين رابطه ضعف هايي وجود دارد.

خبر جدید  جزئیات نشست مشترک سه قوه به میزبانی مجلس

قوانين و مقررات مرزي، بازدارنده نيست
سردار رضايي تصريح کرد: قوانين و مقررات ما در اين رابطه ضعيف است و پاسخگو نيستند زيرا هنگامي که متجاوز مرزي دستگير مي شود، قانون بايد محکم و بازدارنده باشد اما قوانين ما براي متجاوزان مرزي، مترددين غيرمجاز و کالاهاي ممنوعه ضعيف است و بازدارنده نيست.
وي به مرزهاي غربي و ۱۶۰۰ کيلومتر مرز مشترک با عراق ، کشوري جنگ زده، تروريست زده، اشغال شده و.. که با مشکلات عديده داخلي درگير است ، اشاره کرد و گفت: در مرزهاي غربي، با گروه هاي تروريستي مواجه هستيم اما با تلاش و همت مرزبانان غيور نيروي انتظامي و نيز تعامل بسيار مطلوب دستگاه هاي امنيتي نظير سپاه، ارتش و… امنيت بسيار مطلوبي در داخل کشور حاکم است.
سردار رضايي با بيان اينکه حراست و پاسداري از مرزها برعهده مرزباني نيروي انتظامي است، گفت: در بيش از ۹۵ درصد مرزهاي کشور، مرزبانان غيور و دلير ما حضور دارند؛ همچنين قريب به ۵ درصد دستگاه هاي امنيتي و نظامي نظير ارتش، سپاه و… متناسب با نياز و ضرورت همکاري هاي تنگاتنگي با ما دارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: