1:05:58 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

متاسفانه بستر نظارت بر فضای مجازی در اختیار مجری آن است

متاسفانه بستر نظارت بر فضای مجازی در اختیار مجری آن است
معاون دادستان کل کشور گفت: اشتباهی که در سیاست گذاری فضای مجازی انجام شده است و باید اصلاح شود این است که ابزار نظارت در اختیار مجری قرار دارد.

شعار سال:جواد جاویدنیا درباره وضعیت نظارت بر فضای مجازی بیان کرد: نظارت بر عهده وزارت ارتباطات نیست و دستگاه های مسئول زیادی در این زمینه وجود دارند که باید اقدام کنند.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور ادامه داد: قوه قضائیه هم یکی از همین دستگاه های نظارتی است که وظیفه اش برخورد قاطع با جرایم این فضا است.

وی همچنین افزود: مهمترین موضوع در خصوص نظارت این است که ابتدا باید بستر نظارت و پس از آن بستر اجرای قانون فراهم شود تا ناظران و مجریان قانون بتوانند وظایف خود را به درستی انجام دهند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اشتباهی که در سیاست گذاری فضای مجازی انجام شده است و باید اصلاح شود این است که ابزار نظارت در اختیار مجری قرار دارد.

جاوید نیا در تشریح نحوه نظارت بر فضای مجازی ابرازکرد: اگر فضای مجازی را به عنوان مسیر ارتباطی بین شهرهای کشور و بین داخل کشور و خارج از آن در نظر بگیریم، وزارت ارتباطات حکم پیمانکار فنی احداث این مسیر را دارد.

وی ادامه داد: زیرساخت و آسفالت و نورپردازی و این گونه امورات بر عهده وزارت ارتباطات است، اما تعیین این که چه بهره برداری از این جاده بشود و امنیت تردد چگونه برقرار بشود و چه وسیله و چه باری حق تردد از این جاده را دارد بر عهده وزارت ارتباطات نباید باشد.

معاون دادستان کل کشور همچنین تصریح کرد: وقتی کار پلیس و به طور کلی اجرای قانون بر عهده مهندس باشد، هیچ گاه نمی توان منتظر اجرای قانون و سیاست های کلان کشور در این عرصه بود؛ چرا که اصولاً این امور در حیطه تخصصی او نیست.

جاویدنیا در پایان معتقد بود: مگر این که مهندس بیاید رسماً متعهد شود که مسئول اجرای قانون است که در این صورت مسئولیت هر بی قانونی بر عهده او خواهد بود و خسارت خیل کثیر افرادی هم که در این فضا آسیب می بینند را رسماً بپذیرد و کسانی که دراین فضا خسارت ببینند هم دیگر نباید برای برخورد با مجرم و جبران خسارت به دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مراجعه کنند و باید به مهندس مراجعه کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری صاحب نیوز، تاریخ انتشار ۲۲ دی ۹۷، کد مطلب: ۹۳۱۰۸۶، www.sahebnews.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  بازداشت متهم پتروشيمي‌گيت‌ در آمريکا
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: