3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ماندگاري تجارب کارآگاهان با ثبت خاطرات آنها / گردآوري خاطرات کارآگاهان پليس سراسر کشور در کتاب با کارآگاهان ايراني

ماندگاري تجارب کارآگاهان با ثبت خاطرات آنها / گردآوري خاطرات کارآگاهان پليس سراسر کشور در کتاب با کارآگاهان ايراني
خبرگزاري آريا- رئيس مرکز تحقيقات کاربردي پليس آگاهي ناجا با بيان شعار پليس آگاهي که “مي نويسيم تا ارزش هاي پليس زنده بماند”، گفت: در سال ۹۶ در مجموع ۲۶۷ خاطره به دبيرخانه واصل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۷۵ درصد رشد داشته است.به گزارش خبرگزاري آريا، سرهنگ دکتر” غلامحسين بياياني” […]

ماندگاري تجارب کارآگاهان با ثبت خاطرات آنها / گردآوري خاطرات کارآگاهان پليس سراسر کشور در کتاب با کارآگاهان ايراني

خبرگزاري آريا- رئيس مرکز تحقيقات کاربردي پليس آگاهي ناجا با بيان شعار پليس آگاهي که “مي نويسيم تا ارزش هاي پليس زنده بماند”، گفت: در سال ۹۶ در مجموع ۲۶۷ خاطره به دبيرخانه واصل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۷۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاري آريا، سرهنگ دکتر” غلامحسين بياياني” در مراسم گردهمايي “شبي با کارآگاهان”، اظهار داشت: کوشش هايي که يک کارآگاه در يک پرونده انجام مي دهد نشانه هايي است که ما را با يک واقعيت پنهان آشنا کرده و ما را با تجربه هاي کم نظير روبه رو مي کند؛ کارآگاه با روايت يک پرونده، پنجره اي را باز مي کند که ما با يک واقعيت آشنا مي شويم.
رئيس مرکز تحقيقات کاربردي پليس آگاهي ناجا با بيان اينکه کارآگاه واقعيت ها و نشانه ها را همچون تسبيح به نخ مي کشد و از رد پاي کمرنگ رخدادها به کشف واقعيت ها مي رساند، گفت: کارآگاهي که ذهن بيداري با طرح سوال واقعيت هاي پيرامون ندارد نمي تواند جامه کارآگاهي را بر تن کند و قدم در راه کشف واقعيت ها بگذارد .
وي تصريح کرد: کارآگاه بايد در رخدادهاي بزرگي که داستان زندگي مردم است خود روايت ديگري را خلق کند؛ روايتي که يک داستان مبهم و سر در گم را با يک نورافکن فردي پرسشگر به داستاني شگفت انگيز از کشف و معمايي که غير قابل حل به نظر مي رسد تبديل مي کند.
رئيس مرکز تحقيقات کاربردي پليس آگاهي ناجا با اشاره به اينکه کارآگاه از سايه ها به روشني مي رود ، گفت: کارآگاه يک هنرمند و يک نويسنده به شمار مي آيد که تجربه ناب و يگانه خاطراتش را در بر دارد که تجربه هر يک نه تنها روايتي هيجان انگيز براي خواندن است که بيشتر از آن بنيان دانشي مهم را شامل مي شود.
وي به ثبت خاطرات کارآگاهان اشاره و ادامه داد: بر اين اساس طي سه سال و يا سه دوره، هر سال خاطرات زيادي به دبيرخانه کارآگاهان واصل مي­ شود و ما در مدت مشخص آنها را ارزيابي و اثراتي را که قابليت انتشار دارند را جدا و در قالب يک کتاب منتشر مي کنيم.
سرهنگ بياباني به گردآوري خاطرات کارآگاهان پليس سراسر کشور در کتاب” با کارآگاهان ايراني” اشاره و تصريح کرد: در سال ۹۶ در مجموع ۲۶۷ خاطره به دبيرخانه واصل شده که اکثريت اين خاطرات مربوط به حوزه جرايم جنايي است که اين نشان دهنده مخاطب بسيار بالاي اين حوزه مي باشد .
وي گفت: در سال ۹۵ حدود ۱۷۳ خاطره را از کارآگاهان پليس آگاهي در سراسر کشور دريافت کرديم که ۵۳ اثر از آنها را در يک جلد و حدود ۸۸ خاطره نيز در جلد ديگري منتشر و به چاپ رسانديم.
اين مقام انتظامي به رشد ۷۵ درصدي ثبت خاطرات کارآگاهان در سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره و بيان کرد: اين نشان مي دهد کارآگاهان ما دست به قلم هستند تا ارزش هاي پليس زنده بماند.
رئيس مرکز تحقيقات کاربردي پليس آگاهي ناجا در پايان با اشاره به اينکه تجارب کارآگاهان بايد ثبت شود، گفت: امروز کساني موفق هستند که مي نويسند، وقتي مي نويسي، مي ­ماني. چرا که فردوسي حدود ۱۰۰۰ سال پيش با عبارت “توانا بود هر که دانا بود”، ثابت کرد بايد دانايي را سرلوحه کار خود قرار داد تا بتوانيم هميشه ماندگار بمانيم.

خبر جدید  مجلس برای تعیین تکلیف لایحه پالرمو به رهبری نامه نوشت
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: