3:30:00 - پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

محاکمه عامل شهادت سه مامور در نخستين فرصت

محاکمه عامل شهادت سه مامور در نخستين فرصت
خبرگزاري آريا- دادستان عمومي و انقلاب تهران: عامل شهادت سه مامور ناجا در نخستين فرصت محاکمه مي‌شود.به گزارش خبرگزاري آريا، عباس جعفري دولت آبادي در حاشيه همايش بهداشت عمومي و امنيت غذايي در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت متهمان پرونده اغتشاشات اخير خيابان پاسداران تهران افزود: بلافاصله روز پس از حادثه يک تيم قضايي گسترده‌اي […]

محاکمه عامل شهادت سه مامور در نخستين فرصت

خبرگزاري آريا- دادستان عمومي و انقلاب تهران: عامل شهادت سه مامور ناجا در نخستين فرصت محاکمه مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري آريا، عباس جعفري دولت آبادي در حاشيه همايش بهداشت عمومي و امنيت غذايي در جمع خبرنگاران درباره آخرين وضعيت متهمان پرونده اغتشاشات اخير خيابان پاسداران تهران افزود: بلافاصله روز پس از حادثه يک تيم قضايي گسترده‌اي تعيين و از تمامي متهمان تحقيق شد.
وي با بيان اينکه تحقيقات جدي، سريع و دقيق مورد توجه همه قضات است، گفت:: نخستين نتيجه اين اقدامات صدور کيفرخواست عامل شهادت سه نفر از ماموران ناجا بوده است.
دادستان تهران افزود: شب گذشته نيز با رييس کل دادگستري استان تهران صحبت شد تا تلاش شود در نخستين فرصت ممکن و با توجه به قوانين و مقررات موجود، محاکمه انجام شود.
وي گفت: در مورد برخي از متهمان ديگر که بعدازظهر و شب آن حادثه با ماشين به مقر‌هاي نظامي و کلانتري حمله کردند نيز شناسايي و تحقيقات شروع شده است.
جعفري دولت آبادي افزود: در يک هفته تا ده روز آينده در مورد متهمان اصلي و کساني را که ممکن است دلايل کمي عليه آن‌ها باشد تعيين تکليف مي‌کنيم.
وي به همه کساني که در اين حادثه ورود کرده و امنيت کشور را بهم ريختند هشدار داد که اين بار با آن‌ها مدارا نخواهد شد.
داستان تهران تاکيد کرد: عوامل اصلي و پنهان را که ممکن است در اين دستگيري عوامل اخير شناسايي نشده باشند نيز به نهاد‌هاي امنيتي اعلام کرديم.
وي افزود: اميدواريم با همکاري ساير دستگاه‌هاي انتظامي و امنيتي اين پرونده زودتر به نتيجه برسد و متهمان اصلي به سزاي اعمال خودشان برسند.
جعفري دولت آبادي گفت: به قضات ناظر تاکيد کرديم، به خانواده اين‌ها هم اطلاع رساني شد و مساعدت‌هاي لازم صورت گرفت.
وي اقدامات صورت گرفته از سوي دادستاني در رابطه با اين پرونده را مويد نظام پيشرفته حقوقي کشورمان دانست و گفت:: با کساني که آشوب‌ها را ايجاد کردند نظام اسلامي در عين حال به حقوق آن‌ها هم توجه دارد.
دادستان تهران ابراز اميدواري کرد که دستگاه‌هاي اطلاعاتي و پليس در اين بخش کمک‌هاي بيشتري به دادسراي تهران کنند تا هرچه سريعتر تحقيقات به اتمام برسد.
وي ادامه داد: ايجاد آشوب و برهم زدن امنيت کشور و خسارت زدن به اموال عمومي و اماکن مردم جرم‌هايي است که مجازات سنگيني دارد و مرتکبان مطمئن باشند به مجازات سنگيني محکوم خواهند شد.
جعفري دولت آبادي با بيان اينکه يکي از معاونان را مامور کرده ايم و با حضور در محل با مردمي که آسيب ديدند ملاقات کرد، گفت: تعدادي از مردم اتومبيل‌ها و خانه هايشان آسيب ديده که شکايت از آن‌ها دريافت شده است و به اين پرنده نيز جداگانه در کنار اين پرونده رسيدگي خواهد شد.
وي در بيان جزييات ديگر پرونده تصريح کرد: براي کساني که در اتوبوس و قبل از حادثه حضور داشتند دستور قضايي صادر شده که تحقيقات انجام شود، ولي راننده فردي بوده که به شهادت ماموران نيروي انتظامي اعتراف کرده است، اما تحقيقات قضايي ما در رابطه با ساير افرادي که احتمالا حضور داشتند ادامه دارد.
دادستان تهران افزود: صندلي‌هاي اتوبوس برداشته شده بود و در واقع اين اتوبوس به مقر فرماندهي اشوبگران تبديل شده بود و از دستگاه اطلاعاتي کشور خواسته ايم روي اين مسئله متمرکز شود.
جعفري دولت آبادي گفت: تمام کساني که در اين اتوبوس قبلا حضور داشتند و اينکه چرا صندلي آن را برداشته اند در دستور کار تحقيقاتي قرار گرفته است.
وي ادامه داد: مردم بدانند اگر در گذشته يک يا دو مورد با اين‌ها مدارا شده از باب ضعف نبوده بلکه از اين باب بوده که جمهوري اسلامي مي‌خواسته و تلاش کرده است حجت را بر تمام حنايت‌ها تمام کند، اما امروز ديگر جايي براي مدارا نيست و با تمام عوامل اغتشاش و آشوب برخورد خواهد شد.
دادستان تهران درباره پرونده اخلالگران ارز نيز گفت: در اين رابط ۲۷ نفر بازداشت شده اند و برخي از آن‌ها با قرار وثيقه بودند و همان طور که بانک مرکزي اعلام کرد اين کار به آرامش بازار کمک کرده است، اما تاکيد مي‌کنيم در عين حال که با قاچاق ارز برخورد مي‌کنيم بايد راهکار‌هاي اقتصادي مورد توجه مسئولان اقتصادي و دولت باشد.
 
تعيين تکليف متهمان اغتشاشات اخير
دادستان عمومي و انقلاب تهران گفت: متهمان آشوب‌هاي اخير در منطقه پاسداران تعيين تکليف شدند.
دادستان تهران با اشاره به حادثه چند روز پيش منطقه پاسداران تهران، افزود: يکبار ديگر به جريانات و گروه‌هاي سياسي هشدار مي‌دهم که قانون اساسي مرز آزادي را تعيين کرده است و هيچ کس حق ندارد به بهانه آزادي امنيت مردم، جان و مال و ناموس شهروندان را به خطر بياندازد و امنيت را مخدوش کند.
وي گفت:اين حادثه‌اي که اخيراً رخ داد تلخ بود، اما در عين حال با کساني که پيش از اين نيز در کف خيابان ظاهر مي‌شدند و دست به اقداماتي مي‌زدند مدارا شد، اما بدانند با کساني که اقدام به تخريب و يا دعوت به آشوب و آتش زدن اموال عمومي مي‌کنند حتماً برخورد سخت خواهد شد و اين حق حکومت است که با ناامن کنندگان جامعه برخورد جدي کند.
وي گفت:ما متهمان را تعيين تکليف کرديم که کار بسيار مهمي بود کما اينکه تحقيقات در اين خصوص ادامه دارد بويژه شناسايي عوامل اصلي و پشت پرده تحقيقات ادامه خواهد داشت و از دستگاه‌هاي امنيتي درخواست مي‌کنيم کساني که پشت پرده و عوامل اصلي بودند و هنوز دستگير نشده اند شناسايي کنند که با آن‌ها نيز برخورد شود.
دادستان تهران به بحث تعيين تکليف عوامل اصلي و فريب خورده اشاره کرد و گفت:: برخي از کساني که دستگير شدند، عوامل اصلي هستند، اما برخي ممکن است با تحريک احساسات در محل حضور پيدا کرده باشند که دادستاني بعد از تحقيقات تکميلي اين افراد را تعيين تکليف مي‌کنند تا هر چه زودتر درباره آن‌ها تصميم گيري شود.
وي ادامه داد: مطمئن باشيد افرادي که نقش اصلي ايفا کردند و عوامل اصلي بودند مجازات مي‌شوند و اين افراد بزودي آزاد نخواهند شد.

خبر جدید  محکومیت ۲۵۸ نفر در رابطه با حوادث اسفند ۹۶
0/5 (0 نقد و بررسی)

نشريه:
نويسنده: