0:58:26 - شنبه 5 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

موضوع توقیف صیادان مصری در ایران را دنبال می‌کنیم

موضوع توقیف صیادان مصری در ایران را دنبال می‌کنیم
وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای از پیگیری موضوع توقیف صیادان مصری به دلیل عبور غیرقانونی از آب‌های‌های منطقه‌ای ایران، خبر داد.

شعار سال: وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای ضمن تأیید دستگیری صیادان مصری در ایران، از پیگیری پرونده آن ها خبر داد.در بیانیه این وزارتخانه که در صفحه فیس‌بوک آن قرار گرفت، آمده است: «با دقت موضوع صیادان مصری بازداشت شده در ایران به اتهام ورود غیرقانونی به آب‌های منطقه‌ای ایران در نزدیکی جزیره فارس [فارسی] را دنبال می‌کنیم».

طبق گزارش وزارت خارجه مصر، فعالیت این قایق صیادی در عربستان سعودی به ثبت رسیده است.

«یاسر محمود هاشم» معاون وزیر خارجه مصر در امور کنسولگری و مصری‌های مقیم خارج در این باره گفت که این صیادان به دادگاه ویژه رسیدگی به امور آنها ارجاع داده می‌شوند.هاشم همچنین گفت که «صیادان مصری در سلامت کامل به سر می‌برند و همکاری با مسئولان مربوطه ایرانی و تلاش برای آزادی آن ها ادامه دارد».پیش از این «ماجد القطارنه» سخنگوی رسمی وزارت خارجه اردن اعلام کرده بود که تماس با یک قایق صیادی اماراتی قطع شده است و صیادان آن نیز سه شهروند اردنی، دو مصری و یک اماراتی است.

وی افزود که مسئولان اماراتی جستجوی قایق را آغاز کرده و از طرف ایرانی نیز درخواست کمک کرده‌اند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار ۱۱ دی ۹۷، کد مطلب: ۱۳۹۷۱۰۱۱۰۰۰۳۹۸، www.farsnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  صدور حکم محکومیت ۴ متهم پرونده دکل نفتی

نشريه:
نويسنده: